Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

1000 zł na dziecko.

02 sty 2016 - 06:50:45

Hej dziewczyny, od 2016r. osobom, które nigdy nie opłacały składki chorobowej (studentki, rolnicy, zatrudnieni na umowach śmieciowych) po urodzeniu dziecka przez ROK należy się 1000zł/m-cznie na dziecko, co o tym sądzicie? Z jednej strony fajnie, bo dużo kobiet jest zatrudnionych na śmieciówkach, a wsparcie finansowe przy dziecku zawsze się przyda, ale nie macie wrażenia, że od tego roku liczba narodzonych dzieci strasznie pójdzie w górę? Mam wrażenie, że ludzie masowo będą robić dzieci byle tylko zyskać parę groszy.
Dziewczyny, wypowiedzcie się.

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-02 07:01 przez marciaa0407.

1000 zł na dziecko.

02 sty 2016 - 11:37:34

Na pewno przyrost naturalny wzrosnie bo o to im chodzi - w tej chwili wiecej ludzi umiera niz się rodzi. To może być także zabezpieczeniem dla wpadek bo która studentka celowo zajdzie w ciąże?? Nie wiem jakie są dalsze kryteria ale myśle że nie zachęcą patologii do rozmnażania sie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-02 11:42 przez starla77.

1000 zł na dziecko.

02 sty 2016 - 13:39:12

A ja tak od innej strony... prowadzę działalność gospodarczą i co miesiąc odprowadzam prawie 1100 zł składek ZUS (plus ZUS pracowników), płacąc również niemałe podatki. I mam lekki problem z tym, że kiedy zdecyduję się na dziecko to będę dostawać tyle samo w istocie zasiłku, co osoba która w ogóle nie pracuje. Jednocześnie mi - w przeciwieństwie do osób które nie pracują - nie będzie przysługiwać żadne inne wsparcie państwowe typu zasiłek. Na pierwsze dziecko nie dostanę też osławionych 500 zł.

Czyli:
Ja - prowadząca działalność gospodarczą:
- co miesiąc 1100 ZUS
- co miesiąc podatki
- praca i walka rynkowa

Po urodzeniu dziecka:
- dostanę ok. 1000 zł zasiłku macierzyńskiego
- koszty z mojej działalności wciąż będę musiała ponosić a jednocześnie spadną mi przychody.

BILANS MAM ZATEM UJEMNY.

Kobieta bezrobotna:
- nie pracuje
- nie płaci ZUS
- nie płaci podatków

Po urodzeniu dziecka:
- dostanie 1000 zł zasiłku macierzyńskiego
- dostanie (prawdopodobnie)500 zł na dziecko
- dostanie (prawdopodobnie) zasiłek rodzinny (+ inne świadczenia z opieki społecznej)

BILANS B. DODATNI>

Mam takie wrażenie, że nic tylko pozbyć się firmy, przestać zarabiać i zacząć rodzić dzieci...

1000 zł na dziecko.

02 sty 2016 - 14:01:01

A zawiesić działalności na czas macierzyńskiego nie możesz?

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

1000 zł na dziecko.

02 sty 2016 - 15:10:11

Cytat
starla77
A zawiesić działalności na czas macierzyńskiego nie możesz?
to chyba nie jest korzystne rozwiązanie. Odpowiedź znalazłam tutaj;
http://www.rp.pl/artykul/1204638-Zasilek-macierzynski-a-zawieszenie-dzialalnosci-gospodarczej.html#ap-1

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

1000 zł na dziecko.

02 sty 2016 - 18:17:41

Mnie zastanawia do czego to zmierza, patologia będzie rodzić dziecko, za dzieckiem, ale co to za obywatele. Do pracy i tak nie pójdą, bo jak nauczeni od początku, że państwo wszystko da to będą dalej żerować na społeczeństwie, więc składek nie będą opłacać. Zaniedbane dzieci będą trafiać do domu dziecka, jak skończy się ten rok płacenia.

1000 zł na dziecko.

02 sty 2016 - 22:19:41

Nadal uważam i kiedyś już to napisałam...mamy tak inteligentnych ludzi od ustaw i planów na przyszłość że aż wstyd mi za ludzi którzy ich wybrali. To świadczy jak traktowana jest polska społeczność, czuję jak gdybym mieszkała nie w polsce a jakimś ciemnogrodzię czy tępogrodzie...zero logicznego myślenia, ludzie którzy starają się zarobić uczciwie np zakładając działalność są gnębieni finansowo i ścigani za parę groszy a nawet pozbawiani macierzyńskiego, a rządzący dla pozyskania wyborców wymyślają takie bezsensowne obietnice i częściowo wprowadzają je w życie że klękajcie narody...wstyd i hańba, takie jest moje zdanie.

