Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

2 minuty temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 130
Ostrzeżenia: 1/5

Drogie mamy czy Wasze dzieci lubią oglądać telewizję? Nie chodzi już tu o bajki tylko wszystko jak leci, dodam że moja córka ma 16 miesięcy i non stop ogląda TV, a najgorsze jest to że przeważnie podchodzi do TV bardzo blisko i boje się że popsują jej się oczka:( Ciągłe gadanie, powtarzanie żeby odeszła jest męczące, non stop jej to powtarzam ze 100 razy... Co zrobić żeby ona przestała się tak tym interesować? wiem wyłączać ale cały dzień mieć wyłączony TV? Wasze dzieci też tak miały?

Nie widzę nic dziwnego w tym aby mieć przez cały dzień wyłączony telewizor, ale z drugiej strony jak go włączysz na wiadomości czy ulubiony serial i dziecko popatrzy w tym czasie nic zlego się nie stanie. Spróbuj na początek włączać jej radio, i dawać zabawki coś tam będzie grało, a ona zajmie się zabawkami i jakoś zleci.

Dziecko w tym wieku w ogóle nie powinno oglądać telewizji. Dla mnie to co najmniej nieodpowiedzialne że jej na to pozwalasz, i to jeszcze non stop. Jak nie umiesz dziecka niczym zająć to wywal telewizor.

Mój syn ma prawie 4 latka (skończy w marcu) i ogląda jedynie godzinę (3 bajeczki 20 minutowe) po tym jak wróci z przedszkola i godzinę przed spaniem również 3 bajki które po prostu ubóstwia. Nigdy nie było tak, żeby stał przed TV. W wieku póltora roku zwracał uwagę na telewizor w celu wyłączenia go na złość innym lub spojrzenie gdy leciała reklama i tyle. Teraz czasami posłucha muzyki przy komputerze, ale to jakieś 20minut raz na tydzien a nawet 2 tygodnie.
Musisz zainteresować czymś córkę. Pokazać, że zabawa np. klockami też jest fajne, że można oglądać bajki z drugiego końca pokoju.
Musisz coś zrobić, bo wzrok jest tylko jeden i trzeba o niego zadbać gdy dzieciątko jest małe.

zweryfikowana
Posty: 130
Ostrzeżenia: 1/5

Ja doskonale o tym wszystkim wiem, tylko my mamy salon z kuchnią i tam zawsze jesteśmy i tam gra tv, tam też są wszystkie jej zabawki. Ona bawi się, nie jest tak że siedzi przed tv tylko potrafi się zająć na różne sposoby, sęk w tym że jak leci jakaś reklama, czy fajna muzyka to ona zrywa się i leci oglądać, nie może obejrzeć z tego miejsca do zabawy tylko musi stać obok, a reklama każda jest ciekawa dla niej!

powieś telewizor na ścianie, my też mamy tv w salonie w którym spędzamy 90% czasu. Dziecka nie zniechęcisz do oglądania reklam, bo barwy i dźwięki specjalnie są skonstruowane tak, żeby przyciągać uwagę. Widziałam też u znajomych bramkę ochronną wokół szafki tv, ale to zajmuję dużo miejsca.

Skoro dziecko ogląda tylko reklamy to pozostaje jedynie tylko odzwyczaić stania przed samym telewizorem :). A to już mniejszy kwestia czasu i bycia konsekwentnym.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

wszystko jak leci? no to logiczne - ty oglądasz, więc córka robi to samo. JEst po prostu taka jak ty. Zmień siebie a zmienisz zachowanie córki. ona ma 16 miesięcy, sama sobie nie włączy. znajdź sobie hobby albo coś... moja ma 15 miesięcy, oswajamy kredki - te duże świecowe. Uwielbia nimi rysować. Jeszcze trochę i wystarczy jej rzucić kawałek papieru i pudełko kredek i pisaków i będzie spokój na godzinę/dwie... ksiażeczek mamy cała masę. Bajki owszem, puszczam, ale kilka razy dziennie, jak przymarudzi. Głównie piosenki - zaczyna już przytupywać i tańczyć. Telewizora nie mam i nie będę mieć jeszcze kilka lat. A jak będzie, to pilot pod kluczem i oglądamy konkretne rzeczy. Tak było u mnie w domu.

zweryfikowana
Posty: 130
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
roksolana83
wszystko jak leci? no to logiczne - ty oglądasz, więc córka robi to samo. JEst po prostu taka jak ty. Zmień siebie a zmienisz zachowanie córki. ona ma 16 miesięcy, sama sobie nie włączy. znajdź sobie hobby albo coś... moja ma 15 miesięcy, oswajamy kredki - te duże świecowe. Uwielbia nimi rysować. Jeszcze trochę i wystarczy jej rzucić kawałek papieru i pudełko kredek i pisaków i będzie spokój na godzinę/dwie... ksiażeczek mamy cała masę. Bajki owszem, puszczam, ale kilka razy dziennie, jak przymarudzi. Głównie piosenki - zaczyna już przytupywać i tańczyć. Telewizora nie mam i nie będę mieć jeszcze kilka lat. A jak będzie, to pilot pod kluczem i oglądamy konkretne rzeczy. Tak było u mnie w domu.

Ja po prostu mimo tego, że coś robię innego mam włączony TV, WIEM muszę to zmienić. Moja córka robi to samo co Twoja,lubi się bawić, biega:) jesteśmy same często bo tata wyjeżdża i mam cały dzień siedzieć w ciszy i spokoju?

Tylko ona bawiąc się nawet nie wiadomo jak interesującą rzeczą jak leci reklama to od razu jest przed telewizorem...chciałabym to zmienić...ale cóż zostaje mi tylko wyłączyć i już...

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
majcia373
Cytat
roksolana83
wszystko jak leci? no to logiczne - ty oglądasz, więc córka robi to samo. JEst po prostu taka jak ty. Zmień siebie a zmienisz zachowanie córki. ona ma 16 miesięcy, sama sobie nie włączy. znajdź sobie hobby albo coś... moja ma 15 miesięcy, oswajamy kredki - te duże świecowe. Uwielbia nimi rysować. Jeszcze trochę i wystarczy jej rzucić kawałek papieru i pudełko kredek i pisaków i będzie spokój na godzinę/dwie... ksiażeczek mamy cała masę. Bajki owszem, puszczam, ale kilka razy dziennie, jak przymarudzi. Głównie piosenki - zaczyna już przytupywać i tańczyć. Telewizora nie mam i nie będę mieć jeszcze kilka lat. A jak będzie, to pilot pod kluczem i oglądamy konkretne rzeczy. Tak było u mnie w domu.

Ja po prostu mimo tego, że coś robię innego mam włączony TV, WIEM muszę to zmienić. Moja córka robi to samo co Twoja,lubi się bawić, biega:) jesteśmy same często bo tata wyjeżdża i mam cały dzień siedzieć w ciszy i spokoju?

Tylko ona bawiąc się nawet nie wiadomo jak interesującą rzeczą jak leci reklama to od razu jest przed telewizorem...chciałabym to zmienić...ale cóż zostaje mi tylko wyłączyć i już...
u mnie jest podobna sytuacja ale mam włączone radio. czy musi byc tv?

Bajki to jakaś zmora u nas w domu... Ale źle zrobiliśmy po prostu jako młodzi, początkujący rodzice, bo według niektórych źródeł: http://glamourlook.pl/jak-czesto-puszczac-dzieciom-bajki/ dzieci mogą oglądać telewizję od 2 roku życia. A my praktycznie od samego początku oswajaliśmy młodą z ekranem.... Teraz jest uzależniona :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezent dla 3-latki