Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8 -->

Fotelik samochodowy

28 sty 2012 - 15:04:28

Cytat
Ilo07
Cytat
stokrotka170
zła niedobra ciotka stokrotka wrocila :) co by napisać od siebie coś :)
Generlanie nie kupowalabym tego fotelika na Twoim miejscu bo to juz calkiem jest no dno, bądzmy szczerzy, juz nie będe się czepiac tego,ze nie widnieje w zadnym rankingu bezpieczenstwa na fotelik info nawet jesli jezdzisz bardzo rzadko samochodem.
Kolezanka napisala wyzej,ze ma coneco tez jestem ciekawa jaki model dokladnie, bo niektore coneco są calkiem fajne.
Ja mam rammati venus wiec tez nie jest jakis ekstra wypasiony ale ma przynajmniej certyfikaty i nie byl drogi.
Gdyby stac mnie bylo na Tobi...ahh...to bym kupila.

Ale tego twojego - Rmamati Venus też nie ma w rankingach. Tzn. jest na fotelik.info, ale tylko wpisany, że takowy istnieje, bez oceny - co oznacza, że nie przechodził dodatkowych testów. Ma tylko homologację, podobnie jak ten, nad którym ja się zastanawiam. A poza tym, dlaczego uważasz, że to dno? Pytam, bo warto znać opinie przed zakupem.


Wejdz sobie na stronkę producenta mojego fotelika i zobacz, potem wejdz na stronkę producenta fotelika Ktory ty wybralas i wyciagnij wnioski :)

Fotelik samochodowy

28 sty 2012 - 16:56:58

No i wybór pierwsze fotelika do auta mojego ojca zapadł na Recaro Milano
[embed_image 646a7cf2d3affdddd44e98d230d17495]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-28 16:57 przez joanna_1807.

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Fotelik samochodowy

28 sty 2012 - 17:55:28

Cytat
stokrotka170
Cytat
Ilo07
Cytat
stokrotka170
zła niedobra ciotka stokrotka wrocila :) co by napisać od siebie coś :)
Generlanie nie kupowalabym tego fotelika na Twoim miejscu bo to juz calkiem jest no dno, bądzmy szczerzy, juz nie będe się czepiac tego,ze nie widnieje w zadnym rankingu bezpieczenstwa na fotelik info nawet jesli jezdzisz bardzo rzadko samochodem.
Kolezanka napisala wyzej,ze ma coneco tez jestem ciekawa jaki model dokladnie, bo niektore coneco są calkiem fajne.
Ja mam rammati venus wiec tez nie jest jakis ekstra wypasiony ale ma przynajmniej certyfikaty i nie byl drogi.
Gdyby stac mnie bylo na Tobi...ahh...to bym kupila.

Ale tego twojego - Rmamati Venus też nie ma w rankingach. Tzn. jest na fotelik.info, ale tylko wpisany, że takowy istnieje, bez oceny - co oznacza, że nie przechodził dodatkowych testów. Ma tylko homologację, podobnie jak ten, nad którym ja się zastanawiam. A poza tym, dlaczego uważasz, że to dno? Pytam, bo warto znać opinie przed zakupem.


Wejdz sobie na stronkę producenta mojego fotelika i zobacz, potem wejdz na stronkę producenta fotelika Ktory ty wybralas i wyciagnij wnioski :)

Ok, weszłam, i nadal widzę, że oby dwa mają te same certyfikaty. Twój ma do tego nagrodę miesięcznika dziecko i wyróżnienie w tym samym konkursie sprzed 5 i 6 lat. Rozumiem więc, czym może być podyktowana cena. Ale nadal nie mam jasnych argumentów, co jest w nim lepsze. Nie myśl, że chcę się przekomarzać czy kłócić - po prostu chciałabym dowiedzieć się, skoro masz już doświadczenie z fotelikami, dlaczego ten, który znalazłam, to dno?

Fotelik samochodowy

28 sty 2012 - 18:51:53

W takim razie mam duze problemy ze wzrokiem bo ja nie widzę zadnych certyfikatów w Twoim foteliku, stąd nasunał mi się wniosek,ze nie kupiłabym takiego.
Jedyną informacje jaką znalazlam na stronie producenta to: "Posiadamy niezbędne certyfikaty, które gwarantują bezpieczeństwo naszych produktów" a to mi nic nie mowi kompletnie.

