Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Uśnij wreszcie!
Jak pomóc dziecku zasnąć, metody, porady, itp. - wątek zbiorczy

[embed_image cd574ac5128eedc672afbc69d8abe96a]

Nasze dziecko nie śpi; my też nie
KONSEKWENCJE BRAKU SNU U DZIECI

U niemowląt i małych dzieci

Skłonność do płaczu
Drażliwość, zły humor
Brak koncentracji
Nadmierne uzależnienie od opiekuna
Możliwe zaburzenia wzrostu

U dzieci w wieku szkolnym
Problemy z nauką
Brak poczucia bezpieczeństwa
Nieśmiałość
Złe usposobienie

U rodziców
Niepewność
Poczucie winy
Wzajemne oskarżanie się o nadopiekuńczość frustracja
Poczucie bezsilności
Zmęczenie

Nie wiem jak sobie poradzic z tym zeby coreczka nie budzila sie w nocy,jesli sie przebudzi musi dostac cops do picia ma juz nieco ponad roczek i chce ja od tego odzwyczaic.Probowalam zamiast duzej butli 260 ml dawac jej mala 125 ml ale i tak w nocy musze isc nalac kolejna mala.Teraz daje jej juz sama wode ale bardzoi protestuje poradzcie mi co robic zebym miala w koncu przespana cala noc

mialam kiedys ten sam problem moj synek sie budzil do jedzenia w nocy pomimo tego ze go oduczalam bo powinno sie to robic od 4 miesiacqa moj jednak nie dal sie "oszukać" i wstawal pare razy az nagle 12 miesiąca zrobil mi super niespodzianke i przestal wstawac ale robie tak ze o 19 je kolacje a pozniej ide jeszcze do niego kolo 22 albo 23 i daje mu po spiacu butle (a kolacje je dosc spora bo kanapke i butle 190 ml a po spiacu butla 170 ml)

a co je twoja cora na kolacje?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-26 20:07 przez moderator.

moja córka ma 2 lata i 3 miesiące i nadal się budzi w nocy, dostaje do picia wode mineralną niegazowaną lub przegotowaną. Zależy od nocy ale potrafi nawet 6 razy wstawać. Zdaża się że nie wstaje wcale ale raz na dwa tygodnie :( ale to nie jest z głodu, myślę że ma taką potrzebę i już. OId urodzenia ma problemy ze spaniem, pierwsze 4 miesiące życia najdłużej zdażało jej się spać godzine-czy dzień czy noc.
Wyobraźcie sobie że wczoraj poszła spać o 1 w nocy, wstała dziś o 6 rano i dopiero o 21-szej padła. Mały terminator, ale przyzwyczaiłam się :)

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

moja corka w piatek konczy rok a cale noce przesypia od 5 miesiaca zycia.... ma swoj pokoj, w ktorym spi wlasnie od 5 m-ca o 20 kapanko butla i do lozeczka..... i spi cala noc i spory ranek, czasem wstanie o 8 a czasem o 10 tak jak np wczoraj i dzis:)) takze moja ala jest zlota co do spania....//// a moze w dzien maluch niech mniej spi to noce przespi, albo wlasny pokoik jezeli go nie ma...

JA PRZESZŁAM TO SAMO WKONCU POWIEDZIAŁAM DOSYC 4 NOCE PRZEWALONE NIE PRZESPANE O GODZINIE 22 BUTELKA I KONIEC W NOCY GDY WSTAWAŁ DAWALAM SMOCZEK PROTESTWOAŁ 4 DNI ALE NA 5 DZIEN SPAL JUZ CAŁA NOC TAK JEST JUZ DO DZISIAŁ MA 4 LATKA CIORPLIWOSCI I RAZ JESZCZE CIERPLIWOSCI....

