Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Laktacja

10 lut 2016 - 12:33:00

Dziewczyny !!
Jestem mamą niespełna 4 m-cznego szkraba. Niestety chyba zaczyna się problem z laktacją ;( Piersi są miękkie jak z waty, ściągam laktatorem z obu piersi raptem 30 ml. Mały co prawda zasypia przy piersi i śpi nawet do 2 godz. Jednak mam wrażenie że piersi robią się puste. Czy macie dobre i sprawdzone sposoby na pobudzenie laktacji?

Laktacja

10 lut 2016 - 21:24:38

Hej!
Laktatora używaj tylko w nagłej konieczności,bo inaczej odsysa laktator a inaczej ssie maluszek. Od laktatora niby zanika pokarm,jak się dzidzi nie przystawia-tak mi położna mówiła. Mój sposób na karmienie to picie szklanki wody niegazowanej tuż przed karmieniem,za każdym razem.Jeśli nie lubisz wody to jakiś syrop,np.z czarnej porzeczki sobie dolewaj,lub sok lub kompot pij.Jeśli się stresujesz często to też działa na zanik pokarmu.Mi pomagała herbatka z melisy z dodatkiem truskawki,itp. Jeśli pijesz miętę lub szałwię to tez laktacja zanika...Karmiłam długo-ponad rok,więc dałam radę. Życzę powodzenia ;)

Laktacja

10 lut 2016 - 23:32:54

Mi po 2-3 tyg pokarm poszedł się przejść. Mała na mm odrazu przeszła, zaraz po urodzeniu kiedy mnie szyto podano jej butelkę. Niby chciała potem niby nie ale prawda taka ze maksymalnie 120 ml z obu odciągniete miałam. czy to częste przystawianie czy herbatki nic nie pomogło. Ale cóż mm nie jest złe. Malutka ma 2 mies. A już ponad 6 waży i ubranka na 62-68 nosi :* grubasek mały :*

Laktacja

11 lut 2016 - 09:34:01

mi mówili że kawa zbożowa z mlekiem dobra na pobudzenie laktacji i chyba w moim przypadku sprawdzało się

Laktacja

11 lut 2016 - 10:56:16

Możesz kupić herbatki na laktacje w aptece.

Laktacja

11 lut 2016 - 10:56:41

Bardzo dziękuję za dobre rady. Wszystko siedzi w naszych głowach więc muszę nastawić się pozytywnie + " naturalne wspomagacze" i mam nadzieję że będzie dobrze :) Zgadzam się że mm nie jest złe ale co "cyc to cyc".

Laktacja

11 lut 2016 - 16:35:56

koperek pij ziółka ,

Laktacja

11 lut 2016 - 18:52:12

hipp ma herbatki na pobudzenie laktacji , poza tym trzeba duzo pic wiecej niz normalnie oraz czesciej przystawiac do piersi, i nie ma czegos takiego jak zanik laktacji przy uzyciu laktatora. Zanik pokarmu moze byc spowodowany róznymi czynnikami np. stresem, genami itp.

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Laktacja

03 maj 2016 - 11:03:37

Czasem tez zanika pokarm przez nie umiejetne przystawianie dziecka. Ale po 4 miesicach raczej to juz odpada w tym wypadku

Laktacja

18 cze 2016 - 11:10:25

herbatki hippa, duzo wody i przystawiac duzo :) pozatym nie zamartwiac sie :) bedzie dobrze :)

Laktacja

10 sie 2016 - 12:53:26

Cytat
Babylily-12
Mi po 2-3 tyg pokarm poszedł się przejść. Mała na mm odrazu przeszła, zaraz po urodzeniu kiedy mnie szyto podano jej butelkę. Niby chciała potem niby nie ale prawda taka ze maksymalnie 120 ml z obu odciągniete miałam. czy to częste przystawianie czy herbatki nic nie pomogło. Ale cóż mm nie jest złe. Malutka ma 2 mies. A już ponad 6 waży i ubranka na 62-68 nosi :* grubasek mały :*

Bo jak się karmi butelką to dzieci szybciej przybierają na wadze i są większe ;]

Laktacja

11 sie 2016 - 23:26:12

Temat stary ale może komuś pomoże to co napiszę. Mianowicie, to normalne że po jakimś czasie karmienia piersi przestają być "wypełnione" mlekiem i zaczynają być miękkie. Autorka tematu sama pisze że dziecko się najada z tych miękkich piersi. To wcale nie znaczy że pokarmu jest mniej, dziecko wyciągnie tyle ile będzie potrzebowało :)

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Laktacja

29 cze 2017 - 22:36:28

.

To kryzys laktacyjny zapewne. Przystawiaj dziecko, wiecej pij i spokojna głowa, wszystko wróci na właściwe tory :) możesz też spróbować pić prolaktan, pomaga rozruszać laktację.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-29 12:43 przez czarna0505.

niezweryfikowana
Posty: 146
Ostrzeżenia: 5/5

Laktacja

28 cze 2018 - 16:12:11

Zdecydowanie tak. O prolaktanie położne nie wspominają tylko o jakiś herbatkach, które nic nie pomagają a można przestać się męczyć dużo wcześniej i zamiast się stresować spokojnie karmić.

Laktacja

04 lis 2022 - 10:04:07

Jesteś świeżą mamą, musisz dać swojemu ciału czas na zmianę. Tu: https://swiatmamy.pl/co-to-jest-laktacja-kiedy-sie-stabilizuje/ znajdziesz informacje o tym, kiedy stabilizuje się laktacja i co na nią wpływa. Poczytaj, ważne jest, byś była spokojna, nie stresowała się, pamiętaj o częstym przystawianiu dziecka do piersi. I wszytsko się ułoży samo. :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sprawdzone zabawki 2-3 lata