Jesli mozesz to wyslij mi na priv certyfikaty Twojego :) tu nie mozna linkow wstawiac

Fotelik samochodowy

28 sty 2012 - 20:24:26

ja zamowilam wczoraj ten 360zł zobaczymy jak sie sprawdzi



zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Fotelik samochodowy

01 lut 2012 - 14:53:22

Stokrotka, odpisałam ci na priv, ale piszę i tu - może komuś się ta informacja przyda:) Sprawdzałem jego certyfikat w sklepie i potwierdzałam u producenta - rzeczywiście, na stronie mają strasznie lakonicznie opisane. Ale jeszcze się zastanawiam, bo wczoraj widzieliśmy w sklepie inny, który nam się spodobał i jeszcze nie zdecydowaliśmy. A teraz mogę się z tobą zgodzić - też bym absolutnie nie kupiła dziecku fotelika nie mając pewności, że spełnia wymagane normy.
A, i jeszcze jedno - pani z Sun Baby uświadomiła mnie że naklejki z homologacją trzeba szukać na foteliku z lewej strony (patrząc od przodu), na podstawie - wy może to wiedziałyście, ale ja nie;-P A że i tak nie chcę kupować wysyłkowo, bo chcę szkraba włożyć i sprawdzić czy mu wygodnie, to mi to bardzo pomoże:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-01 15:31 przez Ilo07.

Fotelik samochodowy

05 lut 2012 - 11:22:36

oj tak zdecydowanie fotelik kupic na miejscu badz zmierzyc go na miejscu a w sieci kupic bo tam taniej. Ja swoj kupilam na miejscu, rozncia cenoa byla niewielka a nie chcialo mi sie zamawiac i czekac.

Mam nadzieje,ze znjdziesz idealny dla siebie i dziecka fotelik :)

Fotelik samochodowy

05 lut 2012 - 11:50:40

Nasza córka jeździ w Recaro Young Sport 9-36 kg. Produkcja niemiecka, żadna chińszczyzna, firma Recaro jest producentem foteli do samochodów rajdowych. To co jeszcze zadecydowało w wyborze tego fotelika:wysokie wyniki w testach, ochrona boczna ASP, 5-punktowe pasy bezpieczenstwa, ktore w momencie odpiecia sygnalizuja to dzwiekiem, dzieki temu rodzic wie ze dziecko majstrowalo przy pasach i jedzie odpiete, wkladka dla malych dzieci do 18 kg, regulacja pozycji do lezenia (jednak w praktyce zmienia sie ja przed posadzeniem dziecka do fotelika), pokrycie z mikrofibry (oddychajace), latwe do czyszczenia (pranie w pralce w 30stC).

Informacje producenta:

Bezpieczeństwo
wysokie noty w crash-testach przeprowadzone przez niezależne instytuty badające foteliki dziecięce
doskonałą ochronę boczną zapewnia zaawansowany system ochrony bocznej ASP, tworzą go wysokie ściany fotelika i zagłówka
fotelik wykonany z materiałów absorbujących energię
5-punktowe pasy bezpieczeństwa stanowią dodatkową ochronę i nadają dziecku większą stabilność zapobiegając przesunięciom wewnątrz fotelika
2 nakładki na pasy własne fotelika sprawiają, że pasy nie zsuwają się z ramion dziecka i chronią je przed zabrudzeniami i śliną dziecka
nowa klamra na pas samochodowy barkowy jest łatwa w zapięciu i wyposażona w system ułatwiający naciągnięcie pasa samochodowego
fotelik wyposażony jest we wkładkę redukcyjną zmniejszającą jego objętość, przeznaczoną dla małych dzieci
regulacja zagłówka połączona z regulacją wysokości pasów własnych fotelika powoduje prawidłowe i bezpieczne ustawienie pasów na ramionach dziecka
podwójna ochrona boczna dla najmniejszych dzieci pochodząca od ścian bocznych zagłówka i osłon fotelika

Komfort
pasy bezpieczeństwa zintegrowane z regulacją zagłówka
prosty sposób montażu w samochodzie pasem 3-punktowym
Young Sport obszyty został wysokiej jakości materiałami wzbogaconymi o funkcję ”oddychania” i sportowy wygląd
regulacja pozycji do leżenia
wyprofilowany, ergonomiczny uchwyt do podnoszenia zagłówka oraz do przenoszenia fotelika
fotelik wyposażony jest we wkładkę redukcyjną zmniejszającą jego objętość przeznaczoną dla małych dzieci
długi okres użytkowania fotelika od 9kg do 36kg

Parametry
Długość: 44 cm
Szerokość: 45 cm
Wysokość: 52-71,5 cm
Waga: 8,5kg




Kuzyn naszej córki jeździ w foteliku Cybex Pallas i też mały i rodzice są bardzo zadowoleni.



