Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gry planszowe i nie tylko

24 lis 2010 - 16:05:48

Dziewczyny mam pytanie jakie polecacie albo najlepiej jakie gry mają Wasze dzieciaczki, chodzi mi o gry planszowe ale nie tylko w przedziale wiekowym +3 lata. Zastanawiałam się np. nad spadającymi małpkami ale tam jest napisane że od 6 lat więc chyba musimy poczekać, Memory już mamy co możecie jeszcze polecić ????

Gry planszowe i nie tylko

24 lis 2010 - 16:46:51

Wiem o jakie małpki Ci chodzi, my kupiliśmy siostrzeńcowi męża na 8 urodziny:) I bawił się świetnie a my razem z nim. A jeśli chodzi o pytanie czy 6-latek już może się bawić, to oczywiście, że tak, jak pracowałam w zerówce i jedna dziewczynka przyniosła to dzieciaki by się "pozabijały' kto ma grać;D

Gry planszowe i nie tylko

24 lis 2010 - 16:47:15

bardzo rozwijającą grą jest Make'n'Break

uczy myślenia, wyobraźni przestrzennej, rozwija manualnie itd :)
przede wszystkim nie nudzi :)

Tylko nie wiem czy nie jest troszeczkę za trudna dla 3 latki.

Są dwie wersje - łatwiejsza "Make'n'Break" i trudniejsza "Make'n'Break EXTREME"




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-28 10:57 przez paolka06.

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

Gry planszowe i nie tylko

24 lis 2010 - 16:50:25

A ja potrzebuję jakiejś gry dla 4-5 latka...

Gry planszowe i nie tylko

24 lis 2010 - 16:52:48

Cytat
kejsi0782
A ja potrzebuję jakiejś gry dla 4-5 latka...

to "Make'n'Break" będzie odpowiednia ;)
pomimo, że na pudełku ten przedział jest chyba od 6 lat, ale spokojnie 4-5 latek sobie poradzi :)

Gry planszowe i nie tylko

24 lis 2010 - 17:28:46

Cytat
Anika110
Dziewczyny mam pytanie jakie polecacie albo najlepiej jakie gry mają Wasze dzieciaczki, chodzi mi o gry planszowe ale nie tylko w przedziale wiekowym +3 lata. Zastanawiałam się np. nad spadającymi małpkami ale tam jest napisane że od 6 lat więc chyba musimy poczekać, Memory już mamy co możecie jeszcze polecić ????



Jeśli chodzi o te Spadające Małpki które reklamują w telewizjii to uważam,że możesz je spokojnie kupić.
Jest to gra bardzo prosta.
Moja młodsza córka ma 2,7 miesięcy i bardzo lubi w to grać.

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Gry planszowe i nie tylko

24 lis 2010 - 18:03:32

Polecam Zagadki Smoka Obiboka



Wiek: 4 do 7 lat. Liczba graczy: 1 - 6. Zasady gry: Gra zawiera 135 nowych zagadek. Podobnie jak w pierwszej części ZAGADEK SMOKA OBIBOKA na jednej stronie karty znajduje się rymowana zagadka, a na odwrocie kolorowa ilustracja. Na stole leżą odkryte części puzzli z wizerunkami Smoka Obiboka. Powinno być rozłożonych tyle obrazków, ile dzieci uczestniczy w danej grze. Za prawidłową odpowiedź dziecko otrzymuje jeden element puzzla, który właśnie układa . Kto pierwszy ułoży swój obrazek ten wygrywa Zalety gry: - uczy logicznego myślenia, przygotowuje do rozwiązywania problemów - wzbogaca słownictwo - uczy formułować odpowiedzi na zadane pytania - zawiera 135 wesołych rymowanych zagadek - bardzo przydatna do pracy w przedszkolu i podczas różnych imprez dla dzieci



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-24 18:05 przez margaretka77.

Gry planszowe i nie tylko

24 lis 2010 - 18:47:33

w malpki to smialo moga grac mlodsze dzieciaczki.moje dwie coreczki maja po 7 i prawie 3 latka i super sobie radza.tak wiec warto zainwestowac w te gierke.pozdrawiam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-05 12:27 przez kotekk82.

Gry planszowe i nie tylko

24 lis 2010 - 19:30:38

Mam pytanie ad. spadających małpek. Czy lepsza jest firmy Mattel czy zwykła bo na allegro jest tego bardzo dużo w rozpiętości cenowej od 9,99 do prawie 60zł. Ma któraś mama jakieś porównanie? Czym się sugerować?

Gry planszowe i nie tylko

24 lis 2010 - 19:38:00

Cytat
ezetka
Mam pytanie ad. spadających małpek. Czy lepsza jest firmy Mattel czy zwykła bo na allegro jest tego bardzo dużo w rozpiętości cenowej od 9,99 do prawie 60zł. Ma któraś mama jakieś porównanie? Czym się sugerować?




