Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->
zweryfikowana
Posty: 150
Ostrzeżenia: 1/5

Fotelik samochodowy

03 wrz 2011 - 23:38:15

Witam wszystkie Szczesliwe mamy:)
mam prosbe prosze doradzcie mi jaki jest dobry wygodny i bezpieczny fotelik samochodowy (no i zeby nie kosztowal z tysiaka)
mam problem moj synek ma 10 miesiecy jak byl maly to jezdzacz samochodem uspokajal sie teraz nie ma mozliwosci zeby siedzial w foteliku nie chce siedziec ,probuje wychodzic a jak sie go nie wyjmie to histeryzuje.chcemy kupic fotelik 9-18 i nie wiem jaki b edzie dobrze upatrzylam maxi-cosi ferrari.ale czekam na wasze propozycje.a pomozciie jak mam nauczyc malucha siedziec w foteliku?

Fotelik samochodowy

03 wrz 2011 - 23:54:23

Ja też jestem na etapie szukania fotelika z tym że dla dwulatki a mam podobny problem do ciebie nie za bardzo lubi siedzieć w foteliku ,wcześniej mieliśmy samochód ,który miał fabrycznie zamontowane dwa foteliki i ten akurat był dla niej wygodny ,siedziała w nim grzecznie teraz kiedy wyruszaliśmy w drogę pożyczyłam fotelik od koleżanki i nie chciała w nim siedzieć ,w końcu usnęła podczas podroży i wtedy dopiero ją do niego włożyłam :(

zweryfikowana
Posty: 150
Ostrzeżenia: 1/5

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 07:45:54

hallo dziewczyny pomozcie jeast juz nas dwie ;p

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 07:52:33

Dziecko musi się nauczyć, że jeździmy tylko w foteliku. Nie możesz go wyjmować, tylko dlatego, że krzyczy. Jeżeli nic go nie boli, nie uwiera, to pomyśl, że troche płaczu nigdy nikomu nie zaszkodziło, a jazda bez fotelika owszem. My mamy na podróż chrupki, książeczkę jakąś i przeważnie obywa się bez scen. Spróbuj kupić jakąś nową, bardzo atrakcyjną zabawkę, którą będzie mu wolno się bawić wyłącznie w foteliku, powinno pomóc, my w ten sposób zwalczyliśmy histerie przy inhalacjach. Mamy grającą książeczkę, moja córka (11 mcy) uwielbia się nią bawic, ale dostaje tylko na inhalacje. Teraz sama podchodzi do inhalatora, żeby jej włączyc.

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 08:07:05

Bardzo mądrze iaera. Wracając do fotelików to polecam wpisać w przegladarkę słowo "ranking fotelików", tam mądrzejsi od nas oceniali, który i pod jakim względem sprawdza się podczas użytkowania i podczas wypadku samochodowego. Masa znanych ma oceny niedostateczne za bezpieczeństwo, zdziwiłam się że tak znana marka Chicco również.

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 08:16:47

ja tez wąłśnie szukam takiego fotelika.Te rankingi dla mnie są dziwne,nic mi nie mówią.Jak szukałam w nich jakiegoś fotelika to nie było.Są tylko te drogie.Swoją droga ranking a swoją drogą opinie ludzi którzy mają i używają.Także czekam na opinie mamuś.Moim priorytetem jest to aby foteli super sie trzymał i nie latał po samochodzie podczas zakrętów jak to miałam z nosidełkiem.

zweryfikowana
Posty: 150
Ostrzeżenia: 1/5

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 12:47:32

probujemy wszystkiego nawet film klub przyjaciol myszki miki co uwielbia ta bajke i jak ja zobaczy to nie moze oderwac zwroku to jak w samochodzie mu wlaczamy to nie pomaga zajmie sie na 5 minut i koniec a jak zawcznie histeryzowac to tak az sie zanosi piszczy i nie chce siie uspokoic wszystko probowalam picie jedzenie zabawki telefony wszystko ale sprobuje z ta zabawka ktora tylko w foteliku bedzie sie bawil

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 13:33:10

My mamy KEY ULTRAFIX CHICCO i bardzo sobie chwalimy, corka go uwielbia.
Do Pati, niewiadomo jak stare sa te testy z netu i czy wogole mozna sie nimi sugerowac.
Ja przy wyborze naszego 3 fotelika bralam pod uwage, firme, obszernosc siedziska, czy zdejmowany pokrowiec i czy jest rozkladany.

