Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:20:49

Witam drogie mamy:)

Mam do was pytanie co polecacie dla malego dzidziusia po wyjściu ze szpitala śpiworek czy kołderke do spania???proszę o radę bo w najbliższym czasie będę robiła zakupy dla maluszka:)dziękuje za każdą cenną wskazówkę.

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:24:53

ja uwazam ze przydatniejszy i bezpieczniejszy mimo wszystko jest spiworek :)

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:25:14

do łóżka kołderka, do wózka śpiworek :)
jeszcze zależy jaka pora roku bo jak ciepło to kocyk



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 11:26 przez CHRUPEK.

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:26:09

najlepiej chyba zawijac w rozek na poczatku, wiekszosc maluchow lubi miec tak ciasno i cieplo. a na pozniej polecam spiworek, nie masz zagrozenia ze sie dziecko nakryje z glowa, czy sie rozkryje w nocy i zmarznie.tylko zwroc uwage zeby spiworek byl rozpinany na calej dlugosci, to bardzo ulatwia zakladanie

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:28:43

No ok też więcej argumentow przemawia za śpiworkiem ale czy dziecku w rączki nie będzie za zimno???a poród mam na kwiecień tak więc już się bedzie robiło cieplej:)

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:28:49

W sumie to każda mama i dziecko woli co innego, moje dziecko dostawało szału jak go zawijałam w rożek. Jak się urodził była zima i kupiłam kołderkę tą wiekszą 100x135cm. Problem z ropzkopywaniem to się zaczyna trochkę pozniej a nie u noworodków :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 11:30 przez CHRUPEK.

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:29:18

u nas na poczatku sprawdził się rożek, moze ok. 2 miesiecy potem spałą w spiworku, miałam pewnośc ze sie nie odkryje, a jak zaczeła sie bardzo wiercić w nocy to juz nie chiała spac w spiworku:)

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:32:35

ja zawijałam w rozek np jak brałam mlodego do karmienia-tylko, ze było zimno-urodził sie na poczatku lutego i było minus 20. W łóżeczku przykrywałam cienka kolderką. Dopiero jak miał ponad pół roku chyba i sie rozkopywał to kupiłam spiworki żebym nie musiała wstawac w nocy i go przykrywac.

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:35:33

mozesz kupic spiworek z dlugim rekawem, jak kupisz ciut wiekszy to i rekawki beda dluzsze, na pewno nie zmarznie maluch.
chrupku - co do rozkopywania to nie ma reguly, moj synek dotad sie wiercil az zrzucil z siebie kocyk, dzis ma 5 miesiecy i jest to samo nadal, tak wiec polecam spiworek

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:37:45

Moj ma 4 lata i jak się budzi to wszystko jest porozwalane po pokoju :) często jest też tak że się przenosi z łóżka na podłogę :) rano wchodzę łóżko puste a dziecko śpi np pod łóżkiem albo przy szafie :)
ja radzę kupić ciepły kocyk a jak się dzicia urodzi to dokupic kołderkę lub śpiworek :) po za tym będzie się robić już coraz cieplej no i nie oszukujmy się ale w domach zazwyczaj jest ciepło i dziecko na pewno nie zamarznie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 11:42 przez CHRUPEK.

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:41:01

kochane jesteście ,dzięki za dobre wskazówki:)

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:41:16

Cytat
_MaRtyNiiiA_
u nas na poczatku sprawdził się rożek, moze ok. 2 miesiecy potem spałą w spiworku, miałam pewnośc ze sie nie odkryje, a jak zaczeła sie bardzo wiercić w nocy to juz nie chiała spac w spiworku:)

U nas było tak samo :)

CHRUPEK... ale masz wierciuszka :)

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:42:05

Moj syn urodził się 10 stycznia i nigdy nie przegrzewałam mieszkania, nie ubierałam go grubo, nie spał w czapkach.
Znam koleżanki u których w domu panowały warunki tropikalne, dziecko miało na sobie 10 warstw ciuszków, czapeczki, rękawiczki i spały w pancernych śpiworkach, nie było mowy żeby otworzyć okna bo przecież jest zima! ... no ja za takie coś dziękuję!
Asiunia spacjalnie dla ciebie :) where is Chrupek :)




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 11:44 przez CHRUPEK.

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:44:20

Cytat
CHRUPEK
Moj syn urodził się 10 stycznia i nigdy nie przegrzewałam mieszkania, nie ubierałam go grubo, nie spał w czapkach.
Znam koleżanki u których w domu panowały warunki tropikalne, dziecko miało na sobie 10 warstw ciuszków, czapeczki, rękawiczki i spały w pancernych śpiworkach... no ja za takie coś dziękuję!


No i tutaj jestem tego samego zdania!!!!u mojej koleżanki to jak się wchodzi do domu to aż bucha parą,przewiewu zero,dziecko ubrane po uszy normalnie szok!!!

Śpiworek czy kołderka?

20 sty 2012 - 11:47:06

Paranoja jakaś. "Werandowanie" po 5 minut przy oknie a dziecko ubrane jak na mróz w wózku, pierwsze spacerki po kilka minut....nie wiem może to ja jestem jakaś dziwna :) nie werandowałam małego a pierwszy spacer syna był w wyjątkowo wietrzny dzień że z trudem pchałam wózek, do tego -12stopni i łaziliśmy 2 godziny :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

IKEA-huśtawka