Obecnie rozmawiamy o:

auto skup

gorący temat

Montaż Klimatyzacji

godzinę temu

Książka

dzisiaj o 11:49

Gdzie kupić materac ?

dzisiaj o 10:58

Nowe mieszkanie

dzisiaj o 8:23

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ile? :)

12 maj 2014 - 16:54:07

Misialinkałatwo się mówi, ale po porodzie nagle ciężko jest znaleźć grube pieniądze na całą wyprawkę, a lepiej chyba wszystko kupować na raty przez całą ciążę. Zwłaszcza jeśli ktoś nie jest majętny. To co wiem, że może być dla dziecka problematyczne (pampersy, kremy, itd) kupuje się na prawdę dobre i polecane przez położne i lekarzy, a nie byle co. Oczywiscie, że zawsze jest jakieś ryzyko, ze maleństwo będzie miało alergię, ale takie jest życie. Pewnych rzeczy mię da się przewidzieć.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-12 16:56 przez Alkarinque.

12 maj 2014 - 17:11:38

dziś byłam u ginekologa, byłam na badaniach przed ciążą aby sprawdzić czy wszystko w porządku, okazało się że mam torbielkę na jajnikach, przepisala mi tabletki i po miesiączce mam się zjawić na kontroli. Gdy zniknie możemy zaczynać starania o dziecko :)
Kupiłam jeszcze kwas foliowy :)
Wracając do tematu obliczyliśmy, że pieniążki jakie będziemy mogli wydać na dziecko przed porodem to ok. 8tys.
Oczywiście nie mam zamiaru się rozrzucać, bo to nie o to chodzi..
Mam jeszcze jedno pytanie mam 20 lat czy to dobry moment ?
Uczę się zaocznie więc z wychowywaniem nie będzie żadnego problemu :)
Pani ginekolog powiedziała: "Im wcześniej tym lepiej" :)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-12 17:12 przez zajsoneczek.

12 maj 2014 - 17:21:40

Skoro masz już w tym wieku potrzebę posiadania dziecka to w czym problem?
Wiek nie jest najważniejszy. Liczy się podejście do życia,rodziny.
Ja urodziłam pierwsze dziecko jak miałam 18 lat, a drugie 20. I nie narzekam. Zarówno obie ciężę przebiegały prawidłowo,porody miałam dość szybkie bo rodziłam tylko 10 min:)Wiec myślę że w młodym wieku jest łatwiej rodzić.Takie jest moje zdanie.

12 maj 2014 - 17:26:27

Cytat
Dziubek898
... rodziłam tylko 10 min:)...
Bardzo ciekawe ... może warto zasięgnąć w takim razie informacji co to poród ... 10 minut to mogła trwać ostatnia faza porodu a nie cały poród.

Co do kosztów - ich tak na serio przewidzieć się nie da ...

Pytasz czy 20 lat do dobry moment - wg mnie jeśli zadajesz takie pytania to nie. Ale to moje zdanie.

12 maj 2014 - 17:53:52

rodziłam w wieku lat 21 ( tuż po urodzinach ) ale nie pytałam nikogo czy to już ten czas bo była to decyzja moja i partnera. Kasa leci - nie da się tego uniknąć a koszty zależą od tego co się kupuje.

Łóżko kupiliśmy przy 1 dziecku przenośne - idealnie sie sprawdziło ( koszt ok 600 zł w tamtych czasach ). Ubranka - kupowałam na wyprzedażach a resztę w 1 sklepie co pozwoliło mi uzyskać rabat.

Wózek kupiliśmy razem z fotelikiem ( ta sama firma aby pasował do siebie i można było w nim wozić dziecko gdy jest potrzeba ) - koszt ok 1400 zł

ręczniki, pieluchy tetrowe. Pampersy kupiliśmy 1 paczkę a następnie były na bieżąco kupowane szczególnie że dzieci szybko wyrastały z newbornów.

Przy 2 dziecku już było zwykłe łóżeczko ( ok 200 zł w Ikea ). Ubranka też kupowane okazyjnie ( szczególnie że inna płeć a i między starszą a maluchem było 6 lat różnicy więc nie trzymałam rzeczy ).

Wiedziałam już co jest przydatne więc nie wszystko było nabywane ( np. nie kupowałam kaftaników, które były dla mnie utrapieniem ).

A ogółem im starsze tym inne wydatki i tak to już jest.

12 maj 2014 - 18:00:32

Antalisa - Właśnie że ja bardzo chcę tylko moja babcia, która jest dla mnie najważniejsze wmawia mi, że jest za wcześnie :( Bardzo ją kocham i nie chcę jej denerwować, ale bardzo chcę dzidziusia :*

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-12 18:02 przez zajsoneczek.

zweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

12 maj 2014 - 18:37:40

u nas wózek 1100 gondola spacerówka fotel samochodowy
wanienka , pieluchy tetrowe, karuzela , laktator, 3 ręczniki z kapturkiem,baldachim zmiana poscielowe x2 łóżko drewniane materaz 450 zł
ubrania jakies 600-700 (nowe wszystko)
grzechotki pampersy smoczki butelki kosmetyki na początek 250-300 zł
koszule wkładki laktacyjne porodowe staniki ubrania ciązowe 200 zł, na pierwsze pół roku dziecka nam z portwela poszło jakies 3500 -4000 tysiecy dodając do tego wizyty lekarskie szczepienia (mleko w naszym przypadku) leki, zupy obiadki od początku dawałam sama, słoików nie kupowałam i nie kupuje dziecko moje nie lubi tego i wcale sie nie dziwie bo jak moze słoiczek byc zdrowy skoro ma 2 lata przydatności ... a skoro dla siebie i męża gotuje obiat to dziecku bym bardziej tez gotuje :) nie doliczone są wizyty lekarskie koszt w moim przypadku to 2700 przez całą ciąże wizyta prywatna to koszt 200-250 zł + badania

23 cze 2014 - 23:40:27

wyprawka ubranka:
1-6 miesiacach ja wydałam ok 2 tys.

potrzebne rzeczy:
wózek-> 1400
łożeczko, pościel-> 400
mleko modyfikowane-> 40zł/ tydzien- ok 960 zł / 6 miesięcy

szczepionki:
5w1 120 zł x 3= 360zł
rotawirusy i pneumokoki to jakieś 2 tys

to tak mniej więcej :)
MALUSZEK KOSZTUJE SPORO

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tort z pampersów h/n