Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

to moze byc to przyczyna zabków wiadomo jedne dzieci przechodzą to mnie bolesnie inne bardziej stosujesz jakies zele na dziąsła ?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

A może masz za sucho i za ciepło w mieszkaniu.Moja córka ma właśnie kłopot ze snem bo u nas jest za ciepło i się często budzi

A moi obydwaj chłopcy do roku spali z nami w łóżku.Usypiałam ich przy piersi. Żeby przenieść starszego do własnego pokoju wymalowaliśmy mu ściany, wstawiliśmy własne łóżeczko, kolorową pościel oczywiście cały czas podkreślając jakie to wszystko wyjątkowe :)Potem był okres kiedy twierdził, że boi się ciemności, od tego czasu śpi przy lampce nocnej. Z przedszkola przyniósł lęk przed potworami i wtedy dołożyliśmy mu braciszka :) Niestety do tej pory trzeba do nich od czasu do czasu w nocy wstawać.
Nie daję dzieciom ani pić ani jeść w nocy tylko głaszcze i zasypiają z powrotem. Gorzej jest nad ranem od 5-tej zaczynają się roszady i nigdy nie wiadomo kto w jakim łóżku się obudzi:)
To pokój naszych chłopców, teraz zmieniamy na Autka, bo "Puchatek jest dla maluchów" :)


Usypiacze - szum suszarki itp., w naszym przypadku są bardzo skuteczne.

Nasza w wieku 2 lat dostała swoje piękne mebelki,kolorową pościel, bajka na dobranoc (oczywiście sama musi wybrać,od miesiąca dzień w dzień "O wilku i siedmiu koźlątkach" i śpi do rana:)

Moja córcia ma 2 latka, na kolacje o 18stej daje jej jedną paróweczkę i o 19stej idzie spać. Z racji tej, że ja chodzę późno spać około 23ciej - na śpiocha karmię ją kaszką - 210ml i śpi do rana do siódmej, a jak mi się nie chce wstawać o tej godzinie na nogi to daję jej mleko - i dosypia do 11stej. :). Niestety herbatką nie da się jej oszukać, raz pociągnie i zaczyna się ogromny PŁACZ!! :/ widzę, jak łapie łakomie butelkę i ciągnie kaszkę/mleko. byłam z tym u lekarza - bo nie widziałam, czy to nie za dużo napycham ją jedzeniem, ale Pani doktor powiedziała, że jeśli łapczywie łapie butelkę, to tak widocznie potrzebuje jeść i nie robić jej w konia.
Dodam, że obojętnie o której godzinie rano Córka się obudzi czy o sieódmej czy jedenastej, w dzień wogóle nie śpi (w dzień spała tylko od niemowlaczka do 9tego miesiąca - potem spanie odeszło w siną dal :)

Cytat
karotka18
to moze byc to przyczyna zabków wiadomo jedne dzieci przechodzą to mnie bolesnie inne bardziej stosujesz jakies zele na dziąsła ?


Na ząbkowanie polecam z własnego doświadczenia kuleczki "Chamomilla Vulgaris 9H" - są nie zastąpione :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-26 22:42 przez cicha8_3.

Spokojna muzyka klasyczna. Zawsze działa no i zwiększa się szansa na to, że junior będzie jeszcze bardziej genialny niż jego ojciec :)







http://yachting.ant24.pl/akweny-zeglarskie/rejsy-chorwacja



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-12 22:17 przez zoltarian44.

