Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

1000 zł na dziecko.

13 sty 2016 - 18:36:58

w mojej miejscowości słyszałam właśnie rozmowę dwóch kobiet -pani X dorabiająca w pracach sezonowych (chociaż mąż pracuje), dwójka dzieci i pani Y, która nie pracuje, dostała od gminy mieszkanie socjalne, razem z mężem (który też nie pracuje) piją, mają czwórkę dzieci.
Y: po co ty się tak męczysz na tych polach ?
X: no jak to po co ? przecież dzieci do szkoły muszę wysłać, książki im kupić, ubrać..
Y: a nie lepiej ci na zasiłku by było jak nam ? mieszkanie dają, socjalne dają a teraz i za kolejne dziecko nam dołożą. Nic nie trzeba robić!

.... :o gdzie ten świat zmierza ?

1000 zł na dziecko.

13 sty 2016 - 19:42:48

Cytat
Asztarte
Wy dalej z nią próbujecie dyskutować?

Polać tej Pani :)
Pomijając SPAM jaki koleżanka Yvetterabenda nam zaserwowała (wybacz, ale nie rozumiem większości Twoich wypowiedzi - nie dość, że popełniasz błąd za błędem w pisowni to jeszcze informacje, które chcesz przekazać mogą wprowadzić i niemal załamać niektóre przyszłe matki).

A wracając do tematu: osobiście wkurza mnie, że jako osoba pracująca od 7 lat i odprowadzająca składki zdrowotne, emerytalne i inne nie przysługuje mi ani opieka zdrowotna (spróbuj umówić się do ginekologa w ciąży, czasem trzeba co dwa tygodnie), ani opieka emerytalna (bo przestałam liczyć, że gdy dożyję 67 roku to otrzymam cokolwiek od państwa). A teraz okazuje się jeszcze, że otrzymuję 80% pensji z racji bycia na macierzyńskim, za chwilę oddam dziecko do żłobka za który zapłacę 1200zł, a od Państwa nie dostałam nawet becikowego bo narzeczony w świetle prawa zarabia za dużo !?
Przeczytałam tu wiele opinii, żeby dziecka nie mieć, gdy na nie nie stać. W znacznym stopniu się z tym zgadzam, choć nie do końca bo zdarzają się dziwne sytuacje (wiem, co mówię - miałam zdjagnozowaną bezpłodność i zaszłam w ciążę bardzo niespodziewanie). Uważam, że stać mnie na dziecko - choć to trudno wyrazić kwotami czy tabelkami, dla jednego człowieka jak ktoś zarabia 3000zł to ma duuuuuużo kasy, dla innego takie pieniądze to śmieci.
Tak czy owak, uważam, że 1000zł przyznany osobom które nigdy nie płaciły składek, nie pracują, nic nie robią ze swoim życiem to bardzo niesprawiedliwe postępowanie i paradoksalnie może zaszkodzić dzietności w Polsce niż ją poprawić. A może i poprawi dzietność, w rodzinach, gdzie rodzi się dzieci na potęgę po to, aby żyć na koszt Państwa, a gdy rok zasiłku minie to co się z tymi dziećmi stanie? Takiemu postępowaniu mówię zdecydowanie NIE.
Najgorzej mają osoby prowadzące działalność - bo zus wysoki, macierzyński niski, a często zapieprzają za trzech. Podatek bankowy ok, podatek od marketów ok, ale przyznawanie kasy nierobom, a zabieranie ciężko pracującym ludziom tylko powiększy patologię w Polsce. Idziemy w złym kierunku.
Dziękuję dobranoc

1000 zł na dziecko.

13 sty 2016 - 19:55:59

Cytat
anaaa22
Cytat
Asztarte
Wy dalej z nią próbujecie dyskutować?

Polać tej Pani :)
Pomijając SPAM jaki koleżanka Yvetterabenda nam zaserwowała (wybacz, ale nie rozumiem większości Twoich wypowiedzi - nie dość, że popełniasz błąd za błędem w pisowni to jeszcze informacje, które chcesz przekazać mogą wprowadzić i niemal załamać niektóre przyszłe matki).

