Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 ... 6 7 8 -->

Fotelik samochodowy

05 wrz 2011 - 10:08:29

Cytat
SzufladaPati
Testy oczywiście aktualne, co roku są aktualizowane. Przykładowy ranking:http://fotelik.info/pl/testy/
Przy zmianie na nowy fotelik sprawdzam wybrany model, który mam zamiar kupić we wszystkich dostępnych testach. Wczytywanie sie w opinie mam robi tylko mętlik w głowie,co możemy wiedzieć o crash testach? Ewentualnie czy wygodny w obsłudze i jak się go czyści..ale to za mało, mało ważne w sytuacji kolizji. Polecam również na youtube sobie wpisać crash test i model to zobaczycie co będzie z dzieckiem jak kupicie ŁADNY lub TANI.


dla każdego TANI znaczy co innego weź to pod uwagę...
dla jednego 150 / 200 zł to tanio i szajs, dla kogoś innego może być drogo i to bardzo.



takie testy wypadkowe robią też każdemu modelowi samochodu - jeden wg. testu jest bardziej bezpieczny a drugi mniej ...
ale czy to znaczy że mniej osób kupi ten co jest mniej bezpieczny? trzeba też brac pod uwagę fakt że testy robi śie w warunkach dla samochodu czy fotelika zawsze takich samych...a podczas wypadku scenariusz jest zawsze inny i czasem może się zdarzyć że fotelik przodujący w testach może podczas wypadku nie spełnić swej roli tak jak to opisywały testy - bo np. producent nie przewidział że ąz tak można się strzaskać.
trzeba też wziąć pod uwagę - to czy ktoś jeżdzi codziennie, czesto czy też od czasu do czasu. -

trzeba mieć troszkę dystansu do wszystkiego -
bo inaczej każdy zakup czegokolwiek dla dziecka stanie się pranoją i nie przyjemnością a jednym wielkim dylematem
- bo przecież trzeba sprawdzić czy sobie tym krzywdy nie zrobi czy zabawka tansza przeszła te same testy co droższa,
to samo z butami, ciuchami ( bo przecież większość markowych ciuchów a co za tym idzie wiekszośc tych droższych ubrań jest oznaczona znakiem
[embed_image 60424a4dccec6a75b1f0c7ae3c6dfb1c]
czyli z daleka od ognia !!!
czy wobec tego jest to bezpieczne dla dziecka ubierać je w takie coś???
sprawdź sama ile twoje dziecko ma ciuchów z taką metką... jesli z reką na sercu stwierdzisz że prznajmniej połowa ciuszków twego dziecka nosi taki znaczek to do wyboru fotelika podejdź rówenież z większym dystansem, bo jak to mówią z dziada pradziada " nie wszystko złoto co się świeci"

Fotelik samochodowy

05 wrz 2011 - 11:12:11

macie racje, tani dla kazdego oznaczac moze inna kwote, ale dla mnie nie ma znaczenia cena, przy wyborze fotelika dla maluchow. Szczerze, nie kupilabym fotelika, ktory nie przechodzil testow, zreszta taka kwota zawsze sie zwraca, bo fotelik mozna sprzedac, dolozyc i kupic kolejny, koncowo i tak czesc tych pieniedzy nam sie zwroci, a dla mnie zdrowie i zycie moich dzieci nie ma ceny.

Fotelik samochodowy

05 wrz 2011 - 11:19:42

Cytat
Aga2209
My mamy RECARO YOUNG SPORT 9-36 kg. Jest świetny, szczególnie dlatego, że ma solidne osłony boczne. Synek ma 2,5 roku bardzo chętnie do niego wsiada wcześniej mieliśmy maxi-cosi i również nie było problemów. Nigdy w życiu nie wyjełabym dziecka z fotelika w czasie jazdy, a już nie ,mówię o jeździe bez, bo i takich rodziców kretynów widziałam.

My również zdecydowaliśmy się na RECARO YOUNG SPORT 9-36 (nasz synek niedługo będzie miał roczek) A powiem szczerze, że też kompletnie nie wiedziałam, co wybrać:/ dosyć tego dużo, ceny też różne. Wcześniej mieliśmy upatrzony inny ale jak posadziłam w nim synka to od razu widać było, że nie będzie mu wygodnie. Najlepiej na zakupy weź ze sobą dzidziusia;) oczywiście, że chcieliśmy kupić coś tańszego ale naprawdę nie znaleźliśmy wygodnego:( poza tym jak by nie było ten będzie nam służył parę lat, więc tak na to patrząc koszt nie jest aż taki duży;)
Maluszek ma w nim naprawdę wygodnie:) mnie troszkę denerwują te boczne osłonki no ale dzięki temu jest bardziej bezpieczny. Z fotelikiem mam tylko jeden problem....mój synek ciągle ściąga pasy z ramion:( a już bardziej się ich zacisnąć nie da:(

!!!OGÓLNIE POLECAM RECARO YOUNG SPORT!!!

