Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

transportery taśmowe

18 minut temu

sprawdzony stomatolog

22 minut temu

sklep detailingowy

46 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:17:52

Kilka tygodni temu wybrałam się z moim synkiem do koleżanki i jej synka który ma 4 lata,poprosiłam aby włączyła cbeebies,zostałam wyśmiana,ze 3 letnie dziecko ogląda takie bajki,jej syn (4 lata)oglada bena 10 i bajki na cartoon network,(odwiedzałam ją kilka razu zawsze mój synek zostaje przez jej dziecko uderzony),nie wiem może jestem staroświecka ale uważam że 4 letnie dziecko jest troszke za małe na oglądanie tego typu bajek.co wy na to?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-24 14:22 przez ewela2254.

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:28:22

Cartoon Network jest w ogóle programem dla nastolatków ( mimo że z bajkami ) chociaż czasem jak patrze na te bajki to i tu mam mieszane uczucia :/

ben10 ogólnie nie jest aż tak straszny z tego całokształtu jednak raczej już dla 5-6 latka i to w ograniczonych ilościach


moja córka za benem przepada i ogląda go ale tylko to - reszta nie jest dopuszczona :/

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:28:25

moj synek (prawie 4 latek) ogląda bajki róznych programach ale kontroluję to co ogląda i jak tylko mi się nie podoba to zmieniamy kanał. Akurat ben10, gormity i inne wynalazki go nie interesują z resztą nie pozwoliłabym mu na ogladanie, jedynie z takich bajek dla "starszych dzieci" ogląda Spongeboba. Ostatnio polubił Barbie i Truskawkowe ciastko :) no i oczywiście obowiązkowo Carsy i Nemo :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-24 14:29 przez CHRUPEK.

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:28:44

Dziecko oglada to na co pozwala mu mama :) Proste :)
Ale nie sadze by to bicie było skutkiem ogladania Ben10-na ;).
Nawet niespełna roczne dziecku ( nie ogladajace TV wogole ) potrafi uderzyc np. mame gdy mu sie cos nie podoba .

Moj 4-latek oglada ostatnio kucyki na MiniMini :) a z tych starszych bajek lubi Fineasza i Ferba :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-24 14:29 przez Antalisa.

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:28:52

Mój 5-latek nigdy nie ogladał tego typu bajek i jeszcze długo nie obejrzy. Świat jest wystarczająco brutalny, zeby jeszcze dodatkowo nakręcac dzieci przez takie "bajki".
U nas królują bajki Disneya, z przesłaniem i jakimiś wartościami: Król lew, Bambi, Kubuś Puchatek tez jest uwielbiany.

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:36:38

Cytat
Antalisa
Ale nie sadze by to bicie było skutkiem ogladania Ben10-na ;).
)
tu się nie zgodzę bo każda bajka która jest "nasączona" agresją wywołuje agresję u dziecka. Przykład: niby niewinny Tom i Jerry, milutki kotek i myszka tylko ciągle się tłuką jak synek był mniejszy zobaczył jak kotek leci za myszką z wałkiem do ciasta i walił po głowie. Później poszedł do kuchni złapał wałek i zaczął sie nim okładać tłumacząc ze jest myszą i kot go leje. Teraz jest juz troszkę starszy i rozumie wiecej więc można mu wiecej wytłumaczyć. Nadal czasem ogląda toma i jerrego bo go teraz bardzo śmieszy ale już wie że to wszystko jest "udawane" i nie wolno powtarzać zachowań z bajki.

Ostatnio tez grał na komputerze w swoje gierki, został pod opieką babci. Pozniej wracam do domu a moje dziecko lata po mieszkaniu i obija się z całej siły o ściany twierdząc ze jest furą która ma wypadek i uderza w inne samochody. Sprawdziłam historę przeglądarki i okazało sie że grał w jakies wyścigi samochodowe połaczone z mega demolką. Babcia stwierdziła ze tylko sobie jeżdził samochodzikiem....


Tak więc przemoc i agresja w bajkach i grach ma bardzo duzy wpływ na zachowanie dziecka dlatego ja kontroluje to co dziecko ogląda i w co gra.

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:44:31

W życiu nie puściłabym takiej bajki 4-latkowi.
Mój syn ma ograniczenie: Ben10 i Bakugany raz w tygodniu, choć mój syn ma prawie 8 lat. Musieliśmy zrobić takie ograniczenie z tego względu, że po większej ilości tego typu bajek strasznie się nakręca, ma straszne trudności z wyciszeniem, a on ogólnie jest głośny i lekko nadpobudliwy. Przyznam, że nie cierpię tych bajek, no, ale w szkole chłopacy o niczym innym nie mówią , całkiem zabronić mu nie mogę ..

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:57:18

Chrupek zgadzam sie z Toba :) ale dzieci nawet nie ogaldajace TV potrafia uderzyc wiec nie zwalalabym calej winy tylko na Ben10 :) zwlaszcza ze 4-latek juz jest kumaty i mozna mu wytlumaczyc co nieco :).

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:59:14

całej winy nie ale bajki mają bardzo duży wpływ na zachowanie dzieci, mój synek zawsze jak coś przeskrobie to winę zwala na TV tłumacząc ale w tv tak robili...

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 15:00:38

Ten czterolatek z rozumowaniem jest na poziomie mojego trzy letniego dziecka.

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 15:07:13

Wiele zalezy wlasnie od dziecka i jego dojrzalosci -jedno uderzy ale zrozumie ze nie wolno, inny nie. Wazna jest wtedy reakcja rodzica no i jego kontrola nad tym co brzdac oglada.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 15:18:42

Mój 3 letni syn strasznie powtarza to co dzieje się w bajkach i nie tylko i dlatego muszę kontrolować co ogląda.Np.jak widzi reklamę Snickersa z tą babcia wywracającą się do kałuży to robi to samo,rzuca się na podłogę.Tak samo jest z reklamą batona Duplo z babą w czerwonym spadającą ze schodów.Uf.To dobrze,że w domu schodów nie mam...Dlatego syn moze tylko "delikatne" bajki oglądać bo zbytnio się nakręca.

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 15:24:28

jak nie ma pomysłu jak spędzić czas z dzieckiem to pewnie sadza je przed tv i dzieciak leci z koksem przez 2h.
moim zdaniem najlepiej w ogóle nie włączać tv dziecku a jak już to bajki animowane nie żadne 3d

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 15:26:24

Witam-mój 4 letni synek ogląda Ben10 i bardzo go lubi-ogląda go wraz ze starszym 9 letnim bratem,więc jak jeden ogląda to drugiemu nie zabronię-w moim przypadku nie mogę stwierdzić,żeby bajka miała negatywny wpływ na jego zachowanie,więc to pewnie zależy od dziecka:)
Ulubionymi bajkami mojego 4-latka są Leniuchowo oraz Maniek-Złota rączka-mam na myśli bajki puszczane na różnych kanałach-kinowe hity to już inna historia-te tez uwielbia-staramy się jeździć na nie cała rodzinką do kina:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 15:48:00

Cytat
j_ulka
jak nie ma pomysłu jak spędzić czas z dzieckiem to pewnie sadza je przed tv i dzieciak leci z koksem przez 2h.
moim zdaniem najlepiej w ogóle nie włączać tv dziecku a jak już to bajki animowane nie żadne 3d
Wiesz,tego nie unikniesz jak telewizor jest w dużym pokoju i dziecko też tam przebywa.A efektów 3d podobno takie małe dzieci nie widzą

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Uważajcie jakie zabawki kupujecie