Obecnie rozmawiamy o:

Budowa domu

gorący temat

Piekne dodatki do domu

wczoraj o 20:34

Samochód.

wczoraj o 18:51

Opakowania

wczoraj o 18:32

Biznes

wczoraj o 17:51

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 6/5

Przedszkole prywatne czy państwowe? Szukam obecnie placówki w Warszawie i zastanawiam się do jakiej placówki zapisać dziecko.

Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

niezweryfikowana
Posty: 854
Ostrzeżenia: 9/5

Warto jest wziać tutaj pod uwagę wiele elementów:

Koszty: Przedszkola prywatne zazwyczaj wiążą się z wyższymi opłatami w porównaniu do państwowych. Przed zapisaniem dziecka do przedszkola prywatnego, zastanów się, czy stać cię na pokrywanie tych kosztów przez okres trwania edukacji przedszkolnej.

Jakość edukacji: Zarówno przedszkola prywatne, jak i państwowe mogą oferować wysoką jakość edukacji. Ważne jest, aby zbadać opinie rodziców, poznać program nauczania oraz zweryfikować poziom zaangażowania nauczycieli.

Liczba dzieci w grupie: Przedszkola państwowe często mają większą liczbę dzieci w grupie niż placówki prywatne, co może wpłynąć na indywidualną opiekę i interakcje dziecka z nauczycielem.

Program nauczania i podejście pedagogiczne: Zapoznaj się z programem nauczania obu typów przedszkoli i zastanów się, który bardziej odpowiada twoim oczekiwaniom dotyczącym edukacji i rozwoju dziecka.

Weź również pod uwagę zapisanie malucha do przedszkola anglojęzycznego, dzieci w tym wieku bardzo szybko przyswajają języki i dzieki temu maluch będzie w stanie opanować język obcy w stopniu biegłym https://thamesbritishschool.pl/ Szczególnie, ze będzie miał kotnatk z innymi dziećmi, które mówią w danym języku.
Obecnie zajęcia takie oferuje Thames British School.

Według mnie lepsze jest prywatne. Po prostu więcej oferują takie przedszkola. Wystarczy spojrzeć na przedszkole Tequesta - to jest przedszkole językowe, z angielskim i hiszpańskim, zajęciami jak mali geniusze czy tenis. Czy w jakimś przedszkolu państwowym są takie zajęcia?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak pracować z dziećmi w domu