Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

EDUKACYJNY GARNUSZEK OPINIE

08 maj 2012 - 20:33:38

Dziewczyny, czy któraś z Was posiada może taki edukacyjny garnuszek i może mi przedstawić swoją opinię o nim.
Zastanawiam się czy warto go kupić, czy lepiej dołożyć parę złotych i kupić ten oryginalny z Fisher Price?
Zaznaczam że ma to być prezent dla dziecka od pół roku wzwyż, więc zastanawiam się czy te klocuszki, które w nim są nie będą za małe? Na opakowaniu jest też podany wiek dziecka od 3 lat wzwyż :/ więc nie wiem czy to tylko taki wymóg czy faktycznie te elementy w nim są małe i nie dla niemowlaka, choć z drugiej strony po co 3 latkowi taka zabawka :D Będę więc wdzięczna jeśli ktoś mi doradzi :)


Proszę nie piszcie opinii o garnuszku na klocuszek z Fisher Price bo nie o niego pytam :) - Dziękuję




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-09 08:14 przez nusia83.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

EDUKACYJNY GARNUSZEK OPINIE

08 maj 2012 - 21:42:08

widziałam tą zabaweczkę w sklepie, kolocuszki są tej samej wielkości co te z FP więc dziecko nie połknie, wygląda całkiem fajnie, ale nie wyglądała za bardzo na trwałą. A co do tego, powyżej 3lat... hmmm. myślę że sorter na klocki jest interesujący maksymalnie do 1,5 - 2 lat, a wiek podany taki, bo pewnie nie ma odpowiednich atestów :) A to czy lepiej ten czy z fp...ja widziałam te garnuszki za ok 59 lub 79zł, wiec co by nie było jeśli kosztuje więcej niż 50zł to lepiej kupić oryginalny, np używany.

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

EDUKACYJNY GARNUSZEK OPINIE

08 maj 2012 - 21:47:45

ja sie opiekuję dziećmi i często miały ten oryginalny, tego nie znam, ale nie wydaje mi się żeby to była jakaś super różnica. Ten z FP może o tyle lepszy, że pewnie z lepszych materiałów wykonany. Ale zwykle z zabawkami bywa tak, ze szybko się nudzą więc nie ma się co szarpać i wydawać nie wiadomo ile. Dziecko klocki pewnie będzie brać do buzi, ale to jak większość rzeczy... A na większości zabawek jest napisane od 3 lat "dla bezpieczeństwa", bo jak wiadomo, małe dzieci lubią pożerać wszystko w zasięgu łapek :p

EDUKACYJNY GARNUSZEK OPINIE

08 maj 2012 - 21:59:07

Na allegro koszt tego garnuszka z wysyłka to ok 40 zł więc różnica cenowa jest. Osobiście posiadamy ten z FP kupiony jako używany ale teraz potrzebuję kupić nowy na prezent stąd moje pytanie o opinię nt tego nieoryginalnego.

EDUKACYJNY GARNUSZEK OPINIE

08 maj 2012 - 22:06:08

my mamy garnuszek z fishera.tak do roku synek bawił się nim wkladajac od góry i wysypując klocki i tak wkółko,ewent lubił wciskać nosek bo się świeci i gra wtedy.mając 13-14 m-cy zaczął wyciągać klocki od góry,ja mu pokazywałam w który otwór ma być dany kształt i dopasowywał,przekręcał,obracał,kombinował i udawało mu się włożyc,i wtedy jak zagra muzyczka to sam sobie bije brawo hehe
(najbardziej nie lubi gwiazdki bo ramiona trudno mu dopasowac )i sie denerwuje :)
osobiscie zadowolona jestem z tej zabawki,zajmuje go na dłużej(ma teraz 15,5 mca).jednak co do FP to te zabawki sa naprawde wytrzymałe,tyle razy co rzucił nimi itp, a nawet rysy nie mają nigdzie;klocki sa na tyle duże że nie włozy ich do buzi tak by sie udusić nimi czy połknąć,a wiadomo dzieci badają wszytsko najpierw buzią ;)
co do tego nieorginalnego to mozliwe ze ze slabszych materiałów jest,ale jak ma byc na prezent to niewydaje mi sie zlym pomyslem,roznica cenowa jest spora.a z drugiej strony,ktos kto sie zna wie ze to "podróbka" i nie wiem jacy to znajomi,ale ktos moze pomyslec ze chcialas przyoszczedzic ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-08 22:09 przez karolinasplawska.

