Obecnie rozmawiamy o:

Hity Kosmetyczne

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 3/5

Rozrabiający syn

04 lut 2015 - 12:47:19

Witam,

Mam 6-cio letniego syna, który już przechodzi sam siebie. Potrafi siedzieć przy znajomych pół godziny i słuchać a potem każdemu dopiec. Wygląda tak jakby zbierał o nich dane i wykorzystywał przeciw nim jak najlepiej potrafi. Potem krzyczy, biega, dokucza. W szkole nie słucha ale to co było na lekcji to wie wszystko. Czytałam na , że może to być ADHD. Sądzicie, że powinnam udać się z nim do psychologa? Już mam trochę dość jego zachowania, ani go prośbą ani groźbą.

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-08-07 16:05 przez Ela1595.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Rozrabiający syn

23 lut 2015 - 10:19:33

Moim zdaniem warto to sprawdzić, ponieważ nawet jak lekarz wykluczy ADHD to od razu możesz poprosić o porady dotyczące jego wychowania. A terapię adhd najlepiej jest rozpocząć jak najszybciej. Polecam badanie za pomocą testu moxo - specjaliści obserwują rzeczywiste zachowania w kilku aspektach (np. zaburzenia uwagi czy nadaktywność) i na podstawie tych obserwacji są w stanie uzyskać mierzalne wyniki - które, co najważniejsze, są niezależne od subiektywnego postrzegania rodzica. Zazwyczaj testy na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi są opierane na kwestionariuszach wypełnianych przez rodziców, przez co moim zdaniem nie są jednoznaczne i obiektywne. Tym bardziej, że czasami odpowiedzi podane przez ojca i matkę są skrajnie różne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-25 17:57 przez Gustinka.

Rozrabiający syn

11 mar 2015 - 12:13:12

a może znaleźć mu jakieś ciekawe zajęcie? Jak najwięcej urozmaicać mu czas i wtedy będzie grzeczniejszy/

Rozrabiający syn

11 mar 2015 - 17:27:09

no raczej dziecko z adhd by nie siedziało pół godziny i nie słuchało, jak cię cos niepokoi to wizyta u psychologa nie zaszkodzi, chociaż z doświadczenia wiem, że w takich przypadkach lepiej doświadczony dobry pedagog...a co pedagog w szkole mówi na temat zachowania syna?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

skoczek fisher price