A wracając do tematu: osobiście wkurza mnie, że jako osoba pracująca od 7 lat i odprowadzająca składki zdrowotne, emerytalne i inne nie przysługuje mi ani opieka zdrowotna (spróbuj umówić się do ginekologa w ciąży, czasem trzeba co dwa tygodnie), ani opieka emerytalna (bo przestałam liczyć, że gdy dożyję 67 roku to otrzymam cokolwiek od państwa). A teraz okazuje się jeszcze, że otrzymuję 80% pensji z racji bycia na macierzyńskim, za chwilę oddam dziecko do żłobka za który zapłacę 1200zł, a od Państwa nie dostałam nawet becikowego bo narzeczony w świetle prawa zarabia za dużo !?
Przeczytałam tu wiele opinii, żeby dziecka nie mieć, gdy na nie nie stać. W znacznym stopniu się z tym zgadzam, choć nie do końca bo zdarzają się dziwne sytuacje (wiem, co mówię - miałam zdjagnozowaną bezpłodność i zaszłam w ciążę bardzo niespodziewanie). Uważam, że stać mnie na dziecko - choć to trudno wyrazić kwotami czy tabelkami, dla jednego człowieka jak ktoś zarabia 3000zł to ma duuuuuużo kasy, dla innego takie pieniądze to śmieci.
Tak czy owak, uważam, że 1000zł przyznany osobom które nigdy nie płaciły składek, nie pracują, nic nie robią ze swoim życiem to bardzo niesprawiedliwe postępowanie i paradoksalnie może zaszkodzić dzietności w Polsce niż ją poprawić. A może i poprawi dzietność, w rodzinach, gdzie rodzi się dzieci na potęgę po to, aby żyć na koszt Państwa, a gdy rok zasiłku minie to co się z tymi dziećmi stanie? Takiemu postępowaniu mówię zdecydowanie NIE.
Najgorzej mają osoby prowadzące działalność - bo zus wysoki, macierzyński niski, a często zapieprzają za trzech. Podatek bankowy ok, podatek od marketów ok, ale przyznawanie kasy nierobom, a zabieranie ciężko pracującym ludziom tylko powiększy patologię w Polsce. Idziemy w złym kierunku.
Dziękuję dobranoc
mozesz konkretnie wskasac gdzie wprowadzam kobiety w blad?

1000 zł na dziecko.

13 sty 2016 - 20:57:44

Czyli w sumie i tak nic nie wiem z tego co piszecie, a o ciąży powiedziałam. Oni twierdzą, że niby to nie wpłynie na decyzję, ale pewnie i tak wylecę, bo pisaliśmy test i słabo mi poszło. No nic co będzie to będzie.

1000 zł na dziecko.

13 sty 2016 - 21:59:07

fajneubrania, jak wylecisz to dostanisz, nie martw się...pytaj w swojej gminie, tam cię pokierują:)

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

1000 zł na dziecko.

13 sty 2016 - 22:23:00

fajneubrania a w którym tygodniu / miesiącu będziesz w ciąży jak się skończy umowa?

1000 zł na dziecko.

13 sty 2016 - 22:23:51

Yvetterabenda a chociażby tutaj: Na probnym okresie mozna zwalniac kobiety w ciazy bo pracodawca moze zawsze powiedziec ze pracownik poprostu nie dadaje sie na to stanowisko Na chwile obecna do tej pory jak jestes na probnym nie wspominaj ze jestes w ciazy.
Poza literówkami, brakami w przecinkach i kropkach (ok, nie bądźmy drobiazgowi) ewidentnie wynika z Twojej wypowiedzi, że pracodawca może zwolnić pracownicę w ciąży na okresie próbnym. Nie może. Chyba, że ona się na to zgodzi.
Kobieta w ciąży zatrudniona na okres próbny (np. 3 miesiące) musi mieć przedłużoną umowę do dnia porodu.
fajneubrania, jeśli jesteś na okresie próbnym i masz zaświadczenie lekarskie o ciąży to nie mogą Cię zwolnić do dnia porodu. W dniu porodu stracisz pracę, ale zgodnie z nowym prawem przysługuje Ci 1000zł przez rok w związku z tym, że jesteś bezrobotna, zgłosisz się do swojej gminy i Ci wszystko powiedzą.

1000 zł na dziecko.

13 sty 2016 - 22:53:35

Moze jezeli okres probny jest jednomiesieczny a tak naprawde w brutalnym zyciu wyglada to niestety tak ze kobiety sa zwalniane i nikt nie bierze pod uwage ciazy

A nie wiemy jaki okres probny ma fajne ubrania

Cytat
anaaa22
Yvetterabenda a chociażby tutaj: Na probnym okresie mozna zwalniac kobiety w ciazy bo pracodawca moze zawsze powiedziec ze pracownik poprostu nie dadaje sie na to stanowisko Na chwile obecna do tej pory jak jestes na probnym nie wspominaj ze jestes w ciazy.
Poza literówkami, brakami w przecinkach i kropkach (ok, nie bądźmy drobiazgowi) ewidentnie wynika z Twojej wypowiedzi, że pracodawca może zwolnić pracownicę w ciąży na okresie próbnym. Nie może. Chyba, że ona się na to zgodzi.
Kobieta w ciąży zatrudniona na okres próbny (np. 3 miesiące) musi mieć przedłużoną umowę do dnia porodu.
fajneubrania, jeśli jesteś na okresie próbnym i masz zaświadczenie lekarskie o ciąży to nie mogą Cię zwolnić do dnia porodu. W dniu porodu stracisz pracę, ale zgodnie z nowym prawem przysługuje Ci 1000zł przez rok w związku z tym, że jesteś bezrobotna, zgłosisz się do swojej gminy i Ci wszystko powiedzą.