moja córka w kwietniu skonczyła 3 lata a do lutego budziła sie raz w nocy bo piła mleko ale miałam dosc wiec powiedziałam jej ze koniec jest duza dziewczynka i nie dostanie obudziła sie przez dwie noce i troche płakała ze chce mleko ale nie dałam twoja jest mniejsza ale wiem ze szwagierka poprostu tez nie wstała nie dała warto pomeczyc sie dwie lub trzy noce a byc upartym i nie dac poprostu i dziecko odpusci córka mało mi jadła bo napychała sie mlekiem lub piciem teraz slicznie zjada a i z sikaniem jest lepiej bo napiła sie w nocy potem jej sie znowu sikac chciało a teraz wysika sie przed spaniem i przespi cała noc i dopiero rano załuje ze tak długo zwlekałam z odzwyczajeniem jej tego picia w nocy sadziłam ze widocznie potrzebuje a to nie prawda to siedzi w głowie i trzeba odzwyczaic tak jak smoczka pozdrawiam:)

niezweryfikowana
Posty: 273
Ostrzeżenia: 4/5

Cytat
monia_25
A może masz za sucho i za ciepło w mieszkaniu.Moja córka ma właśnie kłopot ze snem bo u nas jest za ciepło i się często budzi

u nas to samo było przyczyną..

Cytat
hawanka81
Nie wiem jak sobie poradzic z tym zeby coreczka nie budzila sie w nocy,jesli sie przebudzi musi dostac cops do picia ma juz nieco ponad roczek i chce ja od tego odzwyczaic.Probowalam zamiast duzej butli 260 ml dawac jej mala 125 ml ale i tak w nocy musze isc nalac kolejna mala.Teraz daje jej juz sama wode ale bardzoi protestuje poradzcie mi co robic zebym miala w koncu przespana cala noc

rany, mozesz jeszcze trochę poczekać, mój mały ma 2,5 nadal się budzi.
dopiero niedawno zrezygnowaliśmy z wody w nocy,
jest starszy to mu wytłumaczyłam że się może napić przed spaniem z kubeczka, zlikwidowałam niekapki , nadal się budzi nie raz , także jeszcze to moze potrwać znam mało dzieci rocznych co przesypiają noce

Jeśli moja Julka nie chce zasypiać w dzień to kładę jej pieluszkę na oczka, a w nocy słyszałam, że ważna jest regulacja temperatury, nawet myślałam żeby zainstalować regulator temperatury i wilgoci w pokoiku ;) Słyszałyście coś o tym, znacie jakiegoś fachowca ? Ja we Wrocławiu znalazłam inteligentne instalacje, tylko nie wiem czy te regulatory są przypisywane do inteligentnych instalacji :/ ?

Oj dziewczyny, u nas problem ze snem pojawił się jakoś jak miśka miała roczek, nie można jej było zostawić samej w pokoju, a już o gaszeniu światła nie było mowy.. Stosowaliśmy już wszystkie możliwe i dozwolone chwyty, ale u nas najbardziej sprawdził się zestaw płyta CD z kołysankami grześka turnau’a i magdy umer i przyćmione światło sączące się z kulek fairy lights zamówionych ze stronki cottonove love. Kulki leżały u nas w takim ogromnym szklanym wazonie w rogu, także dawały bardzo delikatne światło : ) W sumie to gdyby nie cenne rady koleżanki z większym dziecięcym stażem, to nie wiem czy wpadlibyśmy na rozwiązanie naszego ‘problemu’.

Dziewczyny ja mam ten problem z moją córcią 2 lata i 10 miesięcy od początku był problem ze spaniem,ale wszyscy mówili przejdzie jej jest mała ,ząbkuje itp. a ja wstawałam nawet 8-9 razy a to jeść a to pić a to smoczek wypadł teraz jest to picie i smoczekok 4 razy w nocy wypija nawet 3 butle wody po wypiciu których automatycznie zasypia co za tym idzie przesikuje pieluchę którą trzeba w nocy zmienić po prostu błędne koło, nie mam już siły jęśli któraś miała podobny problem i sobie poradziła prosze o info.

Obecnie córeczka dwa latka i aby usnęła puszczam jej telewizor Minimini aby się wyciszyła, a następnie idziemy do łóżeczka i czytam książeczkę i zasypia. Nie wiem czy dobrze robię z telewizorem że włączam jej te bajki, ale już nie mam siły inaczej tego robić :(

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 1/5

Ja włączam radio i zasypia w przeciągu 10 min :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Śpiworek czy kołderka?