Obecnie rozmawiamy o:

zdrowy styl życia

gorący temat

wakacje last minute

3 minuty temu

Treningi i dieta keto

10 minut temu

Wesele organizacja

dzisiaj o 1:33

stomatolog

wczoraj o 21:51

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kiedy zaczęło mówić?

10 sty 2015 - 18:57:31

pojedyncze mama, tata, bejbe (na ciocię) jak miał 8 mies a normalnie, zrozumiale, zdaniami i z sensem jak skończył 3 lata. Ma 5 i mówi super, sepleni, ale ma bardzo bogate słownictwo.

kiedy zaczęło mówić?

16 mar 2015 - 17:23:08

Ja już nie mogę doczekać się jak Grześ powie pierwsze słowo mama:))

kiedy zaczęło mówić?

16 mar 2015 - 19:28:01

:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-16 19:29 przez alenka85.

zweryfikowana
Posty: 130
Ostrzeżenia: 1/5

kiedy zaczęło mówić?

16 mar 2015 - 19:42:51

Cytat
roksolana83
chodzila ze 2 dni ostroznie a teraz biega. Przewroci sie, wstaje i zasuwa dalej! Nie wiedzialam ze male dziecko moze byc tak pocieszne

moja mała miała tak samo, kilka dni ostrożnie a potem się zaczęło bieganie, chodzi a właściwie biega już 5 miesięcy:) mam nadzieję, że w końcu jej to przejdzie... Ma 18 miesięcy.

A co do mowy to mówi całkiem nieźle aż się dziwię:)
potrafi nazwać wszystkich członków rodziny, mówi Ania, Jula, dzidzia.
Pan, pani to jest Pa:) i całe mnóstwo jeszcze, prawie co dzień inne słowo się uczy, a z kolei mój chrześniak w wieku 3 lat zaczął mówić więcej dopiero, więc to bardzo indywidualna sprawa. Ja do niej dużo mówię, tłumaczę, a do niego mało mieli czasu więc może i to przez to.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

kiedy zaczęło mówić?

16 mar 2015 - 20:23:27

Cytat
majcia373
Cytat
roksolana83
chodzila ze 2 dni ostroznie a teraz biega. Przewroci sie, wstaje i zasuwa dalej! Nie wiedzialam ze male dziecko moze byc tak pocieszne

moja mała miała tak samo, kilka dni ostrożnie a potem się zaczęło bieganie, chodzi a właściwie biega już 5 miesięcy:) mam nadzieję, że w końcu jej to przejdzie... Ma 18 miesięcy.

A co do mowy to mówi całkiem nieźle aż się dziwię:)
potrafi nazwać wszystkich członków rodziny, mówi Ania, Jula, dzidzia.
Pan, pani to jest Pa:) i całe mnóstwo jeszcze, prawie co dzień inne słowo się uczy, a z kolei mój chrześniak w wieku 3 lat zaczął mówić więcej dopiero, więc to bardzo indywidualna sprawa. Ja do niej dużo mówię, tłumaczę, a do niego mało mieli czasu więc może i to przez to.
ja do swojej też staram się dużo mówić. I kilka dni temu zaczęła mi odpowiadać. No i oswaja coraz trudniejsze słowa, ale po swojemu. kokotetek - kotek. A dziś byliśmy u lekarza, inne dzieci przed nami wyły po kolei, a ona się wyuśmiechała, dała sie obejrzeć, osłuchać, wychodzimy, a ona wyciąga rękę i do lekarza "pontka". piątka :) i musiał przybić :D padliśmy

zweryfikowana
Posty: 130
Ostrzeżenia: 1/5

kiedy zaczęło mówić?

16 mar 2015 - 20:48:30

Cytat
roksolana83
ja do swojej też staram się dużo mówić. I kilka dni temu zaczęła mi odpowiadać. No i oswaja coraz trudniejsze słowa, ale po swojemu. kokotetek - kotek. A dziś byliśmy u lekarza, inne dzieci przed nami wyły po kolei, a ona się wyuśmiechała, dała sie obejrzeć, osłuchać, wychodzimy, a ona wyciąga rękę i do lekarza "pontka". piątka :) i musiał przybić :D padliśmy

dzieci są pocieszne:)

moja u lekarza była spokojna do momentu ostatniego szczepienia, teraz już jest tylko ryk bo chyba zaczęła to właśnie kojarzyć z tym niemiłym faktem:(
Dużo rzeczy już kojarzy i dużo zapamiętuje od razu, aż się nie chce wierzyć że takie małe tyle potrafi a dopiero była taka malutka gapa.

