Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gry planszowe i nie tylko

03 gru 2010 - 16:26:21

wg mnie ci Marsjanie są świetni uczą refleksu i czujności:)
Spadające cegly tez mi sie podobają. Wybrałabym którąś z tych dwóch.

Gry planszowe i nie tylko

28 sty 2011 - 09:29:55

U nas w rodzinie często grywamy w gry od Adamigo. Fajna zabawa :) Domowym hitem ostnio są "Kolory".

Gry planszowe i nie tylko

28 sty 2011 - 10:47:55

Anika mój Oliwier dostał grę "Spadające małpki" na 3-cie urodziny i bardzo jestem z niej zadowolona, przecież te zasady są tak proste, że z pewnością 3- latek da radę. Teraz na święta dosłał "Grzybobranie" super gra ale dziecko musi umieć liczyć i grę "Bóbr Billy" którą też polecam już młodszym dzieciom- trzeba patyczkiem usuwać kłody z tamy tak aby się nie rozpadła, ta osoba która zburzy tamę przegrywa, a bóbr spadnie i będzie "krzyczał" :)


zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Gry planszowe i nie tylko

03 lut 2011 - 16:46:31

Spadające cegły są świetną grą dla nadpobudliwych, nerwowych dzieci, doskonale uczą cierpliwości:)

Calineczka

to prosta, a jednocześnie bardzo atrakcyjna gra dla najmłodszych. Jej reguły wplecione są w świat znanej, klasycznej bajki pod tym samym tytułem. Książeczka z tą bajką stanowi niezależną atrakcję dołączoną do gry. Najlepiej przeczytać ją dzieciom przed rozpoczęciem rozgrywki. Poznanie przygód Calineczki pozwoli w pełni przeżyć wiele emocji w trakcie gry.
Liczba graczy: 2 - 4
Wiek graczy: od 5 lat
Czas gry: 30 min.

PUDEŁKO ZAWIERA:

* plansza do gry
* 4 pionki
* 1 kostka do gry
* bajka
* instrukcja

Gry planszowe i nie tylko

03 lut 2011 - 17:09:54

moja corka w tym wieku "zagrywala" nas zgadnij kto to(dla najmlodszych), na straganie , skojarzenia i grzybobranie. oprocz tego gralismy w quartet,taka karciana gra. zatrzymalam wszystkie te gry dla synka ,mam nadzieje ze tez mu sie spodobaja. dzieki na straganie nauczyla sie jesc wiele warzyw i owocow... a zgadnij kto to jest gra dzieki ktorej najmlodsi naszych znajomych nie chca wracac do domu;);)
jesli chodzi o elefun to nie ma potrzeby grania z dzieckiem ,samo tez bedzie sie swietnie bawic;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Gry planszowe i nie tylko

03 lut 2011 - 17:25:49

nie pamiętam nazwy gry ale jest taka gra planszowa dla najmłodszych podobna do grzybobrania w której zbiera się przedmioty i za każde warzywko zjedzone są punkty;)

Ja jako dziecko miałam taką grę planszową NA ZAKUPY: plansza z kwadracikami, różnymi strzałkami, przeskokami, cofnięciami itp. Na każdym polu podpisanym nazwa np mąka, pralinki, cukier, sól, czekolada , mleko leżały karteczki z rysunkami tych produktów i kto więcej zakupów uzbiera zanim dojdzie do kasy:)

Gry planszowe i nie tylko

16 lis 2011 - 18:58:12

Niedługo święta i prezenty. A ja nie chcę kolejnej zabawki dla synka, kolekcjonujemy od jakiegoś czasu na okrągło puzzle, maniak mały się zrobił. Mamy też z Granny Sznureczki i Figuraki, do tego oczywiście Domino. I teraz do Was mamusie pytanie, jakie jeszcze warto kupić?

Gry planszowe i nie tylko

16 lis 2011 - 19:02:50

to ja się też podłączę do wątku :)

Gry planszowe i nie tylko

16 lis 2011 - 19:05:58

ja rowniez sie dolacze,oprocz puzzli nie mamy nic:( i nie mam pomyslu

Gry planszowe i nie tylko

16 lis 2011 - 19:07:56

Małemu się już przejadły puzzle i kupiłam ostatnio domino. Szał dwa dni a teraz się przewala.

Gry planszowe i nie tylko

16 lis 2011 - 19:10:38

Z czystym sumieniem polecam napewno gry z GRANNY np. PATYCZAKI, STUKU PUKU.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-16 19:11 przez klaa21.

Gry planszowe i nie tylko

16 lis 2011 - 20:01:35

ja polecam playskool oraz granna seria smart games z drewnianymi klockami





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-16 20:02 przez anna178.

Gry planszowe i nie tylko

16 lis 2011 - 22:23:59

podbijam bo sama jestem ciekawa

Gry planszowe i nie tylko

17 lis 2011 - 07:36:37

U nas podobnie jak u klaa, mały uwielbiał STUKU PUKU. Po za tym Grzybobranie, karty Piotruś i Spadające Małpki.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-18 13:00 przez asiunia2706.

Gry planszowe i nie tylko

18 lis 2011 - 13:03:53

A może spróbuj nauczyć już czegoś swojego dziecka. Moje dziecko w wieku 3 lat zaczęło uczyć się języka angielskiego i teraz to owocuje. Widziałam filmik w internecie jak 2 letnie dziecko znało wszystkie znaki drogowe na wyrywki. Może warto zainwestować ten czas kiedy móżdżek dziecka jest tak chłonny. Spróbuj na przykład za pomocą kolorowych fiszek nauczyć go kolorów, albo liczenia do 10, a w przedszkolu będzie imponował paniom przedszkolankom swoją wiedzą. Zobacz na przykład alfabet po angielsku:
fiszki alfabet angielski

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Książeczki dla dwulatków