Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

1000 zł na dziecko.

26 lis 2016 - 18:34:24

Patologia mnożyć będzie się niezależnie czy jest 500/1000 - oni zawsze się mnożą i od lat żyją z zasiłków - z których dalej będą żyć, niezależnie od istnienia programu..

Poczytajcie opisy rodzin szlachetnej paczki - są rodziny ( nie wszystkie - bo zaraz się któreś żuci, że to mowa o wszystkich ) , które z samego ops wyciągają po 4-5 tys. , po odliczeniu opłat ( mieszkanie, prąd, gaz, leki ) pozostaje im łącznie po 600-700 zł na głowę ( miesięcznie ). Mimo wszystko część ludzi i tak leci im pomóc - bo przykładowo przy 8 dzieci te 6-7 tys miesięcznie to za mało aby zapewnić podstawowy byt ( mówimy nadal o kwocie po odliczeniu kosztów utrzymania i ewentualnych leków ).
Sami uczycie patologię, że wszystko im się należy.

Program 500 z założenia jest programem mającym zachęcić do spłodzenia potomstwa w ilości min. 2 ( a nie wynagradzać za jedynactwo - z biologicznego punktu widzenia jedynak jest "przyrostem ujemnym" - dwoje jest na zero a trójka to 1+, czyli realny przyrost ) - ludzka natura jest taka, że byle 500 też działa cuda.

A ogółem - wszyscy chcecie dodatków, wysokich wynagrodzeń, minimum podatków albo w ogóle brak - już, natychmiast a rząd niech sobie radzi sam.. sorry - to nie tak działa. ( przez 8 lat jakoś siedzieliście cicho - nawet podwyżki vat na artykuły dziecięce przełknęliście a teraz nagle olśnienie i huzia na Józia.. )
Brzydzicie się bene-fitów a wychwalacie systemy zachodnie gdzie funkcjonują one od lat i tak - jest tam tez pewna grupa patologii ( nie - nie są to Polacy ).

Sami nie wiecie czego chcecie - wszystko krytykujecie dla zasady ale jak coś wprowadzą to pierwsi lecicie z wnioskiem.. tyle ode mnie - hejtujcie do woli bo to widzę wasze ulubione hobby ( szkoda, że nie praca )

1000 zł na dziecko.

12 mar 2017 - 09:32:04

jestem mama. uwazam ze zasilki to zlo. lepiej przeznaczyc te pieniadze z budzetu na zlobki przedszkola, szkoly, sluzbe zdrowia. nie dostaje nic bom za bogata. heh. do pediatry 3 godziny w kolejce z doroslymi. przychodnia malutenka -klitka. do soecjalisty prywatnie bo terminy po 3-6 miesiecy. nie ludzmy sie -pis nie zrobil programu prorodzinnego tylko dal glupim lapowke. naiwni sie ciesza. a ci, ktorzy placa spore podatki i wiedza co mozna by bylo za ta kase zrobic wnerwiaja sie. oby dotrwac do wyborow.

1000 zł na dziecko.

12 mar 2017 - 13:56:58

Cytat
puchuskubatek
jestem mama. uwazam ze zasilki to zlo. lepiej przeznaczyc te pieniadze z budzetu na zlobki przedszkola, szkoly, sluzbe zdrowia. nie dostaje nic bom za bogata. heh. do pediatry 3 godziny w kolejce z doroslymi. przychodnia malutenka -klitka. do soecjalisty prywatnie bo terminy po 3-6 miesiecy. nie ludzmy sie -pis nie zrobil programu prorodzinnego tylko dal glupim lapowke. naiwni sie ciesza. a ci, ktorzy placa spore podatki i wiedza co mozna by bylo za ta kase zrobic wnerwiaja sie. oby dotrwac do wyborow.



płacę podatki i ? pokaż mi, która partia jest w stanie coś zmienić ?? Przez wiele lat byle Kowalski nie dostawał grosza a jedynie sam odprowadzał tysiące - dowalono mu wyższy VAT, odebrano zniżki. Na kogo zagłosujesz ? któż to jest takim dobroczyńcą, że wszystko zmieni machnąwszy różdżką - pyk i już wszystko działa jak w zegarku i każdy zadowolony...
Przez lata niszczono placówki państwowe - na rzecz prywaciarzy ( poszperaj ile żłobków i przedszkoli zostało zniszczonych bądź sprzedanych w prywatne ręce ). Teraz nagle dopłaty - ręka rękę myje - dopłaty dla prywaciarzy, niech się cieszą z przemyślanego planu bo przed nimi lata dobrobytu ( te pieniądz pójdą do prywatnych kieszeni - często nie PL ).

To ma być ten plan naprawy rzekomych przyszłych dobroczyńców ?

