Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 1/5

fotelik samochodowy

29 cze 2012 - 08:53:26

Hejka,

nie za bardzo wiedziałam gdzie umieścić ten post, więc w razie czego proszę o przeniesienie.
Mam pytanie dotyczące fotelika samochodowego montowanego przodem do kierunku jazdy - czy gdy fotelik montuje się z przodu poduszka powietrzna pasażera może być włączona?? Wiadomo, że przy mniejszych fotelikach, montowanych tyłem nie może być, ale jak jest z tymi następnymi??

fotelik samochodowy

29 cze 2012 - 09:20:18

Marta zerknij ta tą stronkę o fotelikach =>foteliiki<= jest bardzo fajna i wiele ciekawych rzeczy można sie dowiedzieć!

Ja na szybko znalazłam takie info: "Czy dziecko w foteliku można posadzić z przodu?
Z punktu widzenia polskiego prawa: Można, o ile dziecko jest w foteliku i o ile nie jest to fotelik zamontowany tyłem do kierunku ruchu na miejscu z aktywną, przednią poduszką powietrzną.

Z punktu widzenia biomechaniki zderzeń: Jeśli musisz przewozić dziecko z przodu to odsuń maksymalnie do tyłu przedni fotel pasażera (patrz też wyjątki poniżej) i wyłącz przednią poduszkę powietrzną. Poduszka stanowi śmiertelne zagrożenie dla dzieci w fotelikach montowanych tyłem. Dzieciom w większości fotelików 9-18 grozi połamaniem nóżek. W fotelikach 15-36 o "klasycznej" konstrukcji przy odsuniętym fotelu problem ten występuje rzadziej, ale wymaga on indywidualnej oceny dla danego fotelika i konkretnego samochodu.

Myśląc jednak rozsądnie - po co sadzać dziecko z przodu i narażać dziecko na większe niebezpieczeństwo, skoro będzie ono bezpieczniejsze z tyłu?


Patrz: Na którym miejscu w samochodzie najbezpieczniej zamocować fotelik?
Patrz też: Czy wyłącznik poduszki gwarantuje bezpieczeństwo?

* Wyjątkiem od opisanej reguły są specjalnie foteliki montowane tyłem do 18 lub 25 kg, zamocowane na stałe na przednim fotelu pasażera. Wiele z tych fotelików wymaga, aby przy przewożeniu na przednim siedzeniu pasażera opierać je o deskę rozdzielczą samochodu. "

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 1/5

fotelik samochodowy

29 cze 2012 - 09:22:32

o jejku, dziękuję Ci bardzo :) Myślałam, że poduszka może ale nie musi być włączona, a tu się okazuje że wręcz musi być wyłączona! Dobrze się składa, bo akurat tak jeżdzę z małym :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POKAŻCIE SWOJE ŁAZIENKI:)