Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

gorący temat

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

podgrzewacz do wosku

wczoraj o 18:03

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

19 maj 2014 - 18:31:37

Poszukuje porady mam :)
Otóż chcialabym zaczac podawac mojemu 4mies dziecku zwykla kasze manna na noc i tutaj moje pytania, kaszka ma musi być płynna, czy mam ją gotować na wodzie?(ile?) i poziej mieszac z mm , jakie powinny byc proporcje zeby konsystencja była płynna i żeby maluch sie najadł na noc, to moje pierwsze dziecko i dlatego wole sie poradzic, czekam na odpowiedzi i dziekuje z góry ;)
.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-19 19:57 przez miko1992r.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

19 maj 2014 - 20:35:49

]mysle ze jest za maly i to sporo na kasze manne ,zacznij raczej od takich




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-19 20:39 przez leniszcze.

kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

19 maj 2014 - 20:46:22

Za wcześnie na zwykłą kaszę manną,choćby ze względu na gluten.
Zacznij od kleiku ryżowego lub kaszki ryżowej:)



kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

19 maj 2014 - 20:46:33

dziękuje za rade :)

kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

19 maj 2014 - 22:47:10

Kaszy manny nie powinno podawać się bez tzw. ekspozycji na gluten, bo dziecko może się nabawić nietolerancji a dieta bezglutenowa nie jest łatwą w utrzymaniu. Najlepiej zacząć od kleiku ryżowego lub kukurydzianego, ja jako pierwszą "kaszkę" podawałam nestle sinlac. Warto też patrzeć na skład bo bardzo dużo cukru jest w kaszkach, szkoda ząbków. Ja dodaję do np ryżowej mus ze słoiczka i mały zjada całą miseczkę :)

kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

19 maj 2014 - 22:57:39

Niedawno zmienił się schemat żywienia, za moich i pewnie większości szafiarek czasów gluten podawało się chyba dopiero ok. 6 miesiąca życia, ale teraz jest zalecana wcześniejsza ekspozycja na gluten. Radziłabym pogadać z lekarzem, dowiesz się co kiedy i dlaczego. Pamiętam, że w naszej przychodni były ulotki na temat żywienia niemowląt (o ile nie dostałaś tego wszystkiego w szpitalu albo w czasie ciąży).
Jak już przyjdzie Wasz czas to kaszkę możesz podawać albo taką, jak dziewczyny wkleiły, albo zwykłą. Zwykłą gotujesz gęstą na wodzie i mieszasz z mlekiem modyfikowanym do uzyskania pożądanej konsystencji. Pokarmów stałych nie podaje się w butli, więc ta konsystencja nie do końca musi być płynna.

kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

19 maj 2014 - 23:55:21

Ja zaczęłam podawać kaszkę manną po 5 msc, o taką:



kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

20 maj 2014 - 08:45:16

ja zaczęłam dawać swojemu dziecku od 7 miesiąca sam odrzucił cyca i nie chciał, wcześniej na noc i rano dawałam mu kaszki bobo vita (te co dodaję się wodę) póżniej już nawet tego nie chciał a coś trzeba było dawać próbowaliśmy mleka z proszku bebiko nan itp ale nic nie chciał aż w ostateczności ugotowałam mu grysik i je do dzisiaj 15 miesięcy
Mój przepis na 1 butelkę grysiku
250ml mleka
1 płaska łyżka kaszy mannej (taka normalna nie jakaś olbrzymia)
0.5 małej łyżeczki cukru
gotuje mleko i do gotującego dodaję kaszę mieszając rogolką trzeba uważać bo mogą wyjść grudki i dalej gotuje i daje cukier gotuje i koniec

kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

25 maj 2014 - 23:20:43

My mieliśmy bardzo podobny przepis na grysik, i tez dziecko szamało bez problemu

kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

25 maj 2014 - 23:56:25

Wszystko super, tylko że a) mleka modyfikowanego się nie gotuje, b) niemowlęta nie potrzebują cukru. Dbajmy po dobre nawyki żywieniowe naszych dzieci od najmłodszych lat :)

kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

26 maj 2014 - 07:53:57

kiedyś nie było tak wszystko dostępne jak teraz dzieci od urodzenia na mleku krowim i żyją a mleko modyfikowane poczytać skład to same dziadostwo a jak do rana by miało stać w butelce bo ktoś zapomni wylać to smród niesamowity z takiego mleka

kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

23 cze 2014 - 23:28:36

po pierwsze musi to być kaszka bezglutenowa.
Taki maluszek powinien mieć dość rzadką kaszkę.
Trudno mi teraz wymienić proporcję dokładnie.
Myślę że powinnaś zacząć od jednej łyżeczki na porcję mleka które mu podajesz (swoje lub w proszku)
Kaszkę glutenową taką jak na zdjęciu z bobowity podaje się po jednej łyżeczce do przygotowanego mleka raz dziennie. Ważne aby nie przekraczać dawki.
Odpowiednie wprowadzanie glutenu wpływa korzystanie na układ trawienny maluszka :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-23 23:31 przez pppaattrryyccjjaaa.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 6/5

kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

22 mar 2018 - 20:07:31

Tez zastanawiałam się spory czas nad wyborem odpowiedniego rodzaju jedzenia dla swojego maluszka. Po konsultacji z innymi mamami, moimi koleżankami oraz poczytaniu trochę informacji w internecie na stałe zagościła u nas kaszka gryczana dla niemowląt od Humana. Ma ona dobry skład i mam pewność, że jest bezpieczna dla mojego malucha :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-03 23:38 przez Ineytai.

kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

23 mar 2018 - 19:43:42

Błagam
Dziecko autorki ma już ponad 4 lata i je nie tylko kaszkę manną ale kiołbaskę.
Jaki sens odkopywać stary wątek???hmm

kasza manna dla 4 mies.niemowlaka

06 gru 2018 - 14:48:04

Z łysieniem się niestety bardzo ciężko walczy...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki fotelik samochodowy