Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Zapalenie pęcherza

16 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

1000 zł na dziecko.

03 sty 2016 - 18:27:50

Cytat
Yvetterabenda
Cytat
alicja70
Ale patologia będzie się mnożyć, a jak skończy się festiwalowe rozdawnictwo PISu, to społeczeństwo zostanie obciążone tymi dziećmi spłodzonymi w pijanym widzie karnawałowego dans makabre
Nie jestem zwolennikiem ani PiS ani PO ale ta ustawa 1000 zl jest ustawa PO a nie PiS ona teraz tylko weszla w zycie Pis zmienilo ustawe Po gdzie dzieci byly wydzierane biedniejszym rodzina na sile zamiast im finansowo pomoc do pseudo natworzonych prywatnych rodzin zastepczych ktore to braly ogromna kase na te dzieci a dzieci ktore oddawano pod opieke takim rodzina byly znajdowane w klatkach byly bite czasem gwalcone W ostatnich latach patologia byla dziwnie interpretowana Patologia to nie rodzina ktora nue moze zwiazac koniec z koncem i brak jej pieniedzy A do posiadania dziecka ma prawo rowniez ten mniej zamozny obywatel Co do wspomnianej patoligi przez ciebie rozumianej prze ze mnie tzn melin prowadzonych przez kobiety Kobiet ze zmianami poalkoholowymi wprowadzilabym kastracje na koszt panstwa

Cytat
Yvetterabenda
Cytat
alicja70
Ale patologia będzie się mnożyć, a jak skończy się festiwalowe rozdawnictwo PISu, to społeczeństwo zostanie obciążone tymi dziećmi spłodzonymi w pijanym widzie karnawałowego dans makabre
Nie jestem zwolennikiem ani PiS ani PO ale ta ustawa 1000zl jest ustawa PO a nie PiS ona teraz tylko weszla w zycie Pis zmienilo ustawe Po gdzie dzieci byly wydzierane biedniejszym rodzina na sile zamiast im finansowo pomoc do pseudo natworzonych prywatnych rodzin zastepczych ktore to braly ogromna kase na te dzieci a dzieci ktore oddawano pod opieke takim rodzina byly znajdowane w klatkach byly bite czasem gwalcone W ostatnich latach patologia byla dziwnie interpretowana Patilogia to nie rodzina ktora nue moze zwiazac koniec z koncem i brak jej pieniedzy A do pisiadania dziecka ma prawo rowniez ten mniej zamozny obywatel Co do wspomnianej patoligi przez ciebie a rozumianej przeze mnie tzw melin prowadzonych przez kobiety Kobiet ze zmianami poalkoholowymi wprowadzilabym kastracje na koszt panstwa
Co fakt to fakt,z tymi rodzinami zastępczymi powinni zrobić porządek.Bo coś za częste są włąsnie sytuacje, gdzie dzieci są zamykane bite gwałcone ,a rodzinka bierze je po to, by dostawac kase.

Dziewczyny a co z tym 500 zł rodzinne na dziecko?Kto dostanie?Pytam bo nie bardzo się interesuje polityką.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-03 18:35 przez filipekkrol.

1000 zł na dziecko.

03 sty 2016 - 18:43:52

Ja mam jedno dziecko nie pracuje ze wzgledow zdrowotnych,pracuje tylko maz.Dlaczego zrobili tak,ze od 2 dziecka dostana,a nie tacy jak my z jednym.Co to juz nie rodzina.Nie rozumie tego.

1000 zł na dziecko.

03 sty 2016 - 18:53:39

filipekkrol
marchewka33

Pierwszy lepszy artykuł z internetu, poczytajcie sobie:)
http://wyborcza.pl/1,97654,19158154,jak-dostac-500-zl-na-dziecko.html?disableRedirects=true

A za patologię w rodzinach zastępczych winić trzeba instytucje które prowadzą selekcję rodzin i przyznają im dzieci...widocznie nie mają bladego pojęcia o rodzicach i czym należy się kierować przy takim wyborze...jest to zmora dla rodzin zastępczych które naprawdę z poświęceniem opiekują sie dziećmi adopcyjnymi lub które trafiły tylko na pewien czas pod ich opiekę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-03 19:02 przez CzerwoneUsta.

