Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

mamy wcześniaków!

03 cze 2014 - 20:16:35

Witam!

Na wstępie pozdrawiam wszystkie mamusie wcześniaczków i dzieciaczków urodzonych o czasie też ;) .

Od niedawna jestem mamą wcześniaka,
który pospieszył się z przyjściem na świat - urodził się bowiem 27.04.2014 roku w 33 tygodniu ciąży.
Synuś miał 1950 kg, 46 cm i 8 pkt w skali Apgar. Był to jeden z piękniejszych dni w moim życiu, ponieważ zostałam mamą, ale też pełen strachu i niepewności. W szpitalu spędziliśmy 22 dni, 7 w inkubatorze. Teraz, po 5 tygodniach maleństwo waży już 3 kg, rośnie jak na drożdżach, rozwija się dobrze. Nasz przypadek skłonił mnie do utworzenia wątku, gdzie mamy wcześniaków mogą podzielić się doświadczeniem, chętnie poznam Wasze historie, ciekawa jestem jak rozwijają się Wasze dzieci.

Wiem, że opieka nad wcześniaczkiem jest odrobinę trudniejsza, niż nad dzieciaczkiem urodzonym o czasie. Nasze maleństwa potrzebują więcej miłości, czułości, bliskości, zaangażowania. Jednak kazdy dzień, każdy uśmiech rekompensuje nam ten trud. Z doświadczenia wiem także, że mamy takich maleństw również potrzebują więcej wsparcia, otuchy, siły, dobrej rady. Więc mamusie wcześniaków - łączmy się! ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-13 11:37 przez lubiemandarynki.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

chore dziecko, wychowasz czy oddasz?