EDUKACYJNY GARNUSZEK OPINIE

08 maj 2012 - 22:09:21

Tak, ja znam garnuszek na klocuszek z Fisher Price, bo mamy tą zabaweczkę.

Teraz jednak interesuje mnie opinia o tym nieoryginalnym ( o wielkości klocków już wiem :D) teraz moje pytanie o trwałość, jakość wykonania itp., czy podczas intensywnej zabawy (czyt. rzucania :D) plastik nie pęka, itd.
bo tym z FP to można zrobić co się chce a i tak nie uszkodzi się, pytanie jak z podróbką ??

EDUKACYJNY GARNUSZEK OPINIE

08 maj 2012 - 22:20:36

edit: nie doczytalam, ze masz ten garnek :D ale opinie zostawie, moze komus sie przyda :)

mam sporo zabawek z tej firmy i w porownaniu z innymi, to fp jest moim faworytem, jakosc jest bardzo dobra, zabawki sa bardzo bezpieczne i juz na pierwszy rzut oka widac, ze nie odwalaja lipy

oprocz tego sa dosyc wytrzymale, ciezko cos popsuc nawet rzucajac o podloge, raczej nic nie odpada i dziecko nie rozlozy na czynniki pierwsze :)


jesli chodzi o glosnosc zabawek, to jest ona dopasowana do wieku, wiec moze dla doroslego wydawac sie za cicho, ale to po to, zeby dziecko nie uszkodzilo sluchu gdyby przylozylo glosnik bezposrednio do ucha

jesli chodzi o wiek, to z tego co sie orientuje, to po 3 roku zycia dziecku, teoretycznie, przechodzi nawyk wkladania przedmiotow do buzi, wiec gdybys dala taka zabawke mlodszemu dziecku i cos by sie stalo to firma nie poniesie odpowiedzialnosci

ogolnie polecam, bo zabawki sa ciekawe i dobrej jakosci :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-08 22:25 przez mag23.

EDUKACYJNY GARNUSZEK OPINIE

09 maj 2012 - 08:16:07

Może ktoś jednak miał styczność z tym garnuszkiem, o który pytam?

EDUKACYJNY GARNUSZEK OPINIE

12 sty 2013 - 16:06:51

Witam! ja niestety miałam styczność z tym badziewiem. z fisher price to nie ma nic wspólnego. klocki po jednej stronie są 132 a po drugiej acb co już miesza dziecku. żółty klocek trójkąt wkładasz do otworka trójkąta wykończonego na czerwono i to już myli dziecku, bo te chce włożyć tam logicznie czerwone serduszko. jak go włączysz to cały czas ma wkurzającą melodię i jeździ wszędzie niby fajnie ale włączony nie spałnia swojej funkcji. klocki są mniejsze niż te fisher price i dziecko bez problemu je włoży do buzi. generalne dałam go biednej koleżance, a mojej Niuni kupiłam orginalny -ten nie jest wart nawet 10 zł!!!!niebezpieczna hałaśliwa zabawka, która zamiast uczyć to wprowadza zamęt....nie polecam a wręcz przestrzegam. to już lepiej oryginalny garnuszek w komisie kupić.

EDUKACYJNY GARNUSZEK OPINIE

12 sty 2013 - 17:07:05

Witam. Ja również miałam styczność z podróbka garnuszka.I powiem szczerze że nie polecam.Widziałam go u córeczki koleżanki. No i niestety chociaż zabawka kupiona niedawni już przestała działać bo wypadła dziecku z rączek.Wykonanie tandetne, plastik cienki i przy upadku pęka. No i co najgorsze niemiłosiernie głośny i skrzeczący jak to tandetna chińszczyzna. Powiem szczerze nie ma nic wspólnego z garnuszkiem z FP.Ja osobiscie bym go nie kupiła , bo szkoda kasy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

misiek na biegunach czyli prezent dla siostrzeńca