Obecnie rozmawiamy o:

kupno samochodu

gorący temat

wybór przedszkola

godzinę temu

najtańsza apteka

godzinę temu

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

Bielizna komplety damskie

dzisiaj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

Przedszkole Częstochowa

30 paź 2014 - 09:49:34

Jak wygląda aktualnie sytuacja z miejscami w przedszkolach? Córka idzie od września. Jakie są szanse na miejsce?
Wiem, że prezydent zlikwidował opłaty za przedszkole. To oznacza, że dla każdego jest teraz miejsce?

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Przedszkole Częstochowa

03 lis 2014 - 16:47:47

Nie ma tych miejsc - w zasadzie szanse mają nieliczni, szczególnie na osiedlach gdzie masz bardzo dużo młodych.
Nasze dziecko chodzi do prywatnego przedszkola językowego i uważam, że akurat ten krok był bardzo dobry.
Jednak publiczne nigdy czegoś takiego nie zaoferują...

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

Przedszkole Częstochowa

05 lis 2014 - 10:24:56

A jakie to konkretnie przedszkole? No właśnie tego się obawiałam. U nas obydwoje pracujemy, więc teoretycznie nie powinno być problemu, a nasza koleżanka w tym roku miejsca dla swojego dziecka nie dostała - strasznie to dziwne. Co masz dokładnie na myśli? Czego nie zaoferują publiczne przedszkola?

Przedszkole Częstochowa

05 lis 2014 - 15:42:26

W naszym przedszkolu dostały się praktycznie wszystkie dzieciaki aczkolwiek to ze oboje rodzice pracują wcale nie daje gwarancji ze się dziecko dostanie Bo jak są wszyscy pracujący to ktos musi odpaść jeżeli dzieciaczków jest za dużo Jeżeli chodzi o opłaty to nie ma to nie ma nic wspólnego z miejscem Zniesiono opłaty za godziny dodatkowe tzn te po 13 i te przed 8 i od zeszłego roku zniesiono opłaty za godziny dodatkowe takie jak rytmika angielski czy gimnastyka Płaci się tylko za wyżywienie
Ale pocieszę Cię że teraz będzie więcej miejsc w przedszkolach bo odejdą z przedszkola 7 latki i 6 latki które rok wcześniej idą do szkoły więc może więcej grup dla maluszków utworzą



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-05 15:45 przez darolisek.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Przedszkole Częstochowa

13 lis 2014 - 17:07:51

Sowa na Grabówce. Super przedszkole, szczególnie jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe, standard wyposażenia i kadrę.
Dziecko przychodzi zadowolone, od samego początku chciało chodzić do przedszkola, wiadomo że to też kwestia dziecka, ale na nic nie narzeka.
Jest takie, że o wszystkim mówi - gdyby coś było nie tak, to byśmy o tym na pewno wiedzieli.

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

Przedszkole Częstochowa

14 lis 2014 - 10:25:03

Darolisek - a w jakim przedszkolu pracujesz?

Szalowo - Sowę sprawdzę. Będziemy chcieli na wszelki wypadek zrobić sobie wcześniej sensowną rezerwację miejsca w prywatnym, tak żeby mieć pewność. Koleżanka twierdzi, że nawet w prywatnych bywają problemy z miejscami, przynajmniej tych lepszych.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Przedszkole Częstochowa

17 lis 2014 - 20:41:51

yyy... w zasadzie po zobaczceniu jak wszystko wygląda w państwowych i prywatnych pewnie inaczej do tego podejdziesz. Różnice w standardzie, zabawkach, zajęciach dodatkowych są bardzo duże. No i wiadomo - w prywatnych zarabiają kiedy mają dzieci, więc wiadomo, że musi być wszystko dopracowane...

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

Przedszkole Częstochowa

18 lis 2014 - 09:58:10

Zobaczymy. Wybiorę się tam. Chcę dla mojego dziecka jak najlepiej, ale wiadomo, że to również kwestia kasy. Bogaczami nie jesteśmy - jednak dziecko najważniejsze. Rozmawiałam z kilkoma osobami - faktycznie duża część publicznych przedszkoli ma bardzo negatywne opinie.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Przedszkole Częstochowa

11 gru 2014 - 18:36:55

Sory, ale nawet trudno to sobie wyobrazić, bo każde publiczne i tak będzie miało na full ludzi, bo jest mniej kosztowne. A wiadomo, że przedszkole prywatne bazuje na opinii, na jakości i po prostu wszystko musi być w nim idealnie dopracowane. Tam się po prostu dużo więcej wymaga od pracowników.

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

Przedszkole Częstochowa

15 gru 2014 - 10:22:11

To prawda. Ale w Częstochowie z tego co wiem, to nawet prywatne mają listy rezerwowe na wiosnę. Koleżanki mi mówiły, że najlepsze przedszkola mają na początku roku gotowe listy dzieci na nowe grupy od września. Przekonam się w przyszłym roku jak to wygląda.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Przedszkole Częstochowa

16 gru 2014 - 21:27:06

Tak czy siak - kto próbował dostać miejsce w przedszkolu ten wiem, że dobrymi prywatnymi można się już zainteresować zaraz po nowym roku.
Później mogą zostać tylko te miejsca w których trudno ocenić jakość.

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

Przedszkole Częstochowa

17 gru 2014 - 09:59:32

Będę już w styczniu się tym zajmowała. Swoją drogą - co za czasy. Żeby człowiek musiał tak się starać o zdobycie miejsca dla dziecka do przedszkola. A później mają jakiś problem z tym, że mało dzieci jest. A jak mają się pojawiać przy takiej sytuacji?

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

Przedszkole Częstochowa

27 mar 2015 - 09:45:42

To akurat zdecydowanie prawda - najlepsze przedszkola w Częstochowie, te prywatne, mają szybko zamykane liczby. Ale do małych klubików bardzo łatwo się dostać i to w zasadzie w dowolnym momencie.

niezweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 5/5

Przedszkole Częstochowa

07 sie 2015 - 19:04:05

Nie mam pojęcia jak to jest, ale z tego co czytałąm to wiele osób ma problem z zapisem dziecka do przedszkola publicznego. Ja stoję teraz przed dylematem tego https://bezpieczny.pl/promocja ubezpieczenia czy warto ubezpieczyć dziecko mimo iż nie jest to obowiązkowe?

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 4/5

Przedszkole Częstochowa

18 wrz 2015 - 13:52:09

Nie wiem, jak w Częstochowie, ale w Kielcach jest ciężko z miejscami w publicznych placówkach. Posłałam moją córkę do prywatnego przedszkola (http://aqq-kielce.pl/) i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona, ale mam znajomych, którzy nie mieli tyle szczęścia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-18 13:52 przez obityno.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tablet dla dziecka?