1000 zł na dziecko.

02 sty 2016 - 23:28:04

Nie wiem skąd te sprzeczne informacje bo z tego co wiem to rolnicy płacą składkę chorobową (nie płacą podatku dochodowego) natomiast studenci poniżej 26 roku podlegają ubezpieczeniu pod swoimi rodzicami, po 26 roku życia ten obowiązek przejmuje uczelnia. Jestem przeciw jakimkolwiek zasiłkom dla matek, bezrobotnych, ubogich itp. Jak ktoś nie pracuje ten nie je. Dlaczego większość społeczeństwa ma ciężko pracować, żeby reszta nie musiała. Jakby wycofali zasiłki nagle by się okazało, że wszyscy są zdolni do pracy.

1000 zł na dziecko.

03 sty 2016 - 00:40:27

Tak ....za pare groszy tj 1000 zl nic tylko w ciaze zachodzic A poza tym lepej jest teraz kiedy dzieci sa zabijane po urodzeniu i wyrzucane na smietnik? Lepiej jak osrodki pekaja w szwach od dzieci? Zreszta uwazasz ze spoleczenstwo to tylko patologia? Wiele jest rodzin ktore zyja w skrajnym ubustwie i nie sa patologia

1000 zł na dziecko.

03 sty 2016 - 01:31:41

też mnie to boli niestety.

1000 zł na dziecko.

03 sty 2016 - 09:20:07

Cytat
Yvetterabenda
Tak ....za pare groszy tj 1000 zl nic tylko w ciaze zachodzic A poza tym lepej jest teraz kiedy dzieci sa zabijane po urodzeniu i wyrzucane na smietnik? Lepiej jak osrodki pekaja w szwach od dzieci? Zreszta uwazasz ze spoleczenstwo to tylko patologia? Wiele jest rodzin ktore zyja w skrajnym ubustwie i nie sa patologia
Tu się zgadzam z tobą, nie kazda rodzina która zyje biednie to patologia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-03 09:20 przez filipekkrol.

1000 zł na dziecko.

03 sty 2016 - 10:43:09

Ale patologia będzie się mnożyć, a jak skończy się festiwalowe rozdawnictwo PISu, to społeczeństwo zostanie obciążone tymi dziećmi spłodzonymi w pijanym widzie karnawałowego dans makabre

1000 zł na dziecko.

03 sty 2016 - 11:46:25

Cytat
alicja70
Ale patologia będzie się mnożyć, a jak skończy się festiwalowe rozdawnictwo PISu, to społeczeństwo zostanie obciążone tymi dziećmi spłodzonymi w pijanym widzie karnawałowego dans makabre
Nie jestem zwolennikiem ani PiS ani PO ale ta ustawa 1000 zl jest ustawa PO a nie PiS ona teraz tylko weszla w zycie Pis zmienilo ustawe Po gdzie dzieci byly wydzierane biedniejszym rodzina na sile zamiast im finansowo pomoc do pseudo natworzonych prywatnych rodzin zastepczych ktore to braly ogromna kase na te dzieci a dzieci ktore oddawano pod opieke takim rodzina byly znajdowane w klatkach byly bite czasem gwalcone W ostatnich latach patologia byla dziwnie interpretowana Patologia to nie rodzina ktora nue moze zwiazac koniec z koncem i brak jej pieniedzy A do posiadania dziecka ma prawo rowniez ten mniej zamozny obywatel Co do wspomnianej patoligi przez ciebie rozumianej prze ze mnie tzn melin prowadzonych przez kobiety Kobiet ze zmianami poalkoholowymi wprowadzilabym kastracje na koszt panstwa

Cytat
Yvetterabenda
Cytat
alicja70
Ale patologia będzie się mnożyć, a jak skończy się festiwalowe rozdawnictwo PISu, to społeczeństwo zostanie obciążone tymi dziećmi spłodzonymi w pijanym widzie karnawałowego dans makabre
Nie jestem zwolennikiem ani PiS ani PO ale ta ustawa 1000zl jest ustawa PO a nie PiS ona teraz tylko weszla w zycie Pis zmienilo ustawe Po gdzie dzieci byly wydzierane biedniejszym rodzina na sile zamiast im finansowo pomoc do pseudo natworzonych prywatnych rodzin zastepczych ktore to braly ogromna kase na te dzieci a dzieci ktore oddawano pod opieke takim rodzina byly znajdowane w klatkach byly bite czasem gwalcone W ostatnich latach patologia byla dziwnie interpretowana Patilogia to nie rodzina ktora nue moze zwiazac koniec z koncem i brak jej pieniedzy A do pisiadania dziecka ma prawo rowniez ten mniej zamozny obywatel Co do wspomnianej patoligi przez ciebie a rozumianej przeze mnie tzw melin prowadzonych przez kobiety Kobiet ze zmianami poalkoholowymi wprowadzilabym kastracje na koszt panstwa



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-03 11:52 przez Yvetterabenda.