Dlaczego nie protestujecie w temacie budowy placówek państwowych - gdzie zatrudnienie znajdą ludzie młodzi, gdzie opiekę sprawować będą władze miasta a nie prywatny folwark.. tylko krytykujecie jak jest be i fe..
Prywatne lepsze ? guzik prawda - jeśli państwowe będą odpowiednio dofinansowane to będą równie atrakcyjne ale zaraz znowu pojawicie się krzycząc - z jakiej racji dzieci pospólstwa ( bo wy prywaciarze to wyższa kasta - śmiechu warte.. ) mają mieć zagwarantowane wszystko z "moich podatków" - i tak w koło Macieju..


A o nazywaniu patologią każdego kto ma więcej niż jedno dziecko ( a nie daj losie rozpleni się do np. 4 - spalić na stosie ) już szkoda wspominać..
Kiedyś matki często zajmowały się dziećmi w domu - wolę te czasy bo były NORMALNE a ludzie wychowywani przez rodzinę NORMALNIEJSI.
Teraz wmówiono wam, że kobieta w domu z dzieckiem to prześladowanie jej... seksizm itd... szkoda słów - dzięki takiemu podejściu wasze dzieci są chowane jak bydło przez system a nie w wartościach pokoleniowych.

1000 zł na dziecko.

12 mar 2017 - 15:15:35

Nareszczcie ktoś z trzeżwym poglądem na rzeczywistość, realia tak manipulują ludzkimi komórkami że czasami nie chce się dyskutować na forach na żadne tematy...mam wrażenie że jakiś wirus atakuje ludzkie umysły:)

Ale jeżeli chodzi o przedszkola to zgadzam się z puchuskubatek, natomiast służba zdrowia to "mroczny" temat...płacisz składki a jak poważnie zachorujesz to pozostało "odejść w nędzy", i czym więcej nfz pięniędzy zgarnie, tym bardziej służba zdrowia będzie narzekać na brak funduszy, nfz to czarna dziura, co tam trafia to znika:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-12 15:23 przez CzerwoneUsta.

1000 zł na dziecko.

12 mar 2017 - 18:12:34

Cytat
Yvetterabenda
Tak ....za pare groszy tj 1000 zl nic tylko w ciaze zachodzic A poza tym lepej jest teraz kiedy dzieci sa zabijane po urodzeniu i wyrzucane na smietnik? Lepiej jak osrodki pekaja w szwach od dzieci? Zreszta uwazasz ze spoleczenstwo to tylko patologia? Wiele jest rodzin ktore zyja w skrajnym ubustwie i nie sa patologia

Oczywiście nie chcę uogólniać,bo nie wszyscy ludzie są patologią.Jednak znam rodziny,które nie robią nic,prócz rozmnażania się i liczenia kasy.
Nie twierdzę,ze wszyscy (podkreślam raz jeszcze).
Dla mnie najbardziej krzywdzący jest fakt,że Pani siedząca w Tesco w kasie i wychowująca samotnie jedno dziecko,nie otrzyma żadnych pieniążków.Za to Pani będąca sędzią i mająca 3 dzieci już otrzyma na 2-kę.Do tego ta Pani z Tesco musi zrobić zrzutę dla Pani sędziny.
W tym momencie jest to po prostu chore.
Zwykłe nakłanianie do rozmnażania,bo przecież nie pomoc biednym-jak było na początku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-12 18:13 przez czarownicaao.

1000 zł na dziecko.

12 mar 2017 - 18:34:55

dla mnie dawanie tych 500+ to dzielenie ludzi bo co maja zrobic rodzice którzy nie moga miec wiecej dzieci niz jedno np. z przyczyn zdrowotnych to czemu ich dziecko ma byc gorsze od tej rodziny gdzie jest np. 2 dzieci a ich rodzice maja 500+. poza tym nie powinno to byc w formie gorówki a np. talonow czy tak jak pisała puchuskubatek i miecik. I z moich obserwacji to ludzie coraz czesciej kombinuja z zapomogami i wszelkimi zasilkami.

1000 zł na dziecko.

12 mar 2017 - 19:04:01

500+ to nic innego jak zabezpieczenie się przed niżem demograficznym, kto wtedy będzie pracował na emerytury jak populacja spada, a tak zachęta jest, można sie mnożyć...ale co w przyszłości czeka tych co teraz się rodzą, będzie wyż a kasy zabraknie...ale ci co teraz wprowadzili takie ulepszenia mają to w nosie, oni będą już mieli swoje emerytury, i co wtedy ma zrobić to pokolenie któremu miejsc pracy zabraknie, przecież już teraz jest bezrobocie, pieniędzy również nie będzie, ale kogo to obchodzi, władza cieszy się że im się udało, mają zabezpieczenie finansowe, ludzie naiwni wszystko chłoną, żenada i tyle.

niezweryfikowana
Posty: 26
Ostrzeżenia: 1/5

1000 zł na dziecko.