Cytat
kinnkaa
moja corka w piatek konczy rok a cale noce przesypia od 5 miesiaca zycia.... ma swoj pokoj, w ktorym spi wlasnie od 5 m-ca o 20 kapanko butla i do lozeczka..... i spi cala noc i spory ranek, czasem wstanie o 8 a czasem o 10 tak jak np wczoraj i dzis:)) takze moja ala jest zlota co do spania....//// a moze w dzien maluch niech mniej spi to noce przespi, albo wlasny pokoik jezeli go nie ma...
a mój synek w piątek dwa latka :)

Mój synek ma ponad 1,5 roku i od urodzenia przesypia całe noce
do 3 miesiąca sama musiałam go budzić żeby dać mleko - nie było to takie łatwe ba na śpiocha nie umiał jeść a miał tam mocny sen że ciężko go było obudzić. Po konsultacji z lekarką stwierdziłyśmy że jak będzie głodny to sam wstanie i skończyło się wybudzanie dziecka z nocy.
tak więc od półtora roku mój synek idzie spać o 20 i wstaje ok 7

to zależy od dziecka, jak dziecko wsaje o 6 rano i mówi że się wyspało to nie da się go przywiązać do łóżeczka, trzeba troche dziecko wychować, ale do dziecka też trzeba się dostosować troche,

moj synus wstaje raz gora 2 ale ma 6 miesiecy;)

moja corcia ma juz ponad 4 latka i nadal budzi sie w nocy, 3 razy na picie i dwa razy na siusiu..to sie chyba nigdy nie skonczy

myslalm, ze problem sie skonczy, kiedy usuniemy migdaly, jednak okazalo sie inaczej. Po usunieciu ich Nikola i tak sie budzi, to juz chyba przyzwyczajenie jej pozostalo, poza tym jej ciagle sie cos sni, wiec budzi sie z placzem

Cytat
paulina__
a co je twoja cora na kolacje?

Moja coreczka jest kapana ok 19:30-40 i dostaje butle mleka z kleikiem 260 ml ale nieraz to nie starcza bo nie zasnie od razu wiec dostaje jeszcze wode przegotowana z sokiem ale soku bardzo malo,wtedy zasypia.Pozniej sie obudzi ok 1 w nocy nieraz wczesniej i pozniej znow kolo 3 ;lub 5 i na dobre wstaje ok 7

Czasami dzieci budzą sie w nocy, dlatego, że ząbkują, a własnie w nocy odczuwają ból, bo w dzień są zajęte zabawą. Dobrze robisz , że dajesz dziecku wodę do picia, soki i mleko bardzo szodzą nie tylko malutkim ząbkom ale zawarta w nich glukoza działa pobudzająco na układ nerwowy i dlatego dzieci się budzą. Poczekaj aż wyjdą wszystkie ząbki, dawaj wodę i zobaczysz, że dziecko będzie Ci przesypiało całą noc, bez pobudek.Ważne jest również wyciszenie dziecka przed snem, i to conajmniej godzinę przed położeniem, dzieci wszystko przeżywają bardzo intensywnie, obrazy i dźwieki, które dostarcza im dzień - śnią im się i dlatego też mogą się budzić. I ważne, jest lato, ciepło bardzo nawet w nocy, dlatego nie ubieraj dziecka zbyt grubo, sam bodziak i skarpetki wystarczą, nakryj je pieluszką terową lub cieniutkim kocykiem - nawet nam dorosłym zdaża się nieraz budzić w nocy by się czegoś napić - właśnie z gorąca. Pozdrawiam i życzę Ci oraz Twojej córeczce samych spokojnych, przespanych nocy

moj synus ma 9 lat wiec sie nie budzi:) ale pamietam ze jak byl maly to pare razy, szykowalam mu butelke picia bo lubi pic rumianek lub miete zimna :) z checia bym wrocila do tamtych czasow.Slodkie!

moja ma 3,5 roku i juz sie nie budzi, mialam ten sam problem do 2,5 roku zycia, tez musiala byc butla w nocy bo dziecko poprostu bylo głodne, a gdy sie nasycila zasypiala bez problemu. Najlepiej jest na snie, kolo 11,12 w nocy dac butle z mlekiem aby nie czuło głodu i powinno przespac do rana. Ja niestety tak nie robilam, ale przy 2 dziecku bede-hee jesli oczywiscie bedzie sie budzilo w nocy w wieku 2 lat. Teraz mam spokój przesypia cała noc, zas problem z tym ze spi jeszcze z pampersem (byl moment ze przesypiala pare dni nie mocząć sie w nocy) ale od pewnego czasu codziennie sikala w piżamke wiec stwierdzilam ze jej ubiore pampersa. W nocy niestety nie chce mi sie zabardzo wstawac i klasc ja na nocnik, jestem w ciązy i mam poprostu lenia, Poczekam aż przestanie się moczyc w nocy i skoncze z nocnymi pieluchami :) a jak nie to bede musiala sie budzic i ja klasc na nocnik :( buuu..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gry planszowe i nie tylko