1000 zł na dziecko.

03 sty 2016 - 15:25:22

Yvetterabenda co ma piernik do wiatraka...temu kto opłaca wszystkie składki i podatki odbierane jest macierzyńskie i nie mogą wychowywać swoich pociech, muszą dalej pracować , trzeba się sądzić żeby je otrzymać i nikogo nie obchodzi że brakuje im pieniędzy na życie przez tak głupie przepisy...a tym co wcale nie pracują ma być przyznawany zasiłek kosztem kobiet które go stracą a składki będą opłacały regularnie i dalej zapieprzały...więc zastanów się kto będzie bardziej poszkodowany i czyje dziecko może głodować, napewno nie tych co za nic otrzymają 1000zł....jaka tu motywacja do tego żeby poszukały pracy? I to jest patologiczne myślenie rządzących...a może nie, kupują sobie nowych wyborców i liczą na to że społeczeństwo jest tak tępe że jak dostanie jałmużnę to będzie im z ręki jadło...jak widać częściowo mają rację i chwilowo może im to podnieść notowania...ale nie wszyscy są ślepi i pazerni a społeczeństwo będzie podzielone na tych którzy zapieprzają i nic nie dostają wręcz pozbawia ich się tego co im się zgodnie z prawem należy, i takich którzy nic nie robią i korzystają z dobroci przewileju dla nierobów (oczywiście nie wszyscy są tacy sami)...więc kochane kobietki, może powinnyśmy wszystkie rzucić pracę, dlaczego pracujące mają być dyskryminowane...gdzie tu sprawiedliwość?
Więc Yvetterabenda, nie strzelaj focha na kobiety które pracują i są gorzej traktowane od tych które nie pracują...i to jest patologia.

1000 zł na dziecko.

03 sty 2016 - 16:58:27

Jak kogos nie stac na dziecko, to nie powinien go miec i kropka! Paczka prezerwatyw to nie majątek, a zawsze tez zostaje szklanka wody zamiast i wibrator.
Ja nie moge pojac jak to jest, ze ja pracuje uczciwie, uczciwe place te podatki i kurczaki, nie stac mnie na dziecko. Nie dlatego, ze zarabiam minimalna krajowa, ale na macierzynskim dostane nizsza pensje, niz obecnie (nie mowiac juz o tym, ze ani premi, ani dodatkow), a na koniec albo zęby w sciane, albo oddac rocznego malucha pod opieke obcych ludzi i tak, czy tak, zeby w sciane, bo pojdzie na to polowa, albo wiecej wyplaty. Nie chce sie stresowac codziennie, co bedzie gdyby mi dzieciak zachorowal, ze ubranka drogie, ze to, czy tamto, bo niespodziewanych wydatkow milion. A na sam koniec, z moich podatkow, jakies nieroby, czy studenciaki, ktorym nie po drodze do kiosku po gumki, albo rozum, beda utrzymywac dziecko. I nie, nie dadza mu tego, co ja bym chciala swojemu dziecku dac. Bo za tysiaka sie nie da. Z moich podatkow.
Zamiast promowac uczciwa prace, dawac dofinansowania tym, ktorzy placa te nieszczesne podatki, to promuje sie ludzi, ktorzy zlotowki na to nie dali!! Zamiast zaoferowac dodatki do żłobków, czy przedszkoli, da sie takiej, ktora bedzie siedziec z dzieckiem do momentu, az do szkoly pojdzie, albo i dluzej. Dziecko bedzie zyc w kiepskich warunkach, na wakacje nie pojedzie, trampki z marketu, z reszta, wiekszosc chyba zrozumie o co mi chodzi...

Juz nie wspomne o tym, ze uczciwy czlowiek nie ma szans na mieszkanie inne niz kredyt/spadek jak ma szczescie. A taki nierob dostanie od miasta. Super. I dalej na rzyci siedzi i nic nie robi, bo po co?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Karmienie publiczne