15 mar 2017 - 13:55:49

Weźcie pod uwagę, że masa pracowników zostanie po prostu zastąpiona przez maszyny. Kasjerki, dziennikarze - sztuczne inteligencje są tak zaawansowane że potrafią już tworzyć teksty czy komponować muzykę.

1000 zł na dziecko.

31 sie 2017 - 15:29:36

Nie wrzucajmy wszystkich do 1 worka. Chca cos zrobic ale sami nie wiedza jak a niestety najbardziej korzystaja z tego ludzie z marginesu bo dla nich 500 x 2-3 dzieci to 2 tyg libacji a dziecko dostanie loda czy lizaka na odczepne, kasa sie skonczy to do Mopsu Gopsu i dalej balet. Jestem mama dwojki dzieci i czesto czuje, ze ludzie chca mi narzucic ich tok rozumowania ze mam dwojke dla kasy... No prosze...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-31 15:41 przez lusia86.

1000 zł na dziecko.

11 wrz 2017 - 17:50:39

Po między moimi dziećmi jest 7 lat różnicy, też miałam taką sytuację, ze ktoś mi powiedział, że dla kasy mam drugie dziecko.
Tyle tylko, że ten ktoś nie umiał liczyć bo mój młodszy syn ma 4 lata.
No chyba, że wróżką jestem i przepowiedziałam przyszłość, że 500+ będzie.
500+ to temat rzeka, jak dla mnie poroniony pomysł.
Ludzie kombinują, żeby tylko zasiłek dostać.
Moja sąsiadka i jej mąż zwolnili się oficjalnie z pracy.
Oficjalnie bo sąsiadka pracuje teraz na lewo a mąż posiedział chwile na bezrobociu i zatrudnił się ponownie u tego samego pracodawcy tylko na mniejsza podstawę, żeby się na zasiłek złapać na 3 dzieci.
Paranoja.
Spotkałam kiedyś koleżankę z podstawówki i patrzę a z 1 dziecka zrobiła się jej już 4 i zadowolona bo 2 tysiące dostaje.
Ludzie, co z tego, że 500 zł dadzą jak ceny żywności wciąż idą w górę, życie staje się droższe.
W przedszkolach braki miejsc dla dzieci.
Świat staje na głowie.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

1000 zł na dziecko.

19 paź 2017 - 13:50:39

O, świetnie, dzięki wielkie :) Mi się to z całą pewnością przyda :)

1000 zł na dziecko.

25 cze 2020 - 13:14:19

Uwazam, ze te wszystkie socjale na dzieci powinny byc lepiej kontrolowane, bo koncza sie tym ze rodzice wydaja te kase na rzeczy dla siebie zamiast na dzieci.

1000 zł na dziecko.

25 cze 2020 - 15:15:22

A czemu ja mam byc gorsza bo dzieci nie chcę? Kolejny bon wakacyjny tylko dla Januszów I dzieciatych Grażyn, a ja nie mam prawa wyjechac na wakacje? Szczerze to mam dosyc tych rodzin z 2 i wuęcej dzieci, tylko łapy wyvciągają i DAAAAAAAaj, a dzieciaki w szkole tez tylko to potrafią, daj i daj, bo tego ich rodzice nauczyli

1000 zł na dziecko.

10 wrz 2020 - 13:13:10

Cytat
starla77
Na pewno przyrost naturalny wzrosnie bo o to im chodzi - w tej chwili wiecej ludzi umiera niz się rodzi. To może być także zabezpieczeniem dla wpadek bo która studentka celowo zajdzie w ciąże?? Nie wiem jakie są dalsze kryteria ale myśle że nie zachęcą patologii do rozmnażania sie...

Smiesznie sie czyta takie wypowiedzi 4 lata pozniej kiedy doskonale wiemy, że przyrost naturalny nadal nam spada.

niezweryfikowana
Posty: 121
Ostrzeżenia: 8/5

1000 zł na dziecko.

20 paź 2022 - 17:29:15

zasiłki są dobre jezeli Panstwo na to stac, a jezeli nie stac i daje sie pieniadze tylko po to zeby ludzie glosowali na kogos to pozniej trzeba podniesc podatki zeby byly pieniadze na te zasilki. I stad mamy wysokie podatki teraz. Zasilki powinny dostawac tylko najbiedniejsze rodziny ktorym to naprawde pomoze a nie jak ktos zarabia 5000zl i dostanie 500zl to ma 5500zl to nie zrobi mu to za bardzo roznicy a kasa sie marnuje. Albo patologia ktora ma po 8 dzieci i nie ma gdzie mieszkac a robienie dzieci to ich jedyna rozrywka.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-10-20 17:32 przez Hanulka01.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ankieta dla rodziców uczniów I-III kl szkoły podstawowej