Ja mam tą Mattel i jestem z niej zadowolona.Kupiłam ją w zeszłym roku w jakims markecie za 49.99.
A jak wyglądają te tańsze gry to niestety nie mam pojęcia.

Gry planszowe i nie tylko

26 lis 2010 - 14:21:50

paolka06 gra rzeczywiście super no ale wiekowo musimy jeszcze poczekać :) ale dzięki zanotowałam na przyszłość :)
margaretka77 Zagadki smoka obiboka mamy ale jakoś Laurze nie przypadły do gustu na razie leżą i zbierają kurz :(

Co do małpek no to przekonałyście mnie :) i zdecydowałam się kupić ale rzeczywiście teraz mam problem które, rozpiętość cenowa jest niesamowita i na razie się zastanawiam czy jest sens kupować te najdroższe :(

Ale mam do Was jeszcze jedno pytanie czy któraś z Was ma lub miała może grę ELEFUN


tak się zastanawiam nad kupnem ale zastanawia mnie dlaczego na niektórych pudełkach jest +4 lata a na innych +3 a wyglądają tak samo trochę to dziwne :(
Poza tym bawią lub bawiły się nim Wasze dzieci??? warto kupić ????dalej zaznaczam ze chodzi mi o dość ruchliwą 3 latkę :) Mój mąż mówi że to porażka bo mała każe nam cały czas biegać i łapać te motylki :) doradźcie coś dziewczyny :) z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Gry planszowe i nie tylko

26 lis 2010 - 14:24:57

a ja polecam "bystre oczko" - niestety mój 20-miesięczny synek jest nieco za mały na tą grę; dla zainteresowanych mogę wystawić na szafce - nową!!! piszcie na priv; wiem, że dość ciężko ją dostać

Gry planszowe i nie tylko

26 lis 2010 - 14:57:49

Ja znalazłam kilka fajnych gier na allegro.
Mój synek ma prawie 4 latka i pod choinkę na pewno dostanie jakieś gry tylko nie moge się zdecydować.

Gra w strzelające kulki

[embed_image 2f3b6d3a487f223585b4339a42ae80a7]

Gra polega na trafianiu swoimi kulkami do otworów.
Wbrew pozorom nie jest to takie proste i konkurując z kimś siedzącym naprzeciwko nas pozwala dostarczyć niemałych emocji.


Ukuj pirata

[embed_image 1faaff77979f83de2938297bf2b724ef]

Uploaded with ImageShack.us

Gra polega na wkładaniu szabli do wybranych przez siebie dziurek w beczce.
Jeżeli włożysz szable w nie odpowiednia dziurkę , pirat wyskoczy z beczki i gra się kończy.

Spadające cegły

[embed_image 4775034909c1cfdc8f90e853fc2e1752]

Uploaded with ImageShack.us

Zabawa polega na wyjmowaniu kolejnych cegiełek z ułożonej wcześniej ściany.
Cegiełki należy wyjmować tak, aby nie spadła postać umieszczona na górze muru (Pan Humpty Dumpty :)
Cegiełki należy wyjmować tak, aby przeciwnik miał utrudnione zadanie, kiedy nadejdzie jego kolej :)
Przegrywa gracz który spowoduje upadek naszego bohatera ze ściany :)

Marsjanie

[embed_image 08de7a80087f95a01f02b49bdb34da2a]

Uploaded with ImageShack.us

Zwariowani Marsjanie wyskakują z zaskoczenia, więc zawsze miej swój młotek w gotowości. Wybierzmy kolor i rozpocznijmy grę. Mali Marsjanie pojawiają się i znikają. Uderzając w nich „wyślemy ich w kosmos”! Musisz być bardzo czujny, żeby Ci nie umknęli.

Opisy i zdjęcia zapożyczone z allegro.

Gry planszowe i nie tylko

26 lis 2010 - 15:07:55

my kupiliśmy chrześniaczce męza puzzle kilka rodzajów oraz zestaw z plasteliną chyba do wyrobu owoców z plasteliny albo modeliny wyciskarki foremnki itd. to jest dla dzieci 3+

Gry planszowe i nie tylko

03 gru 2010 - 16:20:16

a ja zakupiłam na Mikołajki grę:

Zgadnij Kto To? Extra

poleciła mi ją koleżanka, i rzeczywiście jest świetna.
Czytałam też o tej grze mnóstwo pozytywnych komentarzy na forach.
Za każdym razem gdy ją chciałam kupić okazywało się, że były ale już nie ma, bo schodzi jak świeże bułeczki.
Na szczęście udało się.





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-28 10:54 przez paolka06.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Książeczki dla dwulatków