Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 ... 6 7 8 -->

Fotelik samochodowy

20 lis 2011 - 16:53:59

Witam.
Przymierzam się do kupna fotelika samochodowego dla synka.
Jest ich całe mnóstwo i naprawdę ciężko jakikolwiek wybrać.
Kobietki kochane może któraś z Was mogła by mi polecić jakiś oczywiście sprawdzony i bezpieczny.
Z góry dziękuje.

Fotelik samochodowy

20 lis 2011 - 19:42:30

Cytat
mamaasi
My mamy ten fotelik i polecam go. Jeden fotelik, trzy wersje, nie trzeba kupować nowych.

"Opis producenta: Fotelik przeznaczony jest dla dzieci o wadze od 9 do 36 kg. Dla grupy od 9 do 18 kg można zmieniać położenie fotelika z pozycji siedzącej do półleżącej. Zapewnia to komfortową podróż nawet najmniejszym dzieciom. Fotelik można montować na przednim jak i tylnym siedzeniu pojazdu, przodem do kierunku jazdy. W tym samym foteliku, ale bez głównej ramy montażowej, mogą podróżować dzieci o wadze od 15 do 25 kg. Jego konstrukcja umożliwia regulację wysokości oparcia. Unikalna konstrukcja fotelika pozwala wykorzystać jego siedzisko dla dzieci do 36 kg. Mały podróżnik otrzymał europejski certyfikat bezpieczeństwa ECE 4403".

P.S.
Już go nie produkują. Kupisz tylko używki - często bywają na allegro w cenach od 100 zł.

Też taki mamy, drugi już syn z niego korzysta. wytrzymały, estetyczny,[embed_image beafe5c2171fd6f077dffedca9977ab5] super.

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 1/5

Fotelik samochodowy

15 gru 2011 - 20:53:42

Witajcie,

nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam post - jakby nie było dotyczy zdrowia i bezpieczeństwa dziecka ;) W razie czego proszę o przeniesienie do odpowiedniej kategorii.

Mój synek ma 9 miesięcy i waży 8 kilo - mamy fotelik Cabrio-Fix, który jest do 13 kg i za jakiś czas będzie trzeba kupić kolejny. Już się nad tym zastanawiam bo nie lubię podejmować decyzji na ostatnią chwilę ;-) I tu jest problem bo wiem że są foteliki: Priori, Priori XP, Mobi i Tobi. Tylko nie mogę znaleźć czym się różnią?? Który jest najbezpieczniejszy, ma najwięcej "funkcji" itp? Może któraś z Was ma któryś z tych fotelików i może coś o nim napisać?? Oprócz tego byłam pewna, że chcę kupić używany fotelik, ale dwie moje koleżanki nie są zadowolone po kupnie używanego - materiał się przetarł i zrobiła się dziura, jakieś plastiki się połamały itp, więc jestem skłonna kupić nowy, tym bardziej że już starczy na trochę dłużej, bo przecież foteliki te są do 18 kg (albo nawet więcej, bo Mobi do 25 kg) ;-)

Fotelik samochodowy

15 gru 2011 - 21:20:05

Witam,
My porównywaliśmy maxi-cosi i Romer. U nas wygrał Romer King Plus 9-18kg i jesteśmy z niego baaardzo zadowoleni. Romer jest chyba większy niż maxi-cosi ale przede wszystkim przekonała nas ochrona głowy przy bocznych uderzeniach. M-C też podobno ją ma ale jak się na nie popatrzy to przy głowie są zdecydowanie płytsze niż romer.
nie jestem przeciwniczką maxi-cosi ale warto porównać z romerem.
jeśli masz jakieś pytania odnośnie romera to chętnie odpowiem.

Fotelik samochodowy

15 gru 2011 - 22:59:59

u nas wygrał maxi cosi tobi:) jako jedyny wyszedł dobrze w testach, które gdzies tam znalazłam.... poza tym polecam stronkę, gdzie mozna znaleźć foteliki, które przeszły te testy na ocene minimum 4
aha i nie kupujcie fotelikow z duza rozbieżnością wagową np 9-25kg... nie sa one tak dobrze przystosowane do rozmiarków naszego słodziaka ... najlepsze sa te 9-18!!! wiecej moge dodac na priv

Cytat
aksaroiwik
Cytat
Aga2209
My mamy RECARO YOUNG SPORT 9-36 kg. Jest świetny, szczególnie dlatego, że ma solidne osłony boczne. Synek ma 2,5 roku bardzo chętnie do niego wsiada wcześniej mieliśmy maxi-cosi i również nie było problemów. Nigdy w życiu nie wyjełabym dziecka z fotelika w czasie jazdy, a już nie ,mówię o jeździe bez, bo i takich rodziców kretynów widziałam.

