Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wszawica w szkole

03 lis 2015 - 09:18:10

Kochane założyłam ten wątek abyście się wypowiedziały ,jak radzicie sobie, jak zabezpieczacie swoje dzieci przed wszawicą która niestety ale jeszcze często występuje w szkołąch.
Ja mam dwie corki (8 i 9)Młodsza corka ma bardzo długie włosy az za pupe, czarne bardzo gęste.Podczas wakacji byliśmy w odwiedzinach u rodziny ,moje corki bawiły się na tamtejszym placu zabaw.No i niestety złapały to dziadostwo .Wydałam kupę kasy na specyfiki z apteki ale ciężko mi było wyczesać młodszej z tak długich włosów te gnidy.W końcu przeczytał gdzieś na forum,jak kobieta radziła dać na czubek głowy dziecka kilka kropli trucizny na pchły u zwierząt.Zakupiłam w sklepie zoologicznym ,poszłam nawet do weterynarza który powiedział że nie powinno się nic stać ,ale żeby dac malutko.Kochane zrobiłam to, wyginęło wszystko włącznie z gnidami.Mało tego środek ten jest pod skóra do 3 miesięcy.W zeszłym tygodniu wybuchła wszawica u nas w szkole ,prawie wszystkie dzieci zarażone a moje córki nie złapały nawet jednej ,z powodu tego właśnie środka.Kobieta ta na forum opisała że robi to 3 razy w roku dzieciom i ma świety spokoj żadna wsza się nie chyci.
Jakie wy macie doświadczenia w tym temacie.Mało tego uważam że zbyt późno sprawdzają głowy u nas w szkole ,powinno to być na samym początku września ,zanim się to rozprzeszczeni a jak dobrze wiecie że są rodziny patologiczne gdzie dzieci są zawszone a rodzice piją i mają to gdzieś.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Operacja zeza - zespół Browna