1000 zł na dziecko.

03 sty 2016 - 19:48:14

Cytat
marchewka33
Ja mam jedno dziecko nie pracuje ze wzgledow zdrowotnych,pracuje tylko maz.Dlaczego zrobili tak,ze od 2 dziecka dostana,a nie tacy jak my z jednym.Co to juz nie rodzina.Nie rozumie tego.
Dostaniesz tez na pierwsze jezeli na czlonka ridziny nie przypada 800 zl

Cytat
marchewka33
Ja mam jedno dziecko nie pracuje ze wzgledow zdrowotnych,pracuje tylko maz.Dlaczego zrobili tak,ze od 2 dziecka dostana,a nie tacy jak my z jednym.Co to juz nie rodzina.Nie rozumie tego.
Dostaniesz tez na pierwsze jezeli na czlonka ridziny nie przypada 800 zl

Cytat
CzerwoneUsta
filipekkrol
marchewka33

Pierwszy lepszy artykuł z internetu, poczytajcie sobie:)
http://wyborcza.pl/1,97654,19158154,jak-dostac-500-zl-na-dziecko.html?disableRedirects=true

A za patologię w rodzinach zastępczych winić trzeba instytucje które prowadzą selekcję rodzin i przyznają im dzieci...widocznie nie mają bladego pojęcia o rodzicach i czym należy się kierować przy takim wyborze...jest to zmora dla rodzin zastępczych które naprawdę z poświęceniem opiekują sie dziećmi adopcyjnymi lub które trafiły tylko na pewien czas pod ich opiekę.
nie dyskurujemy czy wsrod rodzin zastepczych badz prywatnych domow opieki zdarzaja sie anioly tylko o tym ze dzieci z ubozszych rodzin nie powinny byc zabierane jak to do tej pory bylo



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-03 20:00 przez Yvetterabenda.

1000 zł na dziecko.

03 sty 2016 - 23:27:54

Yvetterabenda a co to za różnica? Jeżeli instytucje odpowiedzialne za taki stan rzeczy nie potrafią lub nie mają bladego pojęcia jak postępować w tego typu sprawach a podejmują się interwencji i doprowadzają swoimi działaniami do takich sytuacji jak piszesz, to siłą rzeczy jest jak jest. Tak jest jak ktoś się bawi w boga i próbuje manipulować ludżmi...udaje dobrego wuja Sama a póżniej podcinaja skrzydła i odbiera co masz najdroższe np dzieci ponieważ jesteś niezaradna życiowo...to po co mamić przyszłe bezrobotne matki tym 1000zł skoro jak macierzyński minie to będzie już tylko gorzej i może to doprowadzić właśnie do sytuacji o jakiej piszesz. Kobieta zostanie pozbawiona darmowych srodków finansowych do jakich pseudo inteligencja ją przyzwyczaiła i klapa, bieda, żal i łzy że mieszka w nędzy. Nie wiem jaki w tym jest sens i pomoc bezrobotnym skoro nic pozytywnego z tego nie wyniknie, pozostaną pretensje że krowa dojna przestała dawać mleko a kobiety które pracują i starają się zarabiać na utrzymanie dzieci dostaną po tyłku ponieważ dla zaradnych zabraknie pieniędzy na zasiłki macierzyńskie ponieważ jeżeli były tak ambitne żeby coś w życiu robić to nie muszą przebywać ze swoimi dziećmi, niech zapieprzają na zasiłki dla bezrobotnych matek...i ciekawi mnie, czy ktoś pomyślał jaką krzywdę im wyrządza rozdzielając ich z dziećmi odrazu po porodzie nie przyznając macierzyńskiego, i jak to można nazwać...dla mnie to również rozdzielanie i odrywanie dziecka od matki, i to wszystko w imię czego...napewno nie dla dobra dzieci i kobiet, to pseudo inteligenci chcą aby kobiety to kupiły, wiedzą że człowiek jest pazerny i wykorzystują to. Nawet nie myślą o innej formie pomocy i niech każdy sam sobie dopowie dlaczego.
Myślę że wystarczająco napisałam co o tym myślę, pomyśl jeszcze gdzie trafiają dzieci których rodzice są tak zapracowani że nie mają czasu dla własnych pociech...ale to są dzieci nie z ubogich domów i kogo to obchodzi co się z nimi dzieje, o tym się nie pisze i nie nagłaśnia, ich cierpienie dla biedniejszych nic nie znaczy i nikt się nad nimi nie lituje, no bo przecież oni mają pieniądze. Czy to nie jest egoizm?

