Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

kiedy zaczęło mówić?

21 gru 2014 - 07:54:16

kiedy wasze dzieci zaczęły mówić? tak świadomie a nie bezsensowne sylaby

kiedy zaczęło mówić?

21 gru 2014 - 08:47:57

Miała 9-10 miesięcy jak mówiła pierwsze słowa "mama", "tata", "kici", "baba", "lala", "am" (jeść), "pi" (na picie). Jeśli o to Ci chodzi ;) Natomiast pełnymi, sensownymi zdaniami jak miała jakieś 1,5 roku.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

kiedy zaczęło mówić?

21 gru 2014 - 09:46:34

Cytat
incognito85
Miała 9-10 miesięcy jak mówiła pierwsze słowa "mama", "tata", "kici", "baba", "lala", "am" (jeść), "pi" (na picie). Jeśli o to Ci chodzi ;) Natomiast pełnymi, sensownymi zdaniami jak miała jakieś 1,5 roku.
moja ma 14 miesięcy i nie zauważyłam, by mówiła coś sensownego. zaczynam się powoli przejmować. Nawija non stop, ale są to bezsensowne sylaby. Jest niegłupia, dużo potrafi, ale jeszcze nie chodzi, tylko parę kroków robi, i nie mówi. Czy to ok?

kiedy zaczęło mówić?

21 gru 2014 - 10:08:56

Któregoś dnia wstanie i ją zrozumiesz ;) Każde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie. O ile lekarz nie ma zastrzeżeń to nie masz się czym przejmować.
Swoją drogą tak się złożyło, że ostatnio poznałam 3 dziewczyny z synkami 3-3,5 letnimi, i żaden z nich nie mówi na tyle dobrze, żebym ja ich mogła zrozumieć. Śmieję się, że moja mówiła tak wcześnie bo ma równie dużo do powiedzenia co moja nie-teściowa.

kiedy zaczęło mówić?

21 gru 2014 - 11:25:18

Nie masz się jeszcze czym martwić. Dzieci w różnym wieku zaczynają mówić jak i chodzić. Moja mając 11 miesięcy wołała "mama" i temu podobne prostsze słowa, kiedy skończyła 12mcy mówiła "cześć" "miś" zabawnie akcentując "ś" :) Chodzić zaczeła dopiero jak miała 1 rok i 1 miesiąc.
Natomiast nasz kolega zaczął mówić cokolwiek dopiero kiedy skończył 3 latka, oczywiście był pod stałą opieką logopedy i nadal ćwiczy aparat mowy. Za to chodzić zaczął już po skończonych 11 misiącach.

kiedy zaczęło mówić?

21 gru 2014 - 17:45:10

Mój syn pierwsze słowo powiedział mając pół roczku,zaczął chodzić mając 11 miesięcy.Każde dziecko jest inne i inaczej się rozwija,znam dwu i pół letniego chłopczyka,którego ledwo można zrozumieć co mówi.Ogólnie mówi dużo ale kilku słów można tylko zrozumieć.

kiedy zaczęło mówić?

21 gru 2014 - 22:00:34

Moja córka ma 15 mięsięcy i też zastanawiam się kiedy zacznie mówić. Nie mogę się już doczekać kiedy sobie porozmawiamy :). Dużo rozumie, pyta, co to? super to mówi. jak rozmawia przez telefon zabawke to mówi ,co tam? Jak miała 11 miesięcy to już ładnie chodziła.

kiedy zaczęło mówić?

22 gru 2014 - 00:52:37

Spokojnie :) dzieciaki mają bardzo różne tempo rozwoju. Nasza córcia bardzo dużo mówiła "po swojemu", ale za żadne skarby nie chciała powtarzać wymawianych przez nas słów. Kiedyś w piaskownicy była jej rówieśniczka (starsza zaledwie o 3 miesiące-miała wtedy skończone 2 latka) i pięknie mówiła całymi zdaniami. Nasza natomiast na samolot mówiła "sa". Po skończeniu 2 lat tak się nagle rozgadała i wymawiała nawet trudne słowa bezbłędnie, że zdarzało się, że ludzie nas zaczepiali i pytali ile ma lat, bo tak pięknie mówi ;) tak więc te 3 miesiące w życiu dziecka to przeogromny skok i nie ma co się martwić :)

kiedy zaczęło mówić?

22 gru 2014 - 09:19:21

Dokładnie, każde dziecko ma swoje tempo i skupia się na innych rzeczach podczas rozwoju, niektóre później mówią, czy chodzą itp.
Ważne, żeby obserwować, czy dziecko rozumie co się do niego mówi, wykonuje polecenia, pokazuje zapytane na części ciała, domowników.
Znajoma miała przypadek, że do przedszkola przyprowadzono 3 latka, który nie mówił i praktycznie nie wykonywał poleceń, wszyscy myśleli, że jest jakiś opóźniony neurologicznie, a okazało się, że ma dużą wadę słuchu i rodzice i pediatra nie wykryli tego wcześniej i dziecko po prostu nie mogło się nauczyć.
Także najważniejsza jest obserwacja i podstawowe badania.

Mój synek ma 22 miesiące, czyli prawie dwa latka i mówi niewiele, praktycznie kilka ważnych dla niego słów - Mama, Tata, Lena, Baba, kaka, tu, taa, nee, ooo, ... ale rozumie polecenia, robi co się mu powie, wskazuje części ciała, śpiewa po swojemu kilka piosenek, sam zjada, myje ząbki, pije ze szklanki, chodzić zaczął koło 14tego miesiąca (ale to wcześniak, więc jakby urodził się w terminie, to pewnie zacząłby po roczku).

Dzieci rozwijają się skokowo i może się okazać, że teraz nie mówi, a za kilka tygodni będzie nawijał jak najęty.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-22 09:22 przez marabi.

kiedy zaczęło mówić?

22 gru 2014 - 18:43:42

Nie ma obaw najważniejsze że reaguje na Twoje słowa :) Syn miał 2 lata nie mówił nic! Mama - składał sylabami :( Po pół roku mówił bardzo ładnie, składnie, całymi zdaniami. Córka ma 22 miesiące mówi: Mamo prose meko! Mis ma oko, nos Zaczyna podśpiewywać Aaa kotki dwa, sare, bule oby dwa :)itp. Mówi dużo i chętnie- jak na kobietę przystało :)

niezweryfikowana
Posty: 67
Ostrzeżenia: 7/5

kiedy zaczęło mówić?

28 gru 2014 - 20:38:18

Ja też uważam, że to kwestia indywidualna. Każde dziecko zaczyna mówić w swoim czasie. Mam chrześniaka, 1,5 roku i póki co całymi zdaniami jeszcze nie mówi, ale da się go zrozumieć. Trochę cierpliwości i wszystko będzie dobrze. Niedawno czytałam jeszcze artykuł właśnie na ten temat - Co wpływa na rozwój mowy dziecka – o tym jak stworzyć sobie gadułę... i dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy, także polecam lekturę.;)

kiedy zaczęło mówić?

28 gru 2014 - 21:06:07

Z moją córcią było tak ..Jak miała półtora roczku to było mama, niania , nianiań, miau , hau i parę podobnych czyli bardzo mało , jak skończyła dwa i pół doszło tata . Od tej pory córcia jest pod opieką logopedy (od 3 roku 0 ma teraz 4,5 i bardzo ładnie ruszyło, owszem ma kłopot z literką k i g ale już teraz jest na prawdę super . U nas też było podcinane wędzidełko na języczku , może to tez utrudniać mowę .A żeby córcię - zmusić - do mówienia obrana była metoda na czytanie . Sylabami . I to poskutkowało. Teraz potrafi przeczytać co nie co .Choć już ta zabawa przestała ją bawić .I ważne jest ćwiczenie paluszków . Chodzić zaczęła ok 11 miesiąca a dokładnie biegać . :) Omineła raczkowanie . A raczkowanie podobno to dobre ćwiczenie do mówienia .

kiedy zaczęło mówić?

29 gru 2014 - 18:24:24

mój smyk zaczął mówić późno, miał 2,5roku, teraz ma 4 i jak zaczął mówić tak dotąd nie skończył... wiem o dziecku wszystko,oby tak gadał wszystko , jak będzie miał 15 lat....:)

kiedy zaczęło mówić?

30 gru 2014 - 09:39:22

,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-25 17:01 przez MadZieeKk.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

kiedy zaczęło mówić?

10 sty 2015 - 13:48:22

Ruszyla maszyna. Mowi mas - mamusia, tas- tatus, dzius - dzidzius, eszcze - jak chce jeszcze chrupka lub ciastko, przemiaukuje sie z kotem i BIEGA. chodzila ze 2 dni ostroznie a teraz biega. Przewroci sie, wstaje i zasuwa dalej! Nie wiedzialam ze male dziecko moze byc tak pocieszne

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dermaveel a dostep do internetu.