Fotelik samochodowy

05 lut 2012 - 17:17:15

my równiez mamy RECARO i uczciwie moge go polecic

Fotelik samochodowy

05 lut 2012 - 19:49:56

Moja spostrzeżenia po dzisiejszej jeżdzie jakieś 80 km w jedną stronę stwierdzam że fotelik Recaro Milano nadaje się na krótkie trasy dlatego ze dziecku w nim strasznei głowa leci do przodu gdy zaśnie musiałam podtrzymywać głowę Marysi ręką gdy zasnęła bo wiecznei wygladała jak "wisielec" jak coś jeszcze zauważę to dam znać :)

Fotelik samochodowy

09 lut 2012 - 10:34:12

Dziewczyny czy któraś z was ma może ten fotelik to casualplay protector może mi powiedzieć coś na jego temat tzn chodzi mi o wygodę czy dziecku leci głowa gdy śpi jak z czyszczeniem go facet w sklepie mi go pokazał wygląda na ciekawy ale nie wiem jak to jest w rzeczywistości.Bo np w Recaro Milano i Monza dziecku podczas snu strasznie opada główka




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-01 10:18 przez joanna_1807.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Fotelik samochodowy

19 lut 2012 - 13:54:49

dziewczyny potrzebuję dobrego fotelika w przedziale 9-18, 9-25, zależy mi żeby była regulacja fotelika do pozycji leżącej. Zależy mi bardzo na tym żeby był tani ale bezpieczny. Ten który mam 0-18 jest super, kupiłam go w kauflandzie i mały przejechał nim Polskę w zdłuż i wszerz, jest bardzo wygodny, rozkłada się do pozycji całkiem leżącej, pupka się nie poci, ma 5pkt pasy bezpieczeństwa i same zalety, ale jedna wielką wadę, nigdzie nie ma nawet wzmianki o jakichkolwiek atestach, ani na foteliku, ani na dokumentach, które byly do niego załączone. Wcześniej mniej się o tym mówiło a pozatym mały jezdził autem sporadycznie i tylko z moim tatą, który jest kierowcą zawodowym, więc się nie bałam. Kilka dni temu zrobiłam prawko i kupiłam auto, boję się jednak przekładać ten fotelik do swojego samochodu. Nie stać mnie jednak teraz po zakupie auta wywalić 600 czy 800zł na fotelik

Fotelik samochodowy

19 lut 2012 - 14:15:29

kupiłam Romer Kid Plus SICT czarno turkusowy - polecam!!! KID

kierowałam się wynikami z testów ADAC



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-28 15:58 przez madziulex.

Fotelik samochodowy

01 lip 2012 - 00:44:17

My mamy Graco Nautilusa 9 - 36 - super fotelik. Polecam każdej niezdecydowanej mamie. Fotelik jest przede wszystkim BEZPIECZNY - ma wzmocnioną metalową konstrukcję oraz system, który zabezpiecza dziecko, jeżeli uderzenie będzie z boku. Poza tym rzeczy czysto praktyczne - łatwo się go odpina z auta i montuje, sama jestem w stanie to zrobić, więc nie trzeba jeździć cały czas z zamontowanym fotelikiem.

Fotelik samochodowy

09 lip 2012 - 09:25:58

Witam wszystkie mamusie:) na "dniach" muszę zmienić synkowi fotelik samochodowy na przedział 9-18 kg. ale kompletnie nie wiem na jaki się zdecydować?? Najbardziej zależy mi na BEZPIECZEŃSTWIE i WYGODZIE mojego szkrabka;) tak więc Proszę o wasze opinie;) Dodam, że zastanawiam się nad "OBRACANY MAXI COSI AXISS bebe confort" lub "MAXI COSI TOBI 2012" ale pani w sklepie mi je odradziła... Pomożcie!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KOJEC-PROSZE O RADE