My również zdecydowaliśmy się na RECARO YOUNG SPORT 9-36 (nasz synek niedługo będzie miał roczek) A powiem szczerze, że też kompletnie nie wiedziałam, co wybrać:/ dosyć tego dużo, ceny też różne. Wcześniej mieliśmy upatrzony inny ale jak posadziłam w nim synka to od razu widać było, że nie będzie mu wygodnie. Najlepiej na zakupy weź ze sobą dzidziusia;) oczywiście, że chcieliśmy kupić coś tańszego ale naprawdę nie znaleźliśmy wygodnego:( poza tym jak by nie było ten będzie nam służył parę lat, więc tak na to patrząc koszt nie jest aż taki duży;)
Maluszek ma w nim naprawdę wygodnie:) mnie troszkę denerwują te boczne osłonki no ale dzięki temu jest bardziej bezpieczny. Z fotelikiem mam tylko jeden problem....mój synek ciągle ściąga pasy z ramion:( a już bardziej się ich zacisnąć nie da:(

!!!OGÓLNIE POLECAM RECARO YOUNG SPORT!!!


to jak to?? Twój synek jeżdzi w foteliku, który nie spełnia swojej funkcji, skoro potrafi zdjąć pasy...domyslam sie ze sa luźne, a przeciez prawidłowo zacisniety pas to podstawa!!!! fotelik 9-36...dostał 3, wiec same ocencie... sa lepsze...Moim zdaniem nie warto inwestowac w foteliki, które nie sa dopasowane do wieku...:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-15 23:08 przez brylancik88.

Fotelik samochodowy

16 gru 2011 - 09:50:58

my niedawno kupiliśmy taki: Foteliki samochodowe COSMO SP Ferrari przeznaczone są dla dzieci od urodzenia do około 4 lat (0-18 kg).

Wykonane są z materiałów przyjaznych dziecku i nie sprawiających trudności w utrzymaniu czystości.

Foteliki są produkcji francuskiej firmy Team Tex jako oficjalny produkt Ferrari.

Foteliki samochodowe COSMO SP Ferrari posiadają system ochrony bocznej SIDE PROTECT zabezpieczający dziecko przy udrzeniach bocznych.

Konstrukcja fotelika jest oparta na podstawie w kształcie litery "L" co zapewnia fotelikom dużą stabilność i zwiększa bezpieczeństwo dziecka, a siedzisko jest głęboko profilowane, by zwiększyć bezpieczeństwo dziecka. Foteliki są dodatkowo wyposażone w zagłówek i wkładkę redukcyjną dla niemowląt oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z alarmem wypięcia pasów. Mechanizm regulacji długości pasów oraz pozycji fotelika jest na tyle wygodny, że korekty ustawień można dokonać również gdy dziecko siedzi w foteliku.
Foteliki zatem łączą w sobie prostotę użytkowania i trwałą konstrukcję.

W foteliku COSMO SP Ferrari zastosowano odpowiednie rozwiązania, które pozwalają na:

przewożenie niemowląt już od urodzenia o wadze do 10 kg tyłem do kierunku jazdy
przewożenie małego dziecka o wadze od 9-18 kg przodem do kierunku jazdy.
montaż fotelika na dowolnym miejscu w samochodzie za pomocą trzypunktowych samochodowych pasów bezpieczeństwa.


Foteliki COSMO SP Ferrari charakteryzują się następującymi cechami:

Obszerna skorupa z najwyższej jakości tworzywa
5 punktowe, regulowane pasy bezpieczeństwa z poduszkami
3 poziomy regulacji pasów
Alarm sygnalizujący wypięcie pasów
Dodatkowa wkładka redukcyjna dla niemowląt
Zintegrowany napinacz pasów
5 pozycji nachylenia, do pozycji półleżącej
Zdejmowana do czyszczenia tapicerka


Kupiliśmy go za 300zł z przesyłką- dla nas super, córka bardzo lubi w nim jeżdzić.
Cena fotelika wcale nie oznacza, że jest super dobry lub mega zły. czasem ten za 200-300zł ma lepsze wyniki niż taki za 800zł lub ma takie same.

Fotelik samochodowy

16 gru 2011 - 10:16:18

martas84

A więc ja mam fotelik Maxi cosi Tobi i Priori XP a więc
Priori od Priory XP rózni się tym ze ten drugi ma dodatkowy napinacz pasa samochodowego fajna sprawa bo nigdy nie dasz rady wystarczająco mocno dociągnąć pasa do fotelika jest nisko osadzony i dość szeroki na przekładane pasy
TOBI : ma napinacz pasa samochodowego jest cięższy dziecko wyżej siedzi jest bardziej masywny, automatyczne ""odciąganie" pasów na boki wskaźnik prawidłowego napinacza pasów nie trzeba przeciągać pasów przez odpowiednie otwory jak to jest w Priori po pasy idą do góry razem z zagłówkiem i dzieki temu trochę dłużej ci posłuży
Ja oba mam używane i nie narzekam materiał baaaaaardzo mocny jedynym felerem tobiego to to że zagłówek szybciej blaknie ja nie mam tego problemu bo mam pokrowiec z frotki który zabezpiecza nam pokrowiec dzięki temu prałam go może z 3 razy w trakcie 2,5 letniego używania. Na dodatek ktoś robił testy zderzeniowe tego fotelika jaki nowego i po 5 latach użytkowania go efekt ten sam czyli wszystko się trzymało dlatego decydując się na używany trzeba uważać żeby nie był starszy niż 5 lat bo wtedy osłabiać się może struktura plastiku

