Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Postanowiłam wrzucić kolejną ciekawostkę. Ciekawa jestem jakie jest Wasze zdanie na ten temat.
Co myślicie o takich książkach dla dzieci? Tematy bardzo życiowe i ciekawe dla dzieci, ale wywołały wiele zamieszania wśród rodziców, którzy między innymi domagali się wycofania "Krecika" ze sprzedaży.



Może sama okładka to mało, więcej zdjęć tutaj

Dla mnie to jest chore!Przeczytałam dwie pierwsze strony książki i zemdliło mnie.....na 100% nie czytałabym małej na dobranoc książeczki o kształtach Kupy.Dajcie spokuj,kurcze jakby tematów nie było do napisania książki..ajć normalnie co się z tym światem robi.
JA jestem na nie.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

O książce z krecikiem słyszałam już jakiś czas temu. Cóż ... potrzeba matką wynalazku. Ksiązki moze i kontrowersyjne?? ale nie uważam że złe. Dzieci interesują się wieloma rzeczami, takimi również, więc te książki poniekąd ułatwiają rodzicom zadanie i pomagają wyjaśnić to fizjologiczne zjawisko. :)))

o kurcze,nie wiedziałam ,ze takie ksiązki są....

jak dla mnie to niezbyt fajny pomysł, choć pewnie dzieciaki by się z tego śmiały, sama nie wiem :/

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Jestem w szoku, książka jest ładnie napisana (prostym językiem) tylko temat dziwny, niby życiowy i normalny i dzieciom takie sprawy się uświadamia, ale chyba za dużo inf. naraz.
Jak byłam na praktykach w przedszkolu to pani czytała dzieciom książeczkę o trawieniu i była dużo gorzej i bardziej obrzydliwie napisana i zilustrowana, już wtedy wydawało mi się to nie na miejscu, ale to chyba zaczyna być czymś normalnym

kaplenz-genialne!gdzie ty wynajdujesz takie perełki:)dawno się tak nie uśmiałam:)))nie widzę w tym nic bulwersującego,przecież to tylko...kupa,a ilustracja kupy-pływaka-no rewelka:)
nic dziwnego w tym nie widzę,ludzka rzecz,dzieci są ciekawe takich spraw-gdzie trafia moja kupa?:)

nas to może bulwersuje, ale dzieci w sumie inaczej pojmują świat, a to jest napisane prostym językiem, więc może coś w tym jest, przeczytałam całą, jak dla mnie dość obrzydliwa, ale dziecku mogłaby się spodobać, oby nie chciało wprowadzać niektórych pomysłów w praktykę:)

Hmm.. no nie wiem mam mega mieszane uczucia.
Mysle,ze o takich tematach to lepiej rozmawiac z dziecmi normalnie
a nie kupowac im takie ksiazeczki.
Uwazam to za zwyczajne przegiecie.
Uwazam,ze ludzie,ktorzy cos takiego wymyslaja probuja wyraznie zwrocic na siebie uwage i tyle.
Dla mnie to chore....

Jest jeszcze jedna, w której jedna strona jest dla mnie jednak za ciężka do uniesienia. Książka ogólnie o tym jak rodzice ściemniają dzieciom "skąd się biorą dzieci", wymyślają różne "bajki" na ten temat, aż w końcu dzieci przejmują inicjatywę i szczegółowo opowiadają jak to rzeczywiście wygląda. No niby fajnie-temat seksu przestaje być takim tabu, przy czy jak dla mnie ta strona czy dwie, gdzie mama i tata zilustrowani są w przeróżnych "pozycjach", jednak przekracza trochę granice (przynajmniej moje). Wg mnie w tym temacie należy raczej podążać za pytaniami dzieci, które wraz z wiekiem stają się pewnie bardziej wnikliwe, a pokazanie takich ilustracji małemu dziecku może spowodować dosyć "mocne" przeżycia.


zweryfikowana
Moderator
Posty: 165

Ja z czasow swojego dzieciństwa pamietam książeczkę "Nie wierzcie w bociany", wedlug mnie bardzo fajna i w przystępny sposob odpowiadająca na dzieciece pytania skąd się biorą dzieci - na pewno pokazę ja synkowi w odpowiednim czasie.

[embed_image eace543129e2bc90740f4a33eb7435d3]

A może znacie jakieś jeszcze ciekawe książeczki tego typu?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ŁÓŻKO PIETROWE---JAKIE POLECACIE