Obecnie rozmawiamy o:

auto skup

gorący temat

Montaż Klimatyzacji

godzinę temu

Książka

dzisiaj o 11:49

Gdzie kupić materac ?

dzisiaj o 10:58

Nowe mieszkanie

dzisiaj o 8:23

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Presja na drugie dziecko

24 paź 2014 - 10:10:38

Czy czujecie presje otoczenie na drugie dziecko i jak sobie z nią radzicie bo ja już mam dość.Mam 30 lat i dziecko w wieku 6 lat,chcemy drugie ale jeszcze nie teraz,nie jestem jeszcze na to gotowa ,chce sobie unormować sytuacje zawodowa,finansowa itp, może za rok może za dwa,ale meczy mnie presja otoczenia,rodzina,znajomi,koleżanki z pracy prawie codziennie się mnie pytają ze przecież mam 30 lat,że taka różnica wieku,i na co ja czekam,szczerze to już mi się prawie codziennie śnią porody i dzieci.Już nie wiem co im mówić bo przecież nie zajdę w ciążę bo oni tak chcą,ale meczy mnie to już. Czasem przez ta presje czuje się już jak stara baba bo zegar tyka i niedługo już nie będę mieć mogła drugiego dziecka no i jeszcze ta różnica wieku a sama z doświadczenia wiem ze mała różnica miedzy rodzeństwem wcale nie gwarantuje lepszych kontaktów, zresztą moje dziecko ma już 6 lat także już jest spora różnica to już chyba nie ma takiego znaczenia czy będzie 6,7 czy 8 lat. Według nich jestem wygodna i leniwa bo przecież wszyscy wkoło już maja co najmniej dwójkę.Czuje se zadręczona psychicznie i na nic moje gadanie ze to moje życie.

(zobacz zmiany)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-24 14:14 przez badgirl13.

Presja na drugie dziecko

24 paź 2014 - 11:42:38

Szczerze to ja mam gdzieś to co myslą inni, to moje życie i nikt mi nie będzie dyktował jak mam postępować- radzę zrobić to samo ;) Nie rozumiem jak można tak ingerować w czyjeś życie, jak bliscy mogą w ten sposób do Ciebie mówić. Współczuję takiego nieprzyjaznego otoczenia. Co do róznicy wieku to przecież tu nie obowiązuje żadna reguła.
To Ty będziesz matką i to Ty wiesz najlepiej kiedy przyjdzie najlepsza pora na dziecko. Znajomi, rodzina nie urodzą ani nie wychowają za Ciebie więc nie powinni się wypowiadać w tej kwestii. Jedynie zdanie może mieć lekarz od strony medycznej.

Presja na drugie dziecko

24 paź 2014 - 13:33:16

U mnie jest identycznie.... ale ja mam córkę 6 lat i najpredzej za 2 lata bedę się starać o kolejne. Olej otoczenia to twoje życie, oni nie będą się zajmować twoim dzieckiem tylko ty. A gwarantuje Ci że jak urodzisz 2 dziecko to po jakimś czasie będą się pytać czy nie chcecie trzeciego...:)U mnie jest też inna sytuacja gdyż córka chciałaby mieć rodzeństwo i mi jej szkoda bo jest taka sama, ale będzie musiała poczekać jeszcze kilka lat, wiadomo wiąrze się też to z większymi wydatkami i pracą.

Presja na drugie dziecko

24 paź 2014 - 14:54:28

Mnie irytuje takie wtrącanie się w moje życie i w ogóle tego nie ukrywam. Dlatego częściej mój Mąż słyszy takie teksty niż ja.
Może dlatego, że jestem kobietą i inaczej patrzę na całą sprawę.
Obecnie kończę 26. tydzień ciąży. To nasza druga ciąża. Pierwsza była zaśniadowa. Niestety niewiele osób pojęło, że w pierwszej ciąży także nosiłam życie pod sercem. Straciłam nasze dzieciątko w 13. tygodniu ciąży, choć definitywnie w 23. Długa i zawiła historia, której czarnym bohaterem, poza zaśniadem groniastym częściowym, jest również mój były ginekolog. Tak, czy inaczej, pierwsza ciąża = Pierwsze Dziecko. Nie jest dla mnie ważne to, że go nie ma tutaj, między nami żywymi. To kochany nasz Aniołek i zawsze będzie dla mnie naszym Dzieciątkiem. Teraz jesteśmy w drugiej ciąży i ostatnio właśnie usłyszałam od Męża, że na jednej z imprez, kilkoro członków rodziny dopytywało o to, czy planujemy drugie dziecko. Krew mnie zalała. Jakby we mnie jakiś demon wszedł. Za chwilę ogarnęła mnie rozpacz... My przecież czekamy na nasze drugie Dzieciątko! Czy będziemy mieć trzecie, to się okaże. Przecież jeszcze na świat nie przyszła nasz Córeczka a oni już o kolejne dziecko dopytują!
Mają szczęście, że nie trafiło to bezpośrednio i w danym momencie do mnie. Gdyby tak się stało, to zapamiętaliby moją odpowiedź na bardzo długo!
Ja nikomu do łóżka nie wchodzę. Nie planuję nikomu ilości potomków i sama też sobie nie życzę tego, by ktoś z buciorami pakował się w nasze życie.
Monika Psujek bardzo dobrze napisała. Miej to wszystko gdzieś!
Jeśli jednak masz siłę, żeby dobitnie przedstawić swoje stanowisko, to zrób to raz.

Presja na drugie dziecko

24 paź 2014 - 15:46:08

Senara-przykre to co napisałaś,trzymam kciuki za DRUGIE dzieciątko

Ja mam inną sytuację-9 lat różnicy pomiędzy najstarszą a średnią- i często powtarzajace się głupie pytania-"a czemu tak długo zwlekaliście?","dlaczego taka duża różnica wieku?"

No i z racji tego,że mam 3 dziewczynki stale słyszymy"a kiedy synek?":)
Na pytania odpowiadamy żartem,nie ma co się spinać,ludzie już tacy są

Presja na drugie dziecko

24 paź 2014 - 20:49:57

No właśnie moim zdaniem pytanie o dzieci jest nie na miejscu bo można komuś zrobić naprawdę dużą przykrość jak ktoś nie daj boże nie może mieć dzieci lub stracił.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-04 16:58 przez badgirl13.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przedszkole Częstochowa