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 08:41:17

To w sumie jak to jest ? Kto dostanie te 1000 zł ? Czy będzie to rodzina, w której mąż pracuje a kobieta nie i dodatkowo nie jest zarejestrowana w urzędzie pracy ?

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 09:01:58

Fajnie by było dostać tyle kasy na dziecko, od razu kupiłabym komfortowe ubranka dla noworodka do szpitala , ale to jest tylko marzenie, teraz ma wejsc to 500 zł na dziecko niby ale podejrzewam że to tez nie wyjdzie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-04 09:02 przez Kineleg.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 10:08:45

Cytat
CzerwoneUsta
Yvetterabenda a co to za różnica? Jeżeli instytucje odpowiedzialne za taki stan rzeczy nie potrafią lub nie mają bladego pojęcia jak postępować w tego typu sprawach a podejmują się interwencji i doprowadzają swoimi działaniami do takich sytuacji jak piszesz, to siłą rzeczy jest jak jest. Tak jest jak ktoś się bawi w boga i próbuje manipulować ludżmi...udaje dobrego wuja Sama a póżniej podcinaja skrzydła i odbiera co masz najdroższe np dzieci ponieważ jesteś niezaradna życiowo...to po co mamić przyszłe bezrobotne matki tym 1000zł skoro jak macierzyński minie to będzie już tylko gorzej i może to doprowadzić właśnie do sytuacji o jakiej piszesz. Kobieta zostanie pozbawiona darmowych srodków finansowych do jakich pseudo inteligencja ją przyzwyczaiła i klapa, bieda, żal i łzy że mieszka w nędzy. Nie wiem jaki w tym jest sens i pomoc bezrobotnym skoro nic pozytywnego z tego nie wyniknie, pozostaną pretensje że krowa dojna przestała dawać mleko a kobiety które pracują i starają się zarabiać na utrzymanie dzieci dostaną po tyłku ponieważ dla zaradnych zabraknie pieniędzy na zasiłki macierzyńskie ponieważ jeżeli były tak ambitne żeby coś w życiu robić to nie muszą przebywać ze swoimi dziećmi, niech zapieprzają na zasiłki dla bezrobotnych matek...i ciekawi mnie, czy ktoś pomyślał jaką krzywdę im wyrządza rozdzielając ich z dziećmi odrazu po porodzie nie przyznając macierzyńskiego, i jak to można nazwać...dla mnie to również rozdzielanie i odrywanie dziecka od matki, i to wszystko w imię czego...napewno nie dla dobra dzieci i kobiet, to pseudo inteligenci chcą aby kobiety to kupiły, wiedzą że człowiek jest pazerny i wykorzystują to. Nawet nie myślą o innej formie pomocy i niech każdy sam sobie dopowie dlaczego.
Myślę że wystarczająco napisałam co o tym myślę, pomyśl jeszcze gdzie trafiają dzieci których rodzice są tak zapracowani że nie mają czasu dla własnych pociech...ale to są dzieci nie z ubogich domów i kogo to obchodzi co się z nimi dzieje, o tym się nie pisze i nie nagłaśnia, ich cierpienie dla biedniejszych nic nie znaczy i nikt się nad nimi nie lituje, no bo przecież oni mają pieniądze. Czy to nie jest egoizm?
wybacz ale procz slowotoku nie wiem o co ci chodzi Napidalam ze wlasnie weszla ustawa ktora zablokowala ustawe PO o odbieraniu dzieci mniej zamoznym rodzina Zostala podniesiona stawka wyplat i stawka godzinowa Jak minie okres poboru 1000*zl dalej bedzie mozna pobierac te 500 lub jezeli dochod bedxie niski mozna befzie sie starac o dodatek na pierwsze dxiecko



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-04 10:09 przez Yvetterabenda.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 10:31:17

