Obecnie rozmawiamy o:

kupno samochodu

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

Bielizna komplety damskie

wczoraj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 05:54:30

Czerwoneusta Ale fajneubrania pracuje Też gdzieś na okres próbny i wg mnie uchroni ją To przed zwolnieniem

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 09:48:49

Yvetterabenda: Nie wiem czy jesteś matką czy tylko znasz temat "z teorii", ale dla dobra Twoich dzieci mam nadzieję, że na razie tylko znasz teorię i może kiedyś zmądrzejesz.
Nie wiem jakie Ty masz przykłady wśród znajomych, że piszesz o matkach, które podrzucają dziecko jak kukułka, ale widać słabe te przykłady. Nie wiem też dlaczego na podstawie jakiś tam słabych przykładów pozwalasz sobie na uogólnienia do wszystkich kobiet, których dzieci chodzą do żłobka.

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 09:50:25

Cytat
fajneubrania
A mam pytanie jak ja byłam zatrudniona umowa o pracę tymczasową, teraz jestem w innej pracy na okresie próbnym. No ale stracę tą pracę, bo właśnie jestem w ciąży i oczywiście jest redukcja etatów to mi już nie będzie przysługiwało to 1000zł? Bo ja nawet nie mam co szukać pracy, bo w ciąży mnie nikt nie przyjmie.
Jezeli po okresie probnym zostaniesz zatrudniona w pelnym wymiarze pracy na umowe o prace to niedostaniesz Jezeli po okresie probnym nie przedluza ci umowy to dostaniesz Na probnym okresie mozna zwalniac kobiety w ciazy bo pracodawca moze zawsze powiedziec ze pracownik poprostu nie dadaje sie na to stanowisko Na chwile obecna do tej pory jak jestes na probnym nie wspominaj ze jestes w ciazy

Cytat
fajneubrania
A mam pytanie jak ja byłam zatrudniona umowa o pracę tymczasową, teraz jestem w innej pracy na okresie próbnym. No ale stracę tą pracę, bo właśnie jestem w ciąży i oczywiście jest redukcja etatów to mi już nie będzie przysługiwało to 1000zł? Bo ja nawet nie mam co szukać pracy, bo w ciąży mnie nikt nie przyjmie.
Jezeli po okresie probnym zostaniesz zatrudniona w pelnym wymiarze pracy na umowe o prace to niedostaniesz Jezeli po okresie probnym nie przedluza ci umowy to dostaniesz Na probnym okresie mozna zwalniac kobiety w ciazy bo pracodawca moze zawsze powiedziec ze pracownik poprostu nie dadaje sie na to stanowisko Na chwile obecna do tej pory jak jestes na probnym nie wspominaj ze jestes w ciazy

Cytat
justangel
Yvetterabenda: Nie wiem czy jesteś matką czy tylko znasz temat "z teorii", ale dla dobra Twoich dzieci mam nadzieję, że na razie tylko znasz teorię i może kiedyś zmądrzejesz.
Nie wiem jakie Ty masz przykłady wśród znajomych, że piszesz o matkach, które podrzucają dziecko jak kukułka, ale widać słabe te przykłady. Nie wiem też dlaczego na podstawie jakiś tam słabych przykładów pozwalasz sobie na uogólnienia do wszystkich kobiet, których dzieci chodzą do żłobka.
daruj sobie te wypociny



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-12 09:52 przez Yvetterabenda.

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 10:09:11

Yvetterabenda: Twoja odpowiedź widzę też na poziomie poprzednich:/ Cóż, świadczą one tylko o Tobie...

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 10:53:15

Cytat
justangel
Yvetterabenda: Twoja odpowiedź widzę też na poziomie poprzednich:/ Cóż, świadczą one tylko o Tobie...
odpowiedz skonstruowana do twego poziomu

Poza tym by byla odpowiedz to poprzedzac je musi pytanie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-12 10:54 przez Yvetterabenda.

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 11:02:10

Cytat
Yvetterabenda
Cytat
justangel
Yvetterabenda: Twoja odpowiedź widzę też na poziomie poprzednich:/ Cóż, świadczą one tylko o Tobie...
odpowiedz skonstruowana do twego poziomu

Poza tym by byla odpowiedz to poprzedzac je musi pytanie

Rozumiem, że moja wcześniejsza wypowiedź miała zbyt niski poziom dla jaśnie pani? :) Cóż, jeśli brak merytorycznych argumentów zawsze można zarzucić niski poziom:)

Poza tym brakuje ci logiki. Na moją wypowiedź (kierowaną do ciebie) odpisałaś - więc była to odpowiedź :). Jak widać ten przykład pokazuje, że nie musi być pytania (zadanego bezpośrednio) by była odpowiedź:)

Szczerze mówiąc spodziewałam się z twojej strony jakiejś rozsądniejszej wymiany zdań, a przede wszystkim spodziewałam się wymiany zdań w poruszonym tutaj temacie. Ale widzę, że zamiast tego wolisz słowne przepychanki o niczym.