Fotelik samochodowy

16 gru 2011 - 13:03:43

ja od tygodnia mam graco nautilius jest on od 9-36.Na początku wykluczalam go,ale w końcu padlo na niego :-).Czytałam,ze głowa dzieciom leci i faktycznie tak jest ale jak dziecko siedzi bez wkładki dla niemowlat a z ta wkłądką jest super.Moja mala ma 1 rok i dzisiaj miesiac :-) i spi w nim za kazdym razem jak jedziemy samochodem,podoba jej się :-) i chyba też jej wygodnie.Na zakrętach nawet nie drgnie,jak przyklejony.Na all dałam 475 zł z przesyłką,a w sklepie koszt ok 590(tak jest u mnie)

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 1/5

Fotelik samochodowy

20 sty 2012 - 18:14:55

Witam,
ja już zgłupiałam i nie wiem jaki fotelik mam wybrać dla synka:) Mam samochód Toyota Corrolla 2006 rocznik w tym momencie mój synek jeździ jeszcze w foteliku 0-13 kg,
teraz pytanie: jaki fotelik zakupić? do ilu lat może dziecko jeździć w foteliku 9-18? czy kupić 9-18 czy od 9-36kg, proszę pisać Pańskie typy :) Mój synek obecnie ma 8 miesięcy, niedługo 9 miesięcy.

proszę napisać jeszcze który fotelik

Roemer Romer King Plus Trend Line

czy Maxi Cosi Tobi

Zależy mi fotelik siedzące, półleżące.



Fotelik samochodowy

20 sty 2012 - 18:18:17

Tobi jest do 18kg i szczeze to ja go polecam, wystarczy wejsc na strone fotelik info i zoabczyc jakie wysokie ma oceny, owszem jest drogi bo ponad 700zl mnie na niego nie bylo stać a szkoda.
Wg mnie najlepiej kupic fotelik do 18kg a potem kolejne i nie dlatego,ze produent chce sobie zarobić tylko dlatego,ze fotelik ktory jest od 9do 36 nie spelni swojej roli.
Do 18kg jezdzi do ok 2-3lat, potem mozesz zmienic na 15-36 tez są z maxi Cosi.

Fotelik samochodowy

20 sty 2012 - 18:21:38

a co ma wspólnego maraka samochodu z fotelikiem ? ;)

ja mam model auta nie dostępny w Europie a fotelik


kategoria wagowa 9-18


w 0-13 już nam się smyk nie mieści :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 18:22 przez Darmoszka.

Fotelik samochodowy

20 sty 2012 - 18:26:10

Darmoszka no widzisz ma wspolne bo niektore foteliki posiadaja isofix czego nie ma samochod wiec nie zamontujesz fotelika.

Fotelik samochodowy

20 sty 2012 - 18:29:38

ja bez problemu montuje wszystkie foteliki w samochodzie wersji Amerykańskiej mimo, że teoretycznie różnią się od wersji Europejskiej ( szczególnie bazy do tych fotelików )

polecam :)

zweryfikowana
Posty: 52
Ostrzeżenia: 1/5

Fotelik samochodowy

20 sty 2012 - 18:40:38

Ja swojemu chrześniakowi kupiłam 2 lata temu fotelik na allegro 9-36, jest bardzo praktyczny, wygodny i bezpieczny. - Jego rodzice bardzo sobie chwalą ten fotelik, gdy będzie starszy wystarczy odjąć górę i podstawka będzie bez konieczności kupowania nowego.

Podaję link do tego fotelika
<moderacja> nie podajemy linkow do Allegro



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 19:28 przez moderator.

Fotelik samochodowy

20 sty 2012 - 18:46:15

Pańskie typy :D Pański typ to ten do 18kg. Powyżej 18kg to już kilkuletnie dziecko i taki fotelik nie będzie potrzebny. A już do 36kg to głupota moim zdaniem. 36kg dziecko waży w gimnazjum, więc proste, że o foteliku już nikt wtedy pamiętał nie będzie.

I dział naprawdę świetny: Hot or not haha :) Bardzo hot.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 18:47 przez madziutex.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

H&N lalka opinie