Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:09:13

Cytat
Yvetterabenda
Cytat
CzerwoneUsta
Yvetterabenda co ma piernik do wiatraka...temu kto opłaca wszystkie składki i podatki odbierane jest macierzyńskie i nie mogą wychowywać swoich pociech, muszą dalej pracować , trzeba się sądzić żeby je otrzymać i nikogo nie obchodzi że brakuje im pieniędzy na życie przez tak głupie przepisy...a tym co wcale nie pracują ma być przyznawany zasiłek kosztem kobiet które go stracą a składki będą opłacały regularnie i dalej zapieprzały...więc zastanów się kto będzie bardziej poszkodowany i czyje dziecko może głodować, napewno nie tych co za nic otrzymają 1000zł....jaka tu motywacja do tego żeby poszukały pracy? I to jest patologiczne myślenie rządzących...a może nie, kupują sobie nowych wyborców i liczą na to że społeczeństwo jest tak tępe że jak dostanie jałmużnę to będzie im z ręki jadło...jak widać częściowo mają rację i chwilowo może im to podnieść notowania...ale nie wszyscy są ślepi i pazerni a społeczeństwo będzie podzielone na tych którzy zapieprzają i nic nie dostają wręcz pozbawia ich się tego co im się zgodnie z prawem należy, i takich którzy nic nie robią i korzystają z dobroci przewileju dla nierobów (oczywiście nie wszyscy są tacy sami)...więc kochane kobietki, może powinnyśmy wszystkie rzucić pracę, dlaczego pracujące mają być dyskryminowane...gdzie tu sprawiedliwość?
Więc Yvetterabenda, nie strzelaj focha na kobiety które pracują i są gorzej traktowane od tych które nie pracują...i to jest patologia.
kobieto przykro mi ze jestes gorzej traktowana w pracy ale to moze byc przyczyna zlorzona To ty wyrazasz ogromna tesknote za tym 1000 zl Ale nic straconego zajdz w ciaze i bedziesz brac Poza tym z tego co zauwazylam po twojej wypowiedzi ...rzad dal ?-zle bo to z moich pieniedzy Nedal?- tez zle
ACHA !!! Te 1000 zl to ustawa PO tyle ze dopiero teraz weszla w zycie PO raczej w chwili obecnej juz nikt nie musi jak to napisalas jesc z reki

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:09:23

Jest bardzo dużo kobiet które urodzą dziecko babcia siedzi w domu upierze ugotuje wychowa praktycznie dziecko a mamusia może spokojnie pracować całymi dniami .I wtedy ma najwięcej do powiedzenia niejedna matka z chęcia by się zamieniła .Ale niema jak nie ma z kim dzieci zostawić.

Tak czy tak sa rozne sytuacje w zyciu są kobiety które mimo iż nie maja stałej pracy ciężko pracują w domu .Nie określam nikogo leniem i nierobem tym bardziej kogos kogo nie znam i nie wiem jaka jest sytuacja.I nie żal mi ze dostaną te tysiąc złoty ,niech mają jeszcze bym im dołożyła.Nie żal mi że to idzie z maich podatkow .Nie dałabym alkoholikom którzy korzystają z opieki społecznej .Na dzieci mi nie żal.Ludzie są niestety często pazerni sami maja a jeszcze żal im tyłek ściska że ktoś dostanie.A matka która się w domu to wcal enie jest tak że siedzi i nic nie robi często decyduje sama się zajac i wychować dziecko niż zrzucić wychowanie na babcie bądź instystucje .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-04 12:14 przez filipekkrol.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:14:41

Cytat
filipekkrol
Jest bardzo dużo kobiet które urodzą dziecko babcia siedzi w domu upierze ugotuje wychowa praktycznie dziecko a mamusia może spokojnie pracować całymi dniami .I wtedy ma najwięcej do powiedzenia niejedna matka z chęcia by się zamieniła .Ale niema jak nie ma z kim dzieci zostawić.
Zgodze sie tyle ze sytuacja jest realnue inna Wiekszosc babc i dziadkow musi dorabiac do swych rent i emerytur Ale masz racje problem opieku nad dzieckiem jest ogromny gdy matki chca pracowac Swietlice tez nie sa godzinowo do tego dostosowane

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:17:40

Cytat
Yvetterabenda
Cytat
filipekkrol
Jest bardzo dużo kobiet które urodzą dziecko babcia siedzi w domu upierze ugotuje wychowa praktycznie dziecko a mamusia może spokojnie pracować całymi dniami .I wtedy ma najwięcej do powiedzenia niejedna matka z chęcia by się zamieniła .Ale niema jak nie ma z kim dzieci zostawić.
Zgodze sie tyle ze sytuacja jest realnue inna Wiekszosc babc i dziadkow musi dorabiac do swych rent i emerytur Ale masz racje problem opieku nad dzieckiem jest ogromny gdy matki chca pracowac Swietlice tez nie sa godzinowo do tego dostosowane
O to mi włąsnie chodzi są sytuacje gdzie matka chciałaby isc do pracy ale niema jak.Mam przykąłd na mojej przyjaciółce ma trzy corki ,rok po roku babcia siedzi w domu i je wychowuje a kolezanka zaraz po połogu idzie do pracy.Tak to by kazda chciała.Niestety to nie jest takie proste często.

Ja miałam malutkie corki rok po roku i kilka lat musiałam siedzieć w domu ,w mojej miejscowości niema złobka i nie miałam babci która siedzi w domu.Mąz zarabiał byśmy zyli skromnie ale godnie i tak nam wystarczało.

W każdym bądź razie nie zazdroszczę młodym matkom tego tysiąca, niech mają .Wiem ze sa rozne sytuacje i ze jest ciężko i wcal enie znaczy ze ona jest nierobem.Wiem tez ze ciężko jest o prace o stałej umowie to nie ma co marzyć nawet.A jak pisałam gdy słyszą, pracodawca matka z dziecmi to dziękują od razu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-04 12:22 przez filipekkrol.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:25:19

Cytat
filipekkrol
Cytat
Yvetterabenda
Cytat
filipekkrol
Jest bardzo dużo kobiet które urodzą dziecko babcia siedzi w domu upierze ugotuje wychowa praktycznie dziecko a mamusia może spokojnie pracować całymi dniami .I wtedy ma najwięcej do powiedzenia niejedna matka z chęcia by się zamieniła .Ale niema jak nie ma z kim dzieci zostawić.
Zgodze sie tyle ze sytuacja jest realnue inna Wiekszosc babc i dziadkow musi dorabiac do swych rent i emerytur Ale masz racje problem opieku nad dzieckiem jest ogromny gdy matki chca pracowac Swietlice tez nie sa godzinowo do tego dostosowane
O to mi włąsnie chodzi są sytuacje gdzie matka chciałaby isc do pracy ale niema jak.Mam przykąłd na mojej przyjaciółce ma trzy corki ,rok po roku babcia siedzi w domu i je wychowuje a kolezanka zaraz po połogu idzie do pracy.Tak to by kazda chciała.Niestety to nie jest takie proste często.

Ja miałam malutkie corki rok po roku i kilka lat musiałam siedzieć w domu ,w mojej miejscowości niema złobka i nie miałam babci która siedzi w domu.Mąz zarabiał byśmy zyli skromnie ale godnie i tak nam wystarczało.
Tak a jak nie ma babci badz babcia pracuje to matka jest uziemiona bo nie ma wyjscia z sytuacji -dziecka z soba do pracy nie wezmie i jest uwazana za nieroba Tak wiec rozne sa przypadki i losy ludzi Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka Paczka starych szmat i przeterminowanego zarcia na swieta nie pomoze tym ludziom ale jeszcze bardziej ich poniza



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-04 12:25 przez Yvetterabenda.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:30:13

Yvetterabenda dokładnie tak jest .Są rozne sytuacje i nie wsadzajny wszystkich do jednego wora.Są matki których nie chcą zatrudnić, bo sa matkami włąsnie,są matki które nie maja z kim dziecka zostawić i sa matki ktore straciły prace bo firma rozwiązana itd.Także nie można od razu stwierdzić, ze sa nierobami i załowac im tego tysiąca.To ze siedzi w domu i wycvhowuje pilnuje swoje własne dziecko to nie jest jakas ujma przecież.Sa matki które włąsnie wola sama zajmować się dzieckiem przeczekać te kilka lat niż zrzucić wychowanie zajmowanie się dzieckiem obcej osobie np. niani.I później isc sobie do pracy gdy już dziecko odchowa.To dlaczego jej nie pomoc i dać tego tysiąca?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-04 12:32 przez filipekkrol.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:31:34

Cytat
marchewka33
Ja mam jedno dziecko nie pracuje ze wzgledow zdrowotnych,pracuje tylko maz.Dlaczego zrobili tak,ze od 2 dziecka dostana,a nie tacy jak my z jednym.Co to juz nie rodzina.Nie rozumie tego.
Dostaniesz tez na pierwsze dziecko jezeli dochod w rodzinie nie przekroczy 800 zl na osobe

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:34:11

A nie wiecie kiedy te wnioski będzie się skłądac?Wyczytałam tez, ze zostaną wypłącone do końca kwietnia i ze będzie wyrownanie od stycznia.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:37:20

Cytat
filipekkrol
A nie wiecie kiedy te wnioski będzie się skłądac?Wyczytałam tez, ze zostaną wypłącone do końca kwietnia i ze będzie wyrownanie od stycznia.
z tego co wiem najpozniej do konca kwietnia

Ma wejsc ustawa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-04 12:37 przez Yvetterabenda.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:45:02

Yvetterabenda, naprawdę nie wiem co masz za problem ale jedziesz kobieto jak gdyby to dotyczyło ciebie. Chetnie bym ci odstąpiła te 1000zł ale niestety nie zamierzam już być w ciąży:) i nie dlatego że nie chcę dzieci, matką już jestem...tylko widzę co się dzieje w polsce, i uwierz że nie zamierzam się do tej patologi przykładać. I nie zamierzam z tobą dyskutować o pupie maryni ponieważ widzę ż nie warto...widać że dostajesz po tyłku i prosisz o więcej, miłego błądzenia w ciemnościach:)

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:45:14

Napisze jeszcze taką rzecz.Jak można okreslac rodzine ubogą patologią.To jest okrutne i chamskie .To znaczy ze co, rodzina w której rodzice dobrze zarabiają jest jakas lepsza?Patologia to ludzie kotrzy piją, biją kradna, narkomani itd.Ale nie ludzie którzy zyją skromnie ,którzy maja mało pieniędzy.A nawet jeśli rodzce piją itd. to przecież dziecko z tej rodziny nie jest patologią bo jest niczemu winne.Patologia patrząc na to co się dzieje wokół to częściej zdarza się włąsnie w rodzinach zamożnych ,gdzie stać ich na alkohole narkotyki itd.?I tez dzieci nie sa winne.

Cytat
CzerwoneUsta
Yvetterabenda, naprawdę nie wiem co masz za problem ale jedziesz kobieto jak gdyby to dotyczyło ciebie. Chetnie bym ci odstąpiła te 1000zł ale niestety nie zamierzam już być w ciąży:) i nie dlatego że nie chcę dzieci, matką już jestem...tylko widzę co się dzieje w polsce, i uwierz że nie zamierzam się do tej patologi przykładać. I nie zamierzam z tobą dyskutować o pupie maryni ponieważ widzę ż nie warto...widać że dostajesz po tyłku i prosisz o więcej, miłego błądzenia w ciemnościach:)
Ppracowałąs mając malutkie dziecko dzieci?

Ja również jestem za tym aby te matki dostawały te tysiąc zł i nie dlatego że ja sama chce .Nigdy takich pieniędzy nie dostawałam ani już nie dostane bo matką już nie będę na pewno a z opieki nigdy nie korzystałam i nie korzystam.Ale to nie znaczy ze nie wspołczuje biedniejszym i za zazdroszzce in tego co dostają .Sama bym im jeszcze dała i pomogła dlatego ze mam dobre serce przyjnajmniej się staram.

I na pewno nigdy nie nazwe człowieka biednego patologia a tym bardziej dzieci.Gdybym tak nazwała to nie mogłabym patrzeć sama na siebie w lustro.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-04 12:54 przez filipekkrol.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:54:26

filipekkrol początki miałam identyczne, wiem o czym piszesz, teraz jestem ponadto i widzę co się dzieje...to widać i słychać, dlatego wiem że idzie to w złym kierunku...wystarczy porozmawiać z takimi matkami, oczywiście nie wszystkie tak myślą ale to co słyszałam wystarczy żeby mieć takie zdanie jak moje.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:55:41

Cytat
CzerwoneUsta
filipekkrol początki miałam identyczne, wiem o czym piszesz, teraz jestem ponadto i widzę co się dzieje...to widać i słychać, dlatego wiem że idzie to w złym kierunku...wystarczy porozmawiać z takimi matkami, oczywiście nie wszystkie tak myślą ale to co słyszałam wystarczy żeby mieć takie zdanie jak moje.
Ja wiem o czym ty piszesz ale nie wsadzaj wszytkich do jednego wora bo sa naprawdę rozne sytuacje w zyciu .

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 12:57:53

Patologiczne jest postępowanie odgórne a nie tych rodzin...ktoś kto dokłada rękę i daje temu przyzwolenie dla mnie jest patologicznym egoistą.

1000 zł na dziecko.

04 sty 2016 - 13:07:42

Cytat
CzerwoneUsta
Yvetterabenda, naprawdę nie wiem co masz za problem ale jedziesz kobieto jak gdyby to dotyczyło ciebie. Chetnie bym ci odstąpiła te 1000zł ale niestety nie zamierzam już być w ciąży:) i nie dlatego że nie chcę dzieci, matką już jestem...tylko widzę co się dzieje w polsce, i uwierz że nie zamierzam się do tej patologi przykładać. I nie zamierzam z tobą dyskutować o pupie maryni ponieważ widzę ż nie warto...widać że dostajesz po tyłku i prosisz o więcej, miłego błądzenia w ciemnościach:)
Moja droga nie bede tracic czasu znizac sie klucic z toba bo jest to bez sensu Latwo przychodzi ci slowo patologia Okreslasz tym slowem praktycznie wszystkich Nie znasz mnie a oceniasz co jest na bardzo niskim poziomie Niestety tak jest a czego ty jestes doskonalym przykladem ze jak ktos nie ma arkumentow w rozmowie jego bronia staje sie obraza osobowa rozmowcy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Karmienie publiczne