Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kiedy dziecko zaczyna mówić

08 kwi 2014 - 12:52:00

Witajcie :) ,Moja córcia ma 21 miesięcy naprawdę bardzo dużo mówi po swojemu np staje przy mnie i mi coś gada i gada :) albo pokazuje paluszkiem i po swojemu coś mi tłumaczy i tak cały dzień, zastanawiam się kiedy takie dzieci zaczynają mówi Julia jak narazie powie mama,bee,nie,tak,cio,nonoo . a jak było z waszymi pociechami??

Kiedy dziecko zaczyna mówić

08 kwi 2014 - 13:23:16

Moja córkaw 1,5 roczku mówiła wierszyki i spiewala piosenki :) Kazde dziecko w swoim tempie Jedne wczesniej drugie troszke poźniej :)

Kiedy dziecko zaczyna mówić

08 kwi 2014 - 13:52:33

A moja starsza córka zaczęła mówić jak miała 2,5 roku. Przedtem mówiła mam,tata, baba dziadzia ale nic poza tym. Już zaczęłam się martwić a teraz ma prawie 4 lata i buzia się jej nie zamyka. Czasem marzę o powrocie tych dni kiedy nie mówiła :). Nic się nie martw każde dziecko ma własne tempo. W czasie kiedy moja córka miała jakieś 26-27 miesięcy jej kuzynka miała 18-19 miesięcy i mówiła lepiej od niej. Teraz nie widać różnicy.

Kiedy dziecko zaczyna mówić

08 kwi 2014 - 13:55:58

mysle ze nie masz jeszcze powodow do zmartwien 21 mc to nie tak duzo. kazde dziecko zaczyna mowic w swoim tempie. moj syn jak miał 2.5 roku nic nie powtarzał po nas.teraz ma 3lata i powtarza wszystko po swojemu z dnia na dzien co raz ładniej i wyrazniej mu to wychodzi.

Kiedy dziecko zaczyna mówić

08 kwi 2014 - 14:30:18

moja corka w wieku 1,5 roku mowila zdaniami ,a synek dopiero prawie w wieku 3 latek i to w sumie dzięki temu ,ze poszedł do przedszkola (to naprawdę dużo pomoglo)

Kiedy dziecko zaczyna mówić

08 kwi 2014 - 17:13:42

Każde dziecki jest różne i każde rozwija sie w swoim tempie. Moja starsza córka w wieku 1.5 roku mowila juz prawie wszystko. Za to moja młodsza ma obecnie prawie 1rok i 3miesiace i mowi tylko mama i tata ale sporadycznie. Przecież wychowuje je tak samo a widze kolosalna różnice między ich rozwojem.

Kiedy dziecko zaczyna mówić

08 kwi 2014 - 19:26:41

mój Gabryś bardzo szybko zaczął mówić mama, tata i po swojemu. Mówił bardzo dużo, wydawał bardzo dużo dźwięków. Przesadne gadulstwo pozostało mu do dziś, ale mówić w miarę wyraźnie i składać zdania jako tako zaczął dopiero jak miał 3latka.

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Kiedy dziecko zaczyna mówić

08 kwi 2014 - 19:55:03

Nie ma reguły , moja pierwsza dwójka zaczęła od około 1,5 roczku , trzeci szkrab na dwa latka mówił już praktycznie wszystko i wyraźnie a najmłodsza ma 2 latka i nie mówi prawie nic tylko takie tam po swojemu i jak jej mówię powiedz mama to ona tata :) i nic poza tym , martwiło mnie to i byłam już i u logopedy i u psychologa , stwierdzili że trzeba poczekać tym bardziej że córka miała przy porodzie niedotlenienie i wszystko przychodziło jej z niewielkim opóźnieniem dlatego mowa też pewnie przyjdzie później , najważniejsze jest że dobrze słyszy i wszystko rozumie co się do niej mówi , trzeba się martwić jak dziecko nie rozumie i nie wykonuje poleceń . Cóż pozostaje być cierpliwym ;)

Kiedy dziecko zaczyna mówić

06 maj 2014 - 19:39:43

tylkoootwojax3 mój synek też ma 21 miesięcy i też mówi po swojemu, a tak to: daj, mama, tata, baba, dziadzia, szybko, ręka, dwa, trzy, cześć, pa, haj, di (tak mówi na zwierzęta). Potrafi naśladować zwierzęta i nucić jaką piosenke, którą usłyszy z bajki. Często powtarza wyrazy, których nigdy nie mówił, ale potem szybko zapomina. Jestem pod wrażeniem, bo zaczęło się to z jakiś miesiąc temu, a myślałam, że już nie zacznie mówić. Przed snem zawsze powtarzam z nim te wyrazy co już się nauczył, czytam mu książeczki, oglądamy bajki, czy też słuchamy piosenek z odgłosami zwierząt. :)

Kiedy dziecko zaczyna mówić

07 maj 2014 - 08:21:27

Cytat
kainka_18
A moja starsza córka zaczęła mówić jak miała 2,5 roku. Przedtem mówiła mam,tata, baba dziadzia ale nic poza tym. Już zaczęłam się martwić a teraz ma prawie 4 lata i buzia się jej nie zamyka. Czasem marzę o powrocie tych dni kiedy nie mówiła :). Nic się nie martw każde dziecko ma własne tempo. W czasie kiedy moja córka miała jakieś 26-27 miesięcy jej kuzynka miała 18-19 miesięcy i mówiła lepiej od niej. Teraz nie widać różnicy.

Mój syn podobnie, teraz ma 10 lat i gada na okrągło, aż głowa boli. A pamiętam jak chodziłam po lekarzach i pytałam czy to normalne, że tak mało mówi.

Kiedy dziecko zaczyna mówić

07 maj 2014 - 10:46:51

Każde dziecko rozwija się inaczej z mową też dziecko powinno zacząć coś mówić po roku a do 4 roku życia wszystko mniej lub bardziej wyrażnie a do 6 roku życia wyrażnie wymawiać "R"
moja córka zaczęła dobrze i dużo mówić jak miała 3,5 roku nauczyła się w przedszkolu po miesiącu chodzenia .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-07 10:49 przez sylwia809.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

Kiedy dziecko zaczyna mówić

07 maj 2014 - 10:47:20

nie cale 2 lata juz ca łymi zdaniami ,jak maiała 1,5 roku to tak troche,po swojemu to w sumie nie bardzo mowila od razu po dorosłemu :) a teraz marze o tym żeby sie zamkneła choć na chwile :) ile można paplac ( ma 7,5 roku :)

Kiedy dziecko zaczyna mówić

28 wrz 2014 - 22:14:35

ojejej, mój synek zaczął mówić dopiero jak skończył 4latka. Dawałam mu czas do 3-ech lat, bo wiele nasłuchałam się rad, że chłopcy później, że w swoim czasie itd.
Mniej więcej w 3,5roku trafiliśmy do bardzo dobrej logopedki, codzienne ćwiczenia z naszej strony ze smykiem, przedszkole i otoczenie innych dzieci spowodowały że zaczął mówić i pyskować ;)

Więc czasem i tak bywa, że długo trzeba poczekać i włożyć dużo w to pracy aby dzieciaszek zaczął mówić :)

Kiedy dziecko zaczyna mówić

27 paź 2014 - 19:58:55

U nascoreczka już zaczyna powoli składać dