Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

gorący temat

wakacje last minute

14 minut temu

Budowa domu

38 minut temu

najtańsza apteka

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Trudny wybór materaca do łóżka

18 paź 2010 - 20:51:56

Chcemy kupić materac do łóżka, w temacie nieco się zorientowałam, że np. sprężyny bonnelowe są be, lepsze są kieszeniowe, że istotne są strefy itp.
Bez odpowiedzi pozostaje jedno pytanie, czy materac może być wystający sporo z nad stelaża? Nam pasowałby taki 10cm wysokości ale przymierzamy się do kupna takiego 20cm wysokości. Czy to wpływa jakoś negatywnie na jakość spania? Czy może sobie być wyższy?

Dzięki z góry za jakieś sugestie.

Trudny wybór materaca do łóżka

18 paź 2010 - 21:07:11

Mam ten sam problem właśnie przymierzam się do zakupu normalnego łóżka i zakupu materaca i sama nie wiem jaki wybrać

Trudny wybór materaca do łóżka

18 paź 2010 - 22:12:56

Zgadzam się z opinią że materac bonellowy jest beee. Do łóżeczka syna takiego 70x140cm kupiłam materac pianka visco elastik + lateks i jesteśmy baaardzo zadowoleni. Materac ma ponad rok i 0 śladów używania, jego wysokość to ok.12cm. U siebie w sypialni mam materac ze sprężynami kieszeniowymi strefowymi, ale bez lateksu. Moim zdaniem te materace z lateksem na pewno są trwalsze i wygodniejsze.- chociaż początkowo sceptycznie byłam nastawiona do lateksu. Także jeśli ktoś chce kupić materac na dłużej, to na pewno sprężyny kieszeniowe wielostrefowe + lateks. Pozdrawiam i życzę właściwego wyboru.

Trudny wybór materaca do łóżka

19 paź 2010 - 11:31:01

Dzięki za odpowiedź, zapewne kupiny ten ze sprężynami kieszeniowymi wielostrefowymi ale już bez lateksu, ze względu na cięcia kosztów, dalej jednak nurtuje mnie co z tą wysokością materaca, czy może wystawać pare centymetrów z nad stelaża? czy może być nieco za wysoki?

Trudny wybór materaca do łóżka

19 paź 2010 - 11:39:59

nie jestem ekspertem ale wydaje mi sie ze moze wystawać znad stelarza-my tak mamy!
...są np materace 40-to centymetrowe-nie ma siły zeby nie wystawał!

Trudny wybór materaca do łóżka

19 paź 2010 - 11:40:39

Myślę że to w niczym nie przeszkadza jedynie co to może nie wyglądać tak estetycznie jak materac dopasowany :) na materacu nie nalezy oszczedzac:)

Trudny wybór materaca do łóżka

19 paź 2010 - 11:51:59

gato30, Motylek09 dzieki za odpowiedź, tak mi się wydawało że poza względami estetycznymi nie wpłynie to na spokojny sen :)

Motylek09, też zamierzam dać córeczce imie LIWIA :) jest takie śliczne... :) choć jak wpomniałam o tym niektórym to uważają że jest zbyt wyszukane i w ogóle mylą z Oliwią... eh

Trudny wybór materaca do łóżka

19 paź 2010 - 11:59:34

Cytat
MiniVip
gato30, Motylek09 dzieki za odpowiedź, tak mi się wydawało że poza względami estetycznymi nie wpłynie to na spokojny sen :)

Motylek09, też zamierzam dać córeczce imie LIWIA :) jest takie śliczne... :) choć jak wpomniałam o tym niektórym to uważają że jest zbyt wyszukane i w ogóle mylą z Oliwią... eh


Ale to o to chodzi żeby imię dziecka nie było oklepane i takie same jak wszystkie :) U nas też mylą z Oliwią a czasem z Lidią:) nawet w przychodni zapisała małą Lidia :))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 18:31 przez Motylek09.

