Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy obchodzicie halloween?

16 paź 2015 - 11:13:10

Odkąd moje córki poszły do przedszkola malowanie twarzy na halloween stało się naszą małą tradycją. Wszyscy się przebieramy (ja z mężem też), zapraszamy znajomych z dziećmi i wspólnie bawimy. A jak jest u Was?

[moderacja - link]

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-19 10:43 przez moderator.

Czy obchodzicie halloween?

17 paź 2015 - 15:43:05

A niby dlaczego mamy obchodzić? Nie obchodzę szabasu, hannuki, święta dziękczynienia, ramadanu ani halloween

Czy obchodzicie halloween?

18 paź 2015 - 16:51:14

a póżniej się dziwią ludzie że z dzieci nie wiadomo co wyrasta.. Moim zdaniem trzeba dzieci uczyć polskich tradycji.

Czy obchodzicie halloween?

18 paź 2015 - 17:15:31

My wybieramy się z rodziną na groby bliskich. Modlimy się i zapalmy znicze również tym o których zapomnieli bliscy. Jak jest ładna pogoda jeździmy wieczorem na największy cmentarz w Warszawie i oglądamy dywan ze zniczy. Lubię polskie tradycje. A z dyni robię placki. Polecam

Czy obchodzicie halloween?

18 paź 2015 - 22:30:19

U nas obchodzi się Święto Zmarłych, a wkrótce potem Andrzejki.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-19 09:03 przez WazBoa.

Czy obchodzicie halloween?

18 paź 2015 - 22:49:19

Halloween się nie obchodzi, bo to nie święto, tylko okazja do imprezy, a ten wątek to spam i powinien być usunięty.

Czy obchodzicie halloween?

18 paź 2015 - 23:40:28

Cytat
WazBoa
U nas obchodzi się Andrzejki, a wkrótce potem Święto Zmarłych.

A ja całe życie myślałam że andrzejki są po Wszystkich Świetych....

Czy obchodzicie halloween?

19 paź 2015 - 09:00:53

oczywiście :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-19 09:01 przez WazBoa.

Czy obchodzicie halloween?

19 paź 2015 - 19:07:29

moim zdaniem nie ma nic złego w halloween, przecież to tylko zabawa. ja osobiście za dziecka nigdy nie obchodziłam, bo moi (aż nazbyt) katoliccy rodzice otwarcie mi tego zabraniali, nie podając właściwie żadnego powodu. a jest to dla 10-latki dosyć przykre, jak widzi inne dzieci przebrane i zbierające słodycze a sama siedzi w domu. takiego podejścia oczywiście nie popieram. polakom brakuje luzu i dystansu do pewnych rzeczy

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Czy obchodzicie halloween?

29 paź 2015 - 23:26:56

Moja córka chodzi przebrana z koleżankami po domach i zbierają cukierki.

Nie ma to jakiegoś podtekstu religijnego. Poprostu dzieci cieszą się, że mogą się przebrać i pomalować buźkę (każde dziecko lubi przebieranki). Potem dzielą się zebranymi słodyczami.

Czy obchodzicie halloween?

30 paź 2015 - 10:07:10

Ja też uważam że nic zdrożnego w upieczeniu tego dnia z dziećmi ciasteczek z lukrowanym pająkiem czy buzią dyni. Można przy tej okazji opowiedzieć o różnicach w amerykańskim a naszym polskim świętowaniu. Dystans zalecany. Na walentynki nikt się nie oburza a też zwyczaj zapożyczony. No i przede wszystkim "nie obchodzimy" tylko się nie oburzamy i pozwalamy dzieciom być dziećmi.

Czy obchodzicie halloween?

30 paź 2015 - 13:12:24

szczerze nie cierpię halloween,nie obchodze i niegdy nie bedę obchodzić, czytałam o tym że to święto przede wszystkim satanistów którzy składaja w tym dniu ofiary z dzieci, dlatego Kościół potępia te zwyczaje

Czy obchodzicie halloween?

30 paź 2015 - 18:56:18

my nie obchodzimy Halloween ale moja córka oglądała halloweenowe piosenki i bardzo jej się podobały więc urodziny 07-11 robimy w "stylu halloween" przebieranki tańce i lampiony. Motylami nie jesteśmy a rok temu był "bal motyli :)

Czy obchodzicie halloween?

31 paź 2015 - 13:49:51

nie obchodzę, najpierw rodzice przebierają dzieci za kościotrupy, wycinają dynię i zapalają (symbol szatana), a później dziwią się i zachodzą w głowę czemu dzieje sie cos zlego w ich rodzinach itd...

Czy obchodzicie halloween?

02 lis 2015 - 18:00:25

Cytat
Gucia1986
nie obchodzę, najpierw rodzice przebierają dzieci za kościotrupy, wycinają dynię i zapalają (symbol szatana), a później dziwią się i zachodzą w głowę czemu dzieje sie cos zlego w ich rodzinach itd...

dokładnie zgadzam się z tą wypowiedzią w 100 %.

Cytat
punky7
moim zdaniem nie ma nic złego w halloween, przecież to tylko zabawa. ja osobiście za dziecka nigdy nie obchodziłam, bo moi (aż nazbyt) katoliccy rodzice otwarcie mi tego zabraniali, nie podając właściwie żadnego powodu. a jest to dla 10-latki dosyć przykre, jak widzi inne dzieci przebrane i zbierające słodycze a sama siedzi w domu. takiego podejścia oczywiście nie popieram. polakom brakuje luzu i dystansu do pewnych rzeczy

Rodzice mieli rację. To nie jest zabawa tylko igranie ze złymi mocami,duchami, a tak moim zdaniem przebieranie dziecka czy nawet siebie za kościotrupa czy innego zombi jest dla mnie kiczem , małpowaniem amerykańskich zabaw anie brakiem luzu i dystansu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-02 18:07 przez Sylwanka31.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ubranka dla dzieci nowe markowe niskie ceny