Fotelik samochodowy

05 wrz 2011 - 12:04:48

my mamy fotelik Ramatti
duzo szukalismy
bardzo przekonał nas jeden z filmikow (infgo na priv) jak podczas testow manekin ma wlozone jajka przepiorek tam gdzie sa dziecka jajeczka:-)
po wypadku jajkom nic nie jest ;-)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-05 12:05 przez madizorek.

Fotelik samochodowy

05 wrz 2011 - 12:22:04

ja polecam firmę GRACO:)

Fotelik samochodowy

05 wrz 2011 - 12:40:41

My mamy espiro optime zakupiony na all za prawie 400zł


zweryfikowana
Posty: 150
Ostrzeżenia: 1/5

Fotelik samochodowy

07 wrz 2011 - 11:25:53

ja upatrzylam fotelik ten <moderacja - proszę wstawić zdjęcie zamiast linku>
czytalam na roznych stronach ze tez przeprowadzane byly testy i ze jest bardzo dobry nowy i jeden z tych najbardziej bezpiecznych i lepszych. i jest na licencji ferrari to mysle ze zadnej kaszany by nie promowali ,jak myslicie
?????????????????????????????
pomoze ktos? ten fotelik to dobry wybor??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-12 18:35 przez patryska_91.

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 08:07:20

Witam Mamusie,chciałąbym prosic o porade dotyczącą fotelika. Zamierzamy kupic Karolince fotelik przedstawiony na zdjęciu. Jest w przedziałe 9-36 kg. I tu moje pytania: czy dobrym pomysłem jest kupowanie fotelika z tak duzym przedziałem ? Fotelik ten nie ma pasów,dziecko zabezpiecza ta "półeczka " czy to dobre rozwiązanie Waszym zdaniem ?



Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 09:32:22

Ja tez się nad nim zastanawialam. Według testów adac jest bardzo bezpieczny ale wg mnie jest za ciasny. Nie można się w nim za bardzo ruszyć.

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 10:59:01

Tez odnoszę taki wrażenie, i nie widzę w nim jakos małego dziecka,nie wiem dokąd bedzie sięgała główka :/ bedziemy musieli chyba poszukac sklepu zeby go "przymierzyc ":)

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 11:05:01

Najlepiej poszukać takiego fotelika w sklepie,wsadzić tam dziecko i zobaczyć jak to wygląda.
A ja mam takie pytanie.Skoro taki fotelik jest w przedziale 9-36 kg to czy mogłabym do takiego wsadzić córkę? Ma 7 miesięcy i waży ponad 9 kg

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 11:15:16

Moja ma właśnie tyle :) 7 mies. i 9 kg :) nie siedzi jeszcze dobrze ale fotelik kupujemy w pażdzierniku :)

Fotelik samochodowy

31 sie 2011 - 14:07:22

To pytanie pewnie nurtowalo niejedna z Was,Drogie Mamuski,teraz przyszedl czas na mnie wiec prosze o rady!
Nie moge znalezc zadnych interesujacych mnie informacji w Necie a juz rozne fora przewertowalam i w dalszym ciagu nie moge sie zdecydowac na fotelik dla mojej 2 letniej Hani...

Najwazniejsze dla mnie,poza bezpieczenstwem,jest to zeby fotelik mozna bylo w trakcie jazdy rozlozyc kiedy dziecko zasnie.Czy foteliki w tym przedziale wagowym w ogole maja taka opcje? Cybex'y maja regulowany zaglowek,ze niby mozna go odchylic kiedy dziecko zasnie ale podobno minimalnie.Czytalam o fotelikach Jane Indy ze maja regulowane oparcie ale jak zadzwonilam do jednego sklepu to facet mi powiedzial ze sie odchylaja z kanapa w samochodzie,a malo ktora tylna kanapa sie odchyla,a na pewno nie w naszym citroenie... Juz zglupialam,prosze o pomoc,piszcie o swoich fotelikach, i czy wlasnie maja opcje rozkladania/regulowania oparcia lub zaglowka. (tylko podawajcie pelne nazwy bo modele tych fotelikow roznia sie np jedna literka na koncu a opcje juz maja inne)

Z gory dziekuje za pomoc!!!
acha,ewentualnie 9-36 foteliki jesli macie to jakie i czy sie sprawdzaja napiszcie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-31 14:22 przez __meeery__.

Fotelik samochodowy

25 paź 2011 - 09:58:29

no wiec czas podbic temat szukam fotelika gr 2.
Chcę się juz przesiasc z nosidełka i nie wiem ,który wybrac czy 9-18 czy 9-25 a może 9-36 ?? polecajcie
moze któraś może coś powiedzieć o recaro,bo interesuje mnie materiał dobrej jakości,zeby dzidzia mi się nie pociła jak to było w nosidełku.
No nie wierzę,że żadna z Was nie moze polecic jakiegoś super fotelika??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-25 14:06 przez maa_dzia.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Fotelik samochodowy

25 paź 2011 - 19:13:32

ja polecam 9-18 i to taki co się mocno rozkłada do pozycji leżącej lub półleżącej. Bo fakt że za niedługo (a czasami długo) dziecko przekroczy to 18kg, ale większość dzieci zasypia podczas jazdy, więc funkcja ta jest wręcz niezbędna dla malucha.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zrób sama :) Aniołek