Poza tym Pisze ze smartfonu na szybkowiec dopuszczam literowki itp



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-13 22:56 przez Yvetterabenda.

1000 zł na dziecko.

13 sty 2016 - 23:13:42

Cytat
kiotto


.... :o gdzie ten świat zmierza ?

Do upadku:)

1000 zł na dziecko.

31 sty 2016 - 21:41:27

A ja uważam, że to fajna sprawa:) Czas pokaże naturalnie jak to się będzie miało do tych rodzin, które specjalnie wykorzystują takie ustawy, ale pomoże to również rodzinom ubogim,a takich w Polsce jest coraz więcej.
Poza tym od teraz każda mama nawet ta pracująca na umowę o pracę czy prowadząca własną działalność będzie miała od ZUSu ten 1000zł, jeśli jej wyliczony zasiłek będzie mniejszy niż 1000zł. Zus zgodnie z ustawą będzie musiał dopłacić resztę pieniędzy, więc to chyba uczciwe postawienie sprawy?!
Ja sama pierwsze dziecko urodziłam będąc na studiach i jak sobie o tym pomyślę, to taka pomoc w tamtym czasie bardzo by się mi przydała, a tak musiałam sobie radzić mając stypendium albo dorabiając w weekendy czy w wolnym czasie jednocześnie jakoś studiując. Zapieprzałam tak, że przyszedł dzień kiedy odbiło się to na moim zdrowiu. A tak mogłabym choć troszkę zwolnić.
Dziś mam drugie dziecko już kilku miesięczne. Otrzymuję zasiłek, gdyż pracuję i nie widzę nic złego w tym, że część moich pieniędzy/podatków pójdzie na inną mamę, która być może jest teraz w podobnej sytuacji jak ja kiedyś.
Bardziej na nie jestem z programem 500+ i to dla mnie jest dużo bardziej niepokojące.

1000 zł na dziecko.

31 sty 2016 - 22:28:01

wiesz co to polityka pro spoleczna? jesli tak to bys wiedziala, dlaczego nie dadza ci tych pieniedzy, ale widze, ze ciebie nie obchodzi sens tego programu, ani cel do jakiego on dazy, a ynie kasa kasa kasa

1000 zł na dziecko.

01 lut 2016 - 21:19:20

Cytat
fabek
wiesz co to polityka pro spoleczna? jesli tak to bys wiedziala, dlaczego nie dadza ci tych pieniedzy, ale widze, ze ciebie nie obchodzi sens tego programu, ani cel do jakiego on dazy, a ynie kasa kasa kasa

Chyba trochę nie rozumiem sensu twojej wypowiedzi:/ Przecież napisałam, że dla mnie 1000zł dla mam przez rok to dobra sprawa.
Co do 500+ już mniej, aczkolwiek tym najuboższym na pewno pomoże.

A do jakiego celu wg Ciebie dąży? I sensu?

Kaska, kasa, kasa, nie bardzo, ponieważ pracuję, nie otrzymuje żadnych świadczeń na dziecko. Radzę sobie bez publicznych pieniędzy, ale wiem, że są osoby, którym taka pomoc jest potrzebna. I to jest według Ciebie ta kasa z sensu mojej wypowiedzi?! Trochę to dziwne, biorąc pod uwagę, iż to między innymi z moich pieniędzy będzie finansowane.
Nie można patrzeć na wszystkich przez pryzmat jakichś skrajnych patologii jak alkoholizm w rodzinie, czy przemoc. Są ludzie, którzy są po prostu ubodzy. Gdyby zawsze i każdy patrzył by tylko na te skrajne patologie, nigdy w Polsce nie byłoby żadnych zasiłków i pomocy socjalnej. A czemu winni są mniej zamożni, że ich sąsiad za ścianą za zasiłek idzie kupić wódkę?!
Temat rzeka, a moje zdanie jest takie, że mamom przydadzą się pieniądze.
Skoro Ojcu Rydzykowi można podarować 20 mln, i na tym się nie skończy, to mamom można dać po 1000zł.

1000 zł na dziecko.

12 lut 2016 - 15:41:26

Doszły mnie słuchy że PIS się wycofuje z 1000tys na dziecko także nikt nie będzie pokrzywdzony.

1000 zł na dziecko.

26 wrz 2016 - 12:31:11

Fajnie wiedzieć, że jako mamie małego dziecka przysługuje mi 1000 zł, a nie 500 plus :) Dziękuję bardzo za informacje!

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 4/5

1000 zł na dziecko.

25 lis 2016 - 22:47:54

ja oceniacie dzialanie programu 500 plus i projekt 4000 za urodzenie niepełnosprawnego dziecka?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Karmienie publiczne