Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Sklep internetowy

4 minuty temu

Biznes

8 minut temu

tabernakula sklep

27 minut temu

zakupy internetowe

52 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

TRUJĄCE LALKI Z CHIN

02 sty 2015 - 15:55:00

Chciałam wszystkich przestrzec przed trującymi lalkami z chin, nie dawno stałam sie posiadaczka takiej lali dla córki i szczęśliwie trafiłam na artykuł o lalach http://www.fakt.pl/te-laleczki-truja-sprawdz-ktore-oto-laleczki-ktore-truja-,artykuly,134765,1,1,2.html
...
http://schodamidoretro.blogspot.com/2014/03/awantura-w-krainie-zabawek.html

lalki mimo że miały byc wycofane ze sklepów są nadal dostpene sprzedawane na allegro i niestety na szafce też. Przestrzegam przed tanimi podróbkami barbie i modnych teraz monster wampirów.

Cytat z artykułu
W zabawkach wykryto zawartość niebezpiecznego ftalanu DEHP – mówi Dariusz Klugmann (32 l.) z gdańskiej inspekcji handlowej.
Ftalany wykorzystywane są do zwiększenia plastyczności zabawek – ale są śmiertelnie niebezpieczne! Zaburzają rozwój komórek, wywołują zmiany w narządach rozrodczych i zaburzają rozwój płci dziecka, a do tego czynią spustoszenie w wątrobie i płucach oraz sprzyjają zachorowaniom na raka.

Warto jednak jak najszybciej sprawdzić zabawki naszych dzieci i upewnić się, że nie ma wśród nich tych niebezpiecznych lalek!

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

TRUJĄCE LALKI Z CHIN

02 sty 2015 - 16:49:31

a ty jeść bedziesz te lalaki czy jak ?? od samego dotykania sie nic nie stanie a dzieci powyzej 3 roku życia to raczej nie wkladaja wszystkiego do buzi...

TRUJĄCE LALKI Z CHIN

02 sty 2015 - 17:43:40

leniszcze jesteś taka pewna że od dotykania, nic sie nie staanie? chyba nie zdajesz sobie sprawy z toksycznosci takich rzeczy, założyłam wątek aby ostrzec mamy, po co maja dzieci cierpieć i chorować?

TRUJĄCE LALKI Z CHIN

02 sty 2015 - 17:45:22

Nigdy nie kupowalam ani nie kupie lalek chinskich, wole, zeby corka miala jedna, dwie niz 10 chinskich, nie wazne, czy je wklada do buzi czy nie, nie bede ryzykowac zdrowia dzieci.
Popieram radosnadoline, nawet nie chce zeby corka dotykala to swinstwo; nigdy nie wiadomo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-02 17:46 przez jednaona.

TRUJĄCE LALKI Z CHIN

02 sty 2015 - 21:49:30

Cytat
leniszcze
a ty jeść bedziesz te lalaki czy jak ?? od samego dotykania sie nic nie stanie a dzieci powyzej 3 roku życia to raczej nie wkladaja wszystkiego do buzi...
To samo chciałam pisać.
Poza tym czy to jest jakieś odkrycie, że plastiki są niezdrowe? Czy ftalany wynaleziono w 2014 roku? Nie zdajecie sobie sprawy, że od lat były w podłogach, farbach, klejach, smoczkach dla dzieci, zabawkach?

TRUJĄCE LALKI Z CHIN

03 sty 2015 - 10:08:46

no tak, ale sa pewne normy zawartosci, prawda?

TRUJĄCE LALKI Z CHIN

03 sty 2015 - 12:55:49

Owszem, od jakiegoś czasu są normy. Jak byłyśmy małe to ssałyśmy te ftalany w smoczkach. Czy to jest jakieś odkrycie? Śmieszy mnie takie przejęcie, zwłaszcza 1.5 roku po "aferze" z tymi lalkami.

TRUJĄCE LALKI Z CHIN

03 sty 2015 - 15:07:16

No wlasnie, nie przestrzegano norm, a skad teraz ludzi chorych na raka itp.? Oczywiscie to nie tylko przez to, ale jeden z elementow postepu cywilizacji, ktory nas konczy.
Szczerze powiedziawszy nikogo nie obchodzi to, ze Cie to smieszy, to Twoje zdanie, nie musisz wysmiewac innych, szanuj czyjes zdanie, jezeli Ci to nie przeszkadza to sobie kupuj, nikt Ci nie zabroni. Twoja sprawa, ja tam wole dmuchac na zimne:) pozdrawiam

TRUJĄCE LALKI Z CHIN

03 sty 2015 - 17:49:39

Cytat
jednaona
Nigdy nie kupowalam ani nie kupie lalek chinskich, wole, zeby corka miala jedna, dwie niz 10 chinskich, nie wazne, czy je wklada do buzi czy nie, nie bede ryzykowac zdrowia dzieci.
Popieram radosnadoline, nawet nie chce zeby corka dotykala to swinstwo; nigdy nie wiadomo.
Mnie też nie obchodzi, że Ty się boisz chińskich lalek. Śmieszy mnie Wasza tromtadracja i mam prawo to powiedzieć, od tego jest forum.

TRUJĄCE LALKI Z CHIN

03 sty 2015 - 20:31:06

Wypowiedziec sie moze kazdy, ale nie kazdy musi do tego celu wysmiewac czyjes poglady. Ale to juz zalezy od charakteru i kultury.
tromtadracja-vice versa

TRUJĄCE LALKI Z CHIN

05 sty 2015 - 08:55:42

incognito85 tak bronisz tych szkodliwych zabawek, jakbyś sama je sprzedawała...

TRUJĄCE LALKI Z CHIN

05 sty 2015 - 18:55:13

Cytat
radosnadolina
incognito85 tak bronisz tych szkodliwych zabawek, jakbyś sama je sprzedawała...
A w którym niby miejscu? :D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 159

TRUJĄCE LALKI Z CHIN

06 sty 2015 - 08:50:17

hahaha dobre dobre a zwracacie uwagę na metki? furby też jest made in china :) i wiele innych które kupujemy np w smyku

TRUJĄCE LALKI Z CHIN

06 sty 2015 - 18:15:56

oczywiscie, ze wiekszosc jest z Chin, kazdy o tym wie, ale jest cos takiego jak atesty, a na to juz zwracam szczegolna uwage:) pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

będę chrzestną - jaki prezent.