Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 5/5

Wybuchy gniewu u dziecka

11 maj 2014 - 10:27:07

Witam dziewczyny. Czy macie jakieś sposoby na niekontrolowane wybuchy gniewu u dzieci. Nie jestem w stanie poradzić sobie z córeczką, która jest totalnym wulkanem energii...\
Praktycznie przyporządkowała sobie mnie i męża.

Wybuchy gniewu u dziecka

11 maj 2014 - 16:46:11

Mam 3 letnią córkę, która podporządkowała sobie pół rodziny i tylko jakoś ze mną jej nie poszło?! Wniosek, nauczcie się odmawiać, bądźcie stanowczy, wymagajcie a nie tylko chwalcie. Moja 3 latka zanosi swoje ubrania do pralki gdy są brudne i wyrzuca śmieci do kosza, bo ja nie reaguję na "mamo wyrzuć"!

Wybuchy gniewu u dziecka

12 maj 2014 - 12:10:15

u nas było strasznie, od 2 do 4 roku życia hardcor, razem z okaleczaniem się i obsesyjnym powtarzaniem "jestem zły, jestem nie dobry", nie pomagały krzyki, nie pomagały kary, tłumaczenie też nie, a nawet konsekwentne sadzanie pod ścianą, zastanawiałam się nad psychologiem dla dziecka i psychiatrą dla mnie bo nie miałam już siły, a co pomogło? po pierwsze czas a po drugie przytulanie. Z bezsilności jak wpadał w furię zamiast krzyczeć na niego, brałam na kolana i tuliłam "już dobrze, już dobrze, bardzo cię kocham..." i tak w kółko. A furie w sklepie? Mój mały ma sporo marzeń ( jakaś droga zabawka) i po prostu pozwalam mu teraz decydować czy chce akurat tą "pierdołkę" czy zbieramy nadal np. na kanał dla śmieciaków i sam decyduje jest z siebie dumny, że jest już dorosły i odpowiedzialny. Czasem zdarza sie jeszcze jakieś popłakiwanie, ale jest o niebo lepiej.

niezweryfikowana
Posty: 141
Ostrzeżenia: 1/5

Wybuchy gniewu u dziecka

22 maj 2014 - 14:21:53

Napiszę Ci, że nie Ty jedna masz ten problem. My z mężem swego czasu również totalnie nie potrafiliśmy sobie poradzić z naszym wybuchowym 4-latkiem. Robił co chciał a kiedy nie chcieliśmy mu ustąpić próbował wymusić to gniewem i płaczem. Nawet wyjścia do rodziny czy też do sklepu mogły być dla nas kłopotliwe. Pomogły nam warsztaty w gabinecie psychologiczny (jeśli jesteś z Warszawy to są prowadzone tutaj: http://www.sensity.pl/maly-wulkan-jak-radzic-sobie-z-wybuchami-zlosci-u-dzieci/ ). Nauczyliśmy się jak rozpoznawać symptomy, które mogą prowadzić do wybuchu złości oraz jak panować nad maluchem. Zauważyliśmy również,że dzięki nim znacznie poprawiliśmy naszą wspólną komunikację i potrafimy o wiele lepiej kontrolować emocje dziecka.

Wybuchy gniewu u dziecka

25 maj 2014 - 23:19:54

Moja siostra ma taki problem ze swoim dzieckiem, ale chodzą do psychologa z takimi wybuchami, bo prostych patentów to raczej nie ma...

niezweryfikowana
Posty: 113
Ostrzeżenia: 6/5

Wybuchy gniewu u dziecka

07 lip 2014 - 11:01:38

Ja również jestem zdania,że warto jest jednak wybrać się do psychologa, My chodziliśmy z mężem i z córką (która również z natury jest niezłym złośnikiem) do tego gabinetu psychologicznego w Warszawie: http://psychoterapia-kielczyk.pl/psycholog-dzieciecy/ - wizyty bardzo nam pomogły ponieważ pani psycholog uświadomiła nam jak reagować na wybuchy złości i jak radzić sobie z dzieckiem.

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 4/5

Wybuchy gniewu u dziecka

24 lip 2014 - 10:26:22

Napiszę Ci, że nie Ty jedna masz ten problem. My z mężem swego czasu również totalnie nie potrafiliśmy sobie poradzić z naszym wybuchowym 4-latkiem. Robił co chciał a kiedy nie chcieliśmy mu ustąpić próbował wymusić to gniewem i płaczem. Nawet wyjścia do rodziny czy też do sklepu mogły być dla nas kłopotliwe. Pomogły nam warsztaty w gabinecie psychologiczny (jeśli jesteś z Warszawy to są prowadzone tutaj: http://www.sensity.pl/maly-wulkan-jak-radzic-sobie-z-wybuchami-zlosci-u-dzieci/ ) (o którym wspomniała jedna z koleżanek wyżej). Nauczyliśmy się jak rozpoznawać symptomy, które mogą prowadzić do wybuchu złości oraz jak panować nad maluchem. Zauważyliśmy również,że dzięki nim znacznie poprawiliśmy naszą wspólną komunikację i potrafimy o wiele lepiej kontrolować emocje dziecka.

Wybuchy gniewu u dziecka

13 lip 2015 - 10:20:08

Treść posta została usunięta automatycznie

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Wybuchy gniewu u dziecka

25 lip 2015 - 14:12:13

Wydaje mi sie ze dziecko urzadza histerie z poczucia bezsilnosci. Jesli zakaz brzmi "nie bo nie". Male dzieci, w wieki 2-3 lat nie rozumieja wielu rzeczy- wartosci pieniadza kiedy chca wyludzic zabawke czy tego, ze tata musi isc do pracy. Moja corka tez miewa wybuchy agresji i placzu. Staram sie zachowac spokoj i tlumaczyc. Niedlugo bedzie miala 2 lata, wiec to tak zwany bunt dwulatka. Potrafi plakac bo chce inne ubranie lub chce isc z tata do zlobka a nie mama. Staram sie ja zrozumiec, czasem pozwalam, by bylo tak jak chce np jesli chodzi o wybor sukienki, ale czasrm jestem nieugieta. Wtedy przytulam, tlumacze, mowie ze ja bardzo kocham. Ostatnio jest lepiej, juz nie placze jak musi isc z placu zabaw, bo chyba rozumie ze jutro wrocimy. Przestala nawet probowac wylaczyc lodowki w spozywczaku. Jest postep, ale jestem ciekawa co dalej wymysli. Niedawno widziala kreskowke z chlopcem ktory jezdzil na psie i tez chciala wsiasc na psa sasiadow. Yorka. Uratowalam futrzaka w ostatniej chwili i byl foch. Bo ona chciala iha hop hop. Meliska. Duuuuzo meliski, zeby nie zwariowac

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ile? :)