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 14:57:02

Yvetterabenda jeżeli jest na okresie próbnym i nie jest to praca tymczasowa, pracodawca nie może jej zwolnić jedynie przedłużyć umowę do końca ciąży. Ogarnij się wreszcie.

karka2424 rzeczywiście, masz rację...myślałam że ta w której teraz jest, również jest tymczasowa:)

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 15:10:42

Cytat
CzerwoneUsta
Yvetterabenda jeżeli jest na okresie próbnym i nie jest to praca tymczasowa, pracodawca nie może jej zwolnić jedynie przedłużyć umowę do końca ciąży. Ogarnij się wreszcie.

karka2424 rzeczywiście, masz rację...myślałam że ta w której teraz jest, również jest tymczasowa:)
jezeli pracownik wedlug pracodawcy przejdzie probe to przedluzy jezeli uzna ze nie to nie przedluzy Ani na umowie zlecenie ani o dzielo ani w okresie okresu probnegopróbny, z wyjątkiem umowy na okres próbny przekraczajacej 1 miesiac kobieta nie ma ochrony bo tylko dlatego ze jest w ciazy



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-12 15:14 przez Yvetterabenda.

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 15:19:34

Yvetterabenda, zakończ wać pani swoje bzdurne pisanie, ileż można pisać bzdury i radzić żeby nie wspominała o ciąży,I PRZECZYTAJ TO PONIŻEJ UWAŻNIE, bo krew mnie już zalewa...PRZECIEŻ DZIEWCZYNA NIE NAPISAŁA JAK DŁUGI JEST TEN OKRES PRÓBNY, WIĘC PRAWDOPODOBNIE POWYŻEJ MIESIĄCA. WIĘĆ JAK MOŻESZ PISAĆ ODRAZU ŻE NIE PRZEDŁUŻY, jak powie że w ciąży to będziemusiał...jak ukryje to ją zwolni...rozumiesz czy dalej nie.


Co do zasady umowa o pracę na okres próbny rozwiązuje się z upływem tego okresu, jednakże przed jego upływem może być rozwiązana za wypowiedzeniem. Zgodnie z art. 34 k.p. okres wypowiedzenia przy tego rodzaju umowie wynosi odpowiednio:

3 dni robocze - jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni,
1 tydzień - jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie,
2 tygodnie - jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące.
Jeżeli wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na okres próbny nastąpiło z naruszeniem przepisów o wypowiadaniu tych umów, pracownikowi przysługuje wyłącznie odszkodowanie.

Pracownica w ciąży, która zawarła umowę na okres próbny przekraczający jeden miesiąc i umowa ta uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, wówczas zachowuje status pracownicy do dnia porodu. Jednakże w dniu porodu kobieta traci status pracownicy, wobec czego nie przysługuje jej prawo do urlopu macierzyńskiego. Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U.2010.77.512 -j.t.) przysługuje jej natomiast prawo do zasiłku macierzyńskiego po ustaniu ubezpieczenia.

12Następna »



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-12 15:29 przez CzerwoneUsta.

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 15:45:48

Szkoda gadac ale waskie umysly ja napusalam ze kobieta nie jest pod ochrina tylko dlatego ze jest w ciazy i napisalam kiedy jest a kiedy nie jest

Szkoda gadac ale waskie umysly ja napusalam ze kobieta nie jest pod ochrina tylko dlatego ze jest w ciazy i napisalam kiedy jest a kiedy nie jest



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-12 15:45 przez Yvetterabenda.

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 15:54:36

Zakończ wywody , oszczędż se wstydu. Aż zacytuję twój post, tak dla pamięci, w razie jak zniknie:
"Szkoda gadac ale waskie umysly ja napusalam ze kobieta nie jest pod ochrina tylko dlatego ze jest w ciazy i napisalam kiedy jest a kiedy nie jest"

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 16:02:38

No i ???

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 16:13:46

Czy ty chociaż rozumiesz własne teksty...nie musisz odpowiadać.

Jeszcze raz zacytuj wcześniejszy post...muszę;
jezeli pracownik wedlug pracodawcy przejdzie probe to przedluzy jezeli uzna ze nie to nie przedluzy Ani na umowie zlecenie ani o dzielo ani w okresie okresu probnegopróbny, z wyjątkiem umowy na okres próbny przekraczajacej 1 miesiac kobieta nie ma ochrony bo tylko dlatego ze jest w ciazy

Jak można nie mieć ochrony tylko dlatego ze jest się w ciąży. Rozumiem o co chodzi ale tekstem walnełaś:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-12 16:33 przez CzerwoneUsta.

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 16:34:01

To ze wkopiowalas i to nieudolnie juz drugi raz to nic wiecej nie wnioslas

O co konkretnie pytasz i jakie informacje chcesz uzyskac?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-12 17:31 przez Yvetterabenda.

1000 zł na dziecko.

12 sty 2016 - 18:02:21

Co ja wkopiowałam i to jeszcze nieudolnie? Cytowany jest dokładnie tekst bez opcji cytuj...tego również nie rozumiesz? Masz braki edukacyjne, udowadniasz to z każdym postem.
Zwróciłam ci uwagę, że osoba która nie zna przepisów prawnych, czytając twój tekst uzna że przez ciąże prawo jej nie chroni.
I o co ciebie można pytać, jakie informacje możesz posiadać??Nie żartuj.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Karmienie publiczne