Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:17:52

Kilka tygodni temu wybrałam się z moim synkiem do koleżanki i jej synka który ma 4 lata,poprosiłam aby włączyła cbeebies,zostałam wyśmiana,ze 3 letnie dziecko ogląda takie bajki,jej syn (4 lata)oglada bena 10 i bajki na cartoon network,(odwiedzałam ją kilka razu zawsze mój synek zostaje przez jej dziecko uderzony),nie wiem może jestem staroświecka ale uważam że 4 letnie dziecko jest troszke za małe na oglądanie tego typu bajek.co wy na to?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-24 14:22 przez ewela2254.

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:28:22

Cartoon Network jest w ogóle programem dla nastolatków ( mimo że z bajkami ) chociaż czasem jak patrze na te bajki to i tu mam mieszane uczucia :/

ben10 ogólnie nie jest aż tak straszny z tego całokształtu jednak raczej już dla 5-6 latka i to w ograniczonych ilościach


moja córka za benem przepada i ogląda go ale tylko to - reszta nie jest dopuszczona :/

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:28:25

moj synek (prawie 4 latek) ogląda bajki róznych programach ale kontroluję to co ogląda i jak tylko mi się nie podoba to zmieniamy kanał. Akurat ben10, gormity i inne wynalazki go nie interesują z resztą nie pozwoliłabym mu na ogladanie, jedynie z takich bajek dla "starszych dzieci" ogląda Spongeboba. Ostatnio polubił Barbie i Truskawkowe ciastko :) no i oczywiście obowiązkowo Carsy i Nemo :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-24 14:29 przez CHRUPEK.

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:28:44

Dziecko oglada to na co pozwala mu mama :) Proste :)
Ale nie sadze by to bicie było skutkiem ogladania Ben10-na ;).
Nawet niespełna roczne dziecku ( nie ogladajace TV wogole ) potrafi uderzyc np. mame gdy mu sie cos nie podoba .

Moj 4-latek oglada ostatnio kucyki na MiniMini :) a z tych starszych bajek lubi Fineasza i Ferba :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-24 14:29 przez Antalisa.

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:28:52

Mój 5-latek nigdy nie ogladał tego typu bajek i jeszcze długo nie obejrzy. Świat jest wystarczająco brutalny, zeby jeszcze dodatkowo nakręcac dzieci przez takie "bajki".
U nas królują bajki Disneya, z przesłaniem i jakimiś wartościami: Król lew, Bambi, Kubuś Puchatek tez jest uwielbiany.

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:36:38

Cytat
Antalisa
Ale nie sadze by to bicie było skutkiem ogladania Ben10-na ;).
)
tu się nie zgodzę bo każda bajka która jest "nasączona" agresją wywołuje agresję u dziecka. Przykład: niby niewinny Tom i Jerry, milutki kotek i myszka tylko ciągle się tłuką jak synek był mniejszy zobaczył jak kotek leci za myszką z wałkiem do ciasta i walił po głowie. Później poszedł do kuchni złapał wałek i zaczął sie nim okładać tłumacząc ze jest myszą i kot go leje. Teraz jest juz troszkę starszy i rozumie wiecej więc można mu wiecej wytłumaczyć. Nadal czasem ogląda toma i jerrego bo go teraz bardzo śmieszy ale już wie że to wszystko jest "udawane" i nie wolno powtarzać zachowań z bajki.

Ostatnio tez grał na komputerze w swoje gierki, został pod opieką babci. Pozniej wracam do domu a moje dziecko lata po mieszkaniu i obija się z całej siły o ściany twierdząc ze jest furą która ma wypadek i uderza w inne samochody. Sprawdziłam historę przeglądarki i okazało sie że grał w jakies wyścigi samochodowe połaczone z mega demolką. Babcia stwierdziła ze tylko sobie jeżdził samochodzikiem....


Tak więc przemoc i agresja w bajkach i grach ma bardzo duzy wpływ na zachowanie dziecka dlatego ja kontroluje to co dziecko ogląda i w co gra.

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:44:31

W życiu nie puściłabym takiej bajki 4-latkowi.
Mój syn ma ograniczenie: Ben10 i Bakugany raz w tygodniu, choć mój syn ma prawie 8 lat. Musieliśmy zrobić takie ograniczenie z tego względu, że po większej ilości tego typu bajek strasznie się nakręca, ma straszne trudności z wyciszeniem, a on ogólnie jest głośny i lekko nadpobudliwy. Przyznam, że nie cierpię tych bajek, no, ale w szkole chłopacy o niczym innym nie mówią , całkiem zabronić mu nie mogę ..

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:57:18

Chrupek zgadzam sie z Toba :) ale dzieci nawet nie ogaldajace TV potrafia uderzyc wiec nie zwalalabym calej winy tylko na Ben10 :) zwlaszcza ze 4-latek juz jest kumaty i mozna mu wytlumaczyc co nieco :).

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 14:59:14

całej winy nie ale bajki mają bardzo duży wpływ na zachowanie dzieci, mój synek zawsze jak coś przeskrobie to winę zwala na TV tłumacząc ale w tv tak robili...

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 15:00:38

Ten czterolatek z rozumowaniem jest na poziomie mojego trzy letniego dziecka.

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 15:07:13

Wiele zalezy wlasnie od dziecka i jego dojrzalosci -jedno uderzy ale zrozumie ze nie wolno, inny nie. Wazna jest wtedy reakcja rodzica no i jego kontrola nad tym co brzdac oglada.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 15:18:42

Mój 3 letni syn strasznie powtarza to co dzieje się w bajkach i nie tylko i dlatego muszę kontrolować co ogląda.Np.jak widzi reklamę Snickersa z tą babcia wywracającą się do kałuży to robi to samo,rzuca się na podłogę.Tak samo jest z reklamą batona Duplo z babą w czerwonym spadającą ze schodów.Uf.To dobrze,że w domu schodów nie mam...Dlatego syn moze tylko "delikatne" bajki oglądać bo zbytnio się nakręca.

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 15:24:28

jak nie ma pomysłu jak spędzić czas z dzieckiem to pewnie sadza je przed tv i dzieciak leci z koksem przez 2h.
moim zdaniem najlepiej w ogóle nie włączać tv dziecku a jak już to bajki animowane nie żadne 3d

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 15:26:24

Witam-mój 4 letni synek ogląda Ben10 i bardzo go lubi-ogląda go wraz ze starszym 9 letnim bratem,więc jak jeden ogląda to drugiemu nie zabronię-w moim przypadku nie mogę stwierdzić,żeby bajka miała negatywny wpływ na jego zachowanie,więc to pewnie zależy od dziecka:)
Ulubionymi bajkami mojego 4-latka są Leniuchowo oraz Maniek-Złota rączka-mam na myśli bajki puszczane na różnych kanałach-kinowe hity to już inna historia-te tez uwielbia-staramy się jeździć na nie cała rodzinką do kina:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

BEN 10-BAJKA DLA 4-LATKA?

24 lis 2011 - 15:48:00

Cytat
j_ulka
jak nie ma pomysłu jak spędzić czas z dzieckiem to pewnie sadza je przed tv i dzieciak leci z koksem przez 2h.
moim zdaniem najlepiej w ogóle nie włączać tv dziecku a jak już to bajki animowane nie żadne 3d
Wiesz,tego nie unikniesz jak telewizor jest w dużym pokoju i dziecko też tam przebywa.A efektów 3d podobno takie małe dzieci nie widzą

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Uważajcie jakie zabawki kupujecie