Trudny wybór materaca do łóżka

19 paź 2010 - 12:02:05

my mamy materac ze sprężynami kieszeniowymi nie wiem jakiej grubości ale wystaje ok 5 cm ponad łóżko
śpi sie super
materac mamy prawie 4 lata i nie czuje żeby sie zniszczył
kiedy pojechałam z Julią na wakacje do mojej mamy to marzyłam o tym, aby wrócić do domu i się wyspać w moim łóżeczku bo tam spałam na niewygodnej kanapie;)

Trudny wybór materaca do łóżka

19 paź 2010 - 12:04:13

No właśnie tez tlumaczę (choc nie wiem po co to robię bo to i tak nasz wybór a nie ciotki, znajomych itp), że nie chcę żeby kiedy małą zawołam, biegło do mnie 4 dzieci tak samo mających na imię :D Imię Liwia jest śliczne dla małej dziewczynki, a potem dla dorosłej kobiety :)

Cytat
dasich
my mamy materac ze sprężynami kieszeniowymi nie wiem jakiej grubości ale wystaje ok 5 cm ponad łóżko
śpi sie super
materac mamy prawie 4 lata i nie czuje żeby sie zniszczył
kiedy pojechałam z Julią na wakacje do mojej mamy to marzyłam o tym, aby wrócić do domu i się wyspać w moim łóżeczku bo tam spałam na niewygodnej kanapie;)

Super, my aktualnie mamy bardzo nie wygodne łóżko,.. jak to czytam to już się ciesze na mysl o spaniu na wygodnym materacu... :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-19 12:10 przez MiniVip.

Trudny wybór materaca do łóżka

22 gru 2010 - 14:44:47

Ja też uważam, że bonnellowe materace nie są zbyt wygodne. Ja najbardziej lubię lateksowe. Też będę kupować w najbliższym czasie i chyba kupię na kamai.pl, bo tam jest promocja do 28 lutego 2011 na materace Janpol. Janpol to dobra firma, więc tym bardziej chyba się skuszę na zakup tam. W promocji można dostać gratis do materaca dwa "jaśki", ochraniacz pod materac, pokrowiec, itp. :)

Trudny wybór materaca do łóżka

12 kwi 2011 - 15:25:51

Przymierzamy się do zakupu łóżka piętrowego a do niego takiego materaca:



Wydaje się najlepszy ze sklepu lozkapietrowe.com gdzie zamawiamy łóżko.

Miał ktoś do czynienia z takim materacem?

Trudny wybór materaca do łóżka

10 kwi 2012 - 16:23:12

Cytat
MiniVip
Bez odpowiedzi pozostaje jedno pytanie, czy materac może być wystający sporo z nad stelaża? Nam pasowałby taki 10cm wysokości ale przymierzamy się do kupna takiego 20cm wysokości. Czy to wpływa jakoś negatywnie na jakość spania? Czy może sobie być wyższy?

Może to będzie odpowiedzią :):

Cytat

- materac powinien zagłębiać się w ramie łóżka na minimum 3 cm;
- idealnie jest, gdy materac zagłębia się w ramie na głębokość 30-70% całej swojej wysokości;
- materac powinien wystawać ponad ramę łóżka na wysokość ok. 4-10 cm.

Powyższe informacje znalazłam w tym artykule na temat doboru stelaża i materacy.

niezweryfikowana
Posty: 260
Ostrzeżenia: 2/5

Trudny wybór materaca do łóżka

01 maj 2012 - 09:34:11

Materace bonelowe nie są takie złe, aczkolwiek są gorsze od kieszonkowych. Jednak za nimi przemawia cena, o około połowę niższa ( tu masz porównanie obu tych rodzajów ( http://www.urokdrewna.pl/materace-c-17.html ).Ja osobiście dołożyłam trochę kasy i kupiłam sobie właśnie kieszonkowy. W materacu szukałam opcji antyalergicznej oraz umożliwiający pozbycie się roztoczy, ze względu na moją córkę, co jak wiadomo w materacu potrafi się nieźle tego zagnieździć. No i dobre wykonanie, tak by na lata starczył. Zdecydowałam się na Estrellę wyżej wymienioną i powiem tak: początkowo było mi za twardo, nie byłam przyzwyczajona. Jednkakże po przespaniu kilku nocy stwierdziłam, że jednak jest lepszy od mojego starszego materaca, ponieważ zaczęłam w końcu całą noc przesypiać i nie wierciłam się w łóżku tak jak poprzednio i nic mnie nie rwało po przebudzeniu :)

Trudny wybór materaca do łóżka

01 maj 2012 - 10:26:09

ja mam materac kieszeniowy ze strefami
+ jakieś tam inne opcje lato-zima, antyalergiczney itp. przez rok spaliśmy na samym materacu, teraz śpimy na łóżku z ktrego wystaje nieco materac i nie widzę różnicy, super się śpi i nic się z nim nie dzieje :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MEBLE DZIECIĘCE