W sklepie na pożegnanie zawsze mówi papa i macha ręką, na ulicy na starszego faceta woła dziadzia i nie raz pokazuje, a w aptece kiedyś weszłyśmy a ona cie - tzn cześć, dobrze że babka nie zrozumiała:D

Po prostu ubaw:D

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 1/5

kiedy zaczęło mówić?

14 maj 2015 - 16:05:19

Córcia jak miała 8 miesięcy to było mama tata baba itp, ale mówić tak normalnie, że naprawdę ją rozumiem to zaczęła dopiero jak skończyła 2 latka ;) każde dziecko rozwija się w swoim tempie.

kiedy zaczęło mówić?

01 cze 2015 - 23:23:33

Cytat
incognito85
Miała 9-10 miesięcy jak mówiła pierwsze słowa "mama", "tata", "kici", "baba", "lala", "am" (jeść), "pi" (na picie). Jeśli o to Ci chodzi ;) Natomiast pełnymi, sensownymi zdaniami jak miała jakieś 1,5 roku.
1,5 roku i mowiła pełnymi zdaniami, nie uwierze dopuki nie usłysze.
Moja ma 19 miesiecy i mówi pojedyńcze wyrazy.

kiedy zaczęło mówić?

01 cze 2015 - 23:33:08

Cytat
swiatdziecka
Cytat
incognito85
Miała 9-10 miesięcy jak mówiła pierwsze słowa "mama", "tata", "kici", "baba", "lala", "am" (jeść), "pi" (na picie). Jeśli o to Ci chodzi ;) Natomiast pełnymi, sensownymi zdaniami jak miała jakieś 1,5 roku.
1,5 roku i mowiła pełnymi zdaniami, nie uwierze dopuki nie usłysze.
To żart czy jakieś prywatne animozje? :)
Dzieci już w tym wieku zwykle mówią. Nie ma w tym nic dziwnego ani niespotykanego.

kiedy zaczęło mówić?

03 cze 2015 - 12:55:17

"Chodzić zaczeła dopiero jak miała 1 rok i 1 miesiąc." - tragedia faktycznie

kiedy zaczęło mówić?

14 sty 2016 - 17:11:49

Moja córa dość szybko zaczęła gadać, łatwo powtarza słowa, oczywiście trochę po swojemu, ale jednak ;) Ma 16 msc, mówi papetki (skarpetki), mama, tata, bacia (babcia) ciocia, halo halo, dzidzi edzie am am :) koto (na kotka) pici, co tam, lala, ostatnio uczyłam ją mówić: misio i kocham, wyszło z tego mici i kotam :)
Rezolutna jest, dużo chodzi, dużo tańczy i mówi, ale za to zęby rosną jej strasznie wolno. No nie można mieć wszystkiego :)

kiedy zaczęło mówić?

16 sty 2016 - 20:33:41

Tak sie utarło, że każdy mówi,,Jeszcze zacznie mówić, ma czas, Poczekajmy jeszcze,, a potem okazuje się ze to wcale nie jest tak. Mój syn obecnie 5 letni bardzo szybko zaczął chodzić, bardzo fajnie się rozwija. Jako 5 latek jest samodzielny. Niestety ma problemy z mową. Zaczął wypowiadać pojedyncze słowa typu mama, baba, dada w wieku 10 miesięcy. w wieku 2 lat mówił już pojedyncze zdania , ale nie wyraźnie.Gdy miał 3 lata zaniepokoiło mnie to, że dziecko ma słaby zakres słownictwa, nie mógł nauczyć sie prostego wiersza. Prosiłam lekarza rodzinnego o skierowanie do neurologa, ale nie dostałam go gdyż doktorka stwierdziła, że Michał Bardzo dobrze się rozwija, a to ze słabo i mało mówi to kwestja czasu. Więc czekałam i teraz bardzo tego żałuję.Zapisałam dziecko do Poradni psychologiczno pedagogicznej, gdzie syn miał robione testy psychologiczne. Podejrzenie Afazja mowy. Prywatnie poszłam do neurologa, który stwierdził diagnozę. Teraz obwiniam się , że tak długo czekałam. Więc jesli Cię cos droga mamusiu niepokoi lepiej nie czekać.

kiedy zaczęło mówić?

26 wrz 2016 - 12:36:59

Moje dziecko składnie zaczęło mówić, jak miało niecałe 2 latka. Pierwsze krótkie wypowiedzi ok. roku.

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 2/5

kiedy zaczęło mówić?

30 wrz 2016 - 20:30:22

U nas podobnie, choć jako 2-latka budowała już sensowne zdania i ładnie się z nami komunikowała. :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Konkurs i Wasza pomoc