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 13:42:42

My mamy RECARO YOUNG SPORT 9-36 kg. Jest świetny, szczególnie dlatego, że ma solidne osłony boczne. Synek ma 2,5 roku bardzo chętnie do niego wsiada wcześniej mieliśmy maxi-cosi i również nie było problemów. Nigdy w życiu nie wyjełabym dziecka z fotelika w czasie jazdy, a już nie ,mówię o jeździe bez, bo i takich rodziców kretynów widziałam.

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 15:12:26

http ://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-13/ocena/malejaco/index.html
tu są dobre testy fotelików zarówno drogich jak i tanich, trzeba znać rok produkcji fotelika (wzornika), producenta i model
Ja osobiście mam maxicosi cabrio fix ale 0-13

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 15:45:21

Ja też muszę kupić fotelik i za każdym razem moż ez wyjątkiem tego pierwszego po prostu brałam Marysię z sobą i w sklepie sadzałam ja w foteliku i obserwowałam i w ten sposób np wyeliminowałam cybex-a Pallasa bo młoda w nim dostała spazm ja mam dwa foteliki oba z maxi cosi jeden to tobie (dziecko wysoko w nim siedzi) a drugi to Priori XP ale siedzenia w drugim aucie są bardzo wysoko więc Marysia wszystko widzi i z radością sama siada do niego

zweryfikowana
Posty: 150
Ostrzeżenia: 1/5

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 22:42:57

a chcialam jeszcze zapytac ktore fotelik lepiej wybrac? mam synka dzis skonczyl 10 miesiecy ,takie od o-13,0-18,0-25,9-18,9-25,9-36 ??????????? one chyba maja inaczejm w tych bioderkach siedzonka zrobione.prosz o rade

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 23:19:40

My mamy ten fotelik i polecam go. Jeden fotelik, trzy wersje, nie trzeba kupować nowych.

"Opis producenta: Fotelik przeznaczony jest dla dzieci o wadze od 9 do 36 kg. Dla grupy od 9 do 18 kg można zmieniać położenie fotelika z pozycji siedzącej do półleżącej. Zapewnia to komfortową podróż nawet najmniejszym dzieciom. Fotelik można montować na przednim jak i tylnym siedzeniu pojazdu, przodem do kierunku jazdy. W tym samym foteliku, ale bez głównej ramy montażowej, mogą podróżować dzieci o wadze od 15 do 25 kg. Jego konstrukcja umożliwia regulację wysokości oparcia. Unikalna konstrukcja fotelika pozwala wykorzystać jego siedzisko dla dzieci do 36 kg. Mały podróżnik otrzymał europejski certyfikat bezpieczeństwa ECE 4403".

P.S.
Już go nie produkują. Kupisz tylko używki - często bywają na allegro w cenach od 100 zł.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-04 23:20 przez mamaasi.

Fotelik samochodowy

04 wrz 2011 - 23:42:11

my mamy taki


Air Force F16

Cechy produktu:
* Grupa 1-2-3 (9-36 kg) (~9 miesiąca do 11 lat)
* Europejski Certyfikat bezpieczeństwa ECE R44/04
* Solidna konstrukcja z najwyższej jakości tworzywa
* 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa
* Regulacja wysokości pasów bezpieczeństwa (3 pozycje)
* Mocowanie poduszek pasów zapobiegające zsuwaniu
* Wygodny podłokietnik
* Zdejmowana do czyszczenia tapicerka
* Odłączane oparcie co robi z fotelika uniwersalne siedzisko dla starszych dzieci.
* Regulowany zagłówek
* Płynna regulacja oparcia około 30 stopni

* Nowoczesna stylistyka
* Ergonomiczne podłokietniki


na all - kosztuje około 150 zł + przesyłka.

my mamy i jestem mega zadowolona, tak że polecam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-04 23:44 przez tatty_teddy.

Fotelik samochodowy

05 wrz 2011 - 01:08:40

Testy oczywiście aktualne, co roku są aktualizowane. Przykładowy ranking:http://fotelik.info/pl/testy/
Przy zmianie na nowy fotelik sprawdzam wybrany model, który mam zamiar kupić we wszystkich dostępnych testach. Wczytywanie sie w opinie mam robi tylko mętlik w głowie,co możemy wiedzieć o crash testach? Ewentualnie czy wygodny w obsłudze i jak się go czyści..ale to za mało, mało ważne w sytuacji kolizji. Polecam również na youtube sobie wpisać crash test i model to zobaczycie co będzie z dzieckiem jak kupicie ŁADNY lub TANI.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zrób sama :) Aniołek