Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

11 minut temu

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Gastroskopia

dzisiaj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziecko co chwile się budzi

07 sie 2015 - 10:17:10

Witam mamusie :) Mój synek aktualnie ma 13 miesięcy , rzadko zdarzało mu się przesypiać całą noc , zazwyczaj budzi się 2 razy na karmienie. Od jakiegoś czasu przechodzę masakrę w nocy. Syn budzi się regularnie co godzinę z wielkim płaczem a wręcz histerią i nie można go w żaden sposób uspokoić ! Raczej nic go nie boli , na noc smaruje mu dziąsła ze względu na wychodzące ząbki aczkolwiek wątpię aby to było przyczyną tych histerii. Wygląda to tak jak by coś mu się śniło , w momencie gdy wpada w histerię zachowuje się jak by cały czas spał. Z początku wydawało mi się, że może to z nadmiaru wrażeń w dzień ale tak naprawdę jego dzień codziennie wygląda praktycznie tak samo. Czy któraś z mam przez to przechodziła? Jak sobie radziłyście ?

Dziecko co chwile się budzi

30 paź 2015 - 15:05:09

Kochana poproś o pomoc, to najlepsza rada. Teraz Twój maluch ząbkuje i będzie się budzić, będzie marudny i da Ci w kość, pocieszyłam, co :D Porzadnie nakarm go przed snem, jak to nie pomoże to tylko pomoc kogoś bliskiego nic więcej.

Dziecko co chwile się budzi

30 paź 2015 - 19:07:58

Mój Syn ma teraz skończone 9 miesięcy i zaczyna wychodzić mu 9ząbek
Już nie ma takiej histerii i strasznego płaczu jak szły pierwsze aczkolwiek zdarza mu się że ostatnio marudzi przez sen, popłakuje.
Dałam mu na noc syrop przeciwbólowy Nurofen forte i wszystko minęło..

W jego przypadku już maść nie pomaga a druga rzecz jak tylko wyczuje zapach to nie otworzy buzi :)mądrala. Może warto spróbować tego Ibufenu ?

Dziecko co chwile się budzi

30 paź 2015 - 19:10:01

moja córka przy ząbkowaniu też budziła się co godzinę a w niektóre noce co 45 min ... czasem trwalo to 3-4 dni i przerwa .. i powtórka. a próbowałaś śpiewać lub nucić jakąś melodię? mojej pomagała "gwiazdko gwiazdko :) i sto lat :)

Dziecko co chwile się budzi

30 paź 2015 - 21:28:59

Stary już troszkę post, ale napiszę. To są tzw lęki nocne. Przechodziłam to z moim synem. Był troszkę starszy. Wpadał w histerię, robił się sztywny i za żadne skarby nie można go było uspokoić. Zasypiał ze zmęczenia. To było straszne, nie wiedzieliśmy z mężem co robić. Neurolog przepisał mu leki które podaje się dzieciom chorym na ADHD, dałam jedną dawkę i odstawiłam bo chodził po nich jak oniemiały. Po kilku dobrych miesiącach wszystko samo minęło. Jest zdrowym 5-letnim chłopcem.
Wiem że to ciężkie ale trzeba przeczekać.

Dziecko co chwile się budzi

21 gru 2015 - 14:55:55

Cytat
anenia1
moja córka przy ząbkowaniu też budziła się co godzinę a w niektóre noce co 45 min ... czasem trwalo to 3-4 dni i przerwa .. i powtórka. a próbowałaś śpiewać lub nucić jakąś melodię? mojej pomagała "gwiazdko gwiazdko :) i sto lat :)
U nas przerwą trwała jeden dzień ;-) Nie pomaga głaskanie, śpiewanie... Tylko pierś i koniec. Dziąsełka są nabrzmiałe już od kilku tygodni a ząbki (dwa) mają problem się przebić. Dzięki tym " atrakcjom" sypiam po cztery godziny na dobę... W pokrywach pięć.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bajki Masza i Niedźwiedź, Dora dla najmłodszych - na YouTube