Yvetterabenda odpowiedziałam tylko na twoją wypowiedż skierowaną do mnie, cytuję: "nie dyskurujemy czy wsrod rodzin zastepczych badz prywatnych domow opieki zdarzaja sie anioly tylko o tym ze dzieci z ubozszych rodzin nie powinny byc zabierane jak to do tej pory bylo", a że napisałam szczegółowo jak to widzę to niepowinno być dla ciebie problemem. Każdy powinienen być traktowany sprawiedliwie i tyle. Dzieci muszą być z rodzicami, z uboższymi i tymi zamożniejszymi...i zero dyskryminacji ze względu na status majątkowy. Mam nadzieję że krótko i na temat i zrozumiałaś. Tak widzę sprawiedliwość.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 11:33:13

Każdy pomysł ma swoje plusy i minusy...ja jestem za tym pomysłem.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 11:52:51

CzerwoneUsta jest tak jak piszesz a jak nazwac sytuacje gdzie dzieci są odbierane matkom często od razu po porodzie?Ja mam określenie FASZYZM bo tak robiono w czasach wojny i hitlera.

Nie powinno być dyskryminacji majątkowej, ale często jest, nawet w szkołach i nie chodzi tylko o dzieci, bo rowierz o dorosłych często nauczycieli.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-04 11:55 przez filipekkrol.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 11:57:48

Cytat
CzerwoneUsta
Yvetterabenda co ma piernik do wiatraka...temu kto opłaca wszystkie składki i podatki odbierane jest macierzyńskie i nie mogą wychowywać swoich pociech, muszą dalej pracować , trzeba się sądzić żeby je otrzymać i nikogo nie obchodzi że brakuje im pieniędzy na życie przez tak głupie przepisy...a tym co wcale nie pracują ma być przyznawany zasiłek kosztem kobiet które go stracą a składki będą opłacały regularnie i dalej zapieprzały...więc zastanów się kto będzie bardziej poszkodowany i czyje dziecko może głodować, napewno nie tych co za nic otrzymają 1000zł....jaka tu motywacja do tego żeby poszukały pracy? I to jest patologiczne myślenie rządzących...a może nie, kupują sobie nowych wyborców i liczą na to że społeczeństwo jest tak tępe że jak dostanie jałmużnę to będzie im z ręki jadło...jak widać częściowo mają rację i chwilowo może im to podnieść notowania...ale nie wszyscy są ślepi i pazerni a społeczeństwo będzie podzielone na tych którzy zapieprzają i nic nie dostają wręcz pozbawia ich się tego co im się zgodnie z prawem należy, i takich którzy nic nie robią i korzystają z dobroci przewileju dla nierobów (oczywiście nie wszyscy są tacy sami)...więc kochane kobietki, może powinnyśmy wszystkie rzucić pracę, dlaczego pracujące mają być dyskryminowane...gdzie tu sprawiedliwość?
Więc Yvetterabenda, nie strzelaj focha na kobiety które pracują i są gorzej traktowane od tych które nie pracują...i to jest patologia.
kobieto przykro mi ze jestes gorzej traktowana w pracy ale to moze byc przyczyna zlorzona To ty wyrazasz ogromna tesknote za tym 1000 zl Ale nic straconego zajdz w ciaze i bedziesz brac Poza tym z tego co zauwazylam po twojej wypowiedzi ...rzad dal ?-zle bo to z moich pieniedzy Nedal?- tez zle

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:00:14

Dzieci nie powinno się odbierać matkom tylko dlatego że rodzina jest uboga .PAństwo powinno pomoc tej matce a nie zabrać dziecko i płacić mnóstwo pieniędzy rodzinie zastępczej ktora czesto się nad nim znęca.Ja niemam na myśli rodziny patologicznej.Rodziny gdzie dziecko jest zaniedbywane a rodzice piją ,biją dzieci itd.
To własnie jest patologia .Rodzina uboga ale porządna nie jest patologią.Jak dla mnie to niech kobiety które potrzebują, sa ubogie niech dostają te pieniążki ,te tysiac i pomoc później,nawet jeśli czesc tych pieniędzy idzie z moich podatków.Mi nie żal .Jeszcze sama bym im dała gdybym mogła i miała na tyle.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-04 12:01 przez filipekkrol.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:03:02

Cytat
Asztarte
Jak kogos nie stac na dziecko, to nie powinien go miec i kropka! Paczka prezerwatyw to nie majątek, a zawsze tez zostaje szklanka wody zamiast i wibrator.
Ja nie moge pojac jak to jest, ze ja pracuje uczciwie, uczciwe place te podatki i kurczaki, nie stac mnie na dziecko. Nie dlatego, ze zarabiam minimalna krajowa, ale na macierzynskim dostane nizsza pensje, niz obecnie (nie mowiac juz o tym, ze ani premi, ani dodatkow), a na koniec albo zęby w sciane, albo oddac rocznego malucha pod opieke obcych ludzi i tak, czy tak, zeby w sciane, bo pojdzie na to polowa, albo wiecej wyplaty. Nie chce sie stresowac codziennie, co bedzie gdyby mi dzieciak zachorowal, ze ubranka drogie, ze to, czy tamto, bo niespodziewanych wydatkow milion. A na sam koniec, z moich podatkow, jakies nieroby, czy studenciaki, ktorym nie po drodze do kiosku po gumki, albo rozum, beda utrzymywac dziecko. I nie, nie dadza mu tego, co ja bym chciala swojemu dziecku dac. Bo za tysiaka sie nie da. Z moich podatkow.
Zamiast promowac uczciwa prace, dawac dofinansowania tym, ktorzy placa te nieszczesne podatki, to promuje sie ludzi, ktorzy zlotowki na to nie dali!! Zamiast zaoferowac dodatki do żłobków, czy przedszkoli, da sie takiej, ktora bedzie siedziec z dzieckiem do momentu, az do szkoly pojdzie, albo i dluzej. Dziecko bedzie zyc w kiepskich warunkach, na wakacje nie pojedzie, trampki z marketu, z reszta, wiekszosc chyba zrozumie o co mi chodzi...

Juz nie wspomne o tym, ze uczciwy czlowiek nie ma szans na mieszkanie inne niz kredyt/spadek jak ma szczescie. A taki nierob dostanie od miasta. Super. I dalej na rzyci siedzi i nic nie robi, bo po co?
Dlaczego uwazasz ze dostanie nierob ? Rozne sa losy ludzi Wiekszosc pracuje zarabiajac grosze Tysiac zl bedzie dla osob zarabiajacych ponizej 1900 zl i takze dla bezrobotnych wiec nie rozumie

Cytat
filipekkrol
Dzieci nie powinno się odbierać matkom tylko dlatego że rodzina jest uboga .PAństwo powinno pomoc tej matce a nie zabrać dziecko i płacić mnóstwo pieniędzy rodzinie zastępczej ktora czesto się nad nim znęca.Ja niemam na myśli rodziny patologicznej.Rodziny gdzie dziecko jest zaniedbywane a rodzice piją ,biją dzieci itd.
To własnie jest patologia .Rodzina uboga ale porządna nie jest patologią.Jak dla mnie to niech kobiety które potrzebują, sa ubogie niech dostają te pieniążki ,te tysiac i pomoc później,nawet jeśli czesc tych pieniędzy idzie z moich podatków.Mi nie żal .Jeszcze sama bym im dała gdybym mogła i miała na tyle.
Popieram



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-04 12:05 przez Yvetterabenda.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:06:35

A nie pmyslałyscie o tym że niejedna matka która ma dzieci chciałby isc do pracy?W naszych czasach bardzo ciężko o prace tym bardziej stałą ,a jeszcze jak słysza matka z dzieci to dziekuje i do widzeia bo jest niedyspozycyjna.A nawet jak cos tam znajdzie to więcej zapłaci za opiekunke niż zarobi.Dlaczego określacie kobiety które są w domu i wychowują dzieci urodzą ,dostana tysiąc i uważacie że to są leniwe nieroby?Nie zawsze tak jest są rozne sytuacje ,są miasta gdzie niema złobków ani babci która wychowuje dziecko a mamusia robi karierę.I wyzywa kobiete która ma na głowie cały dom od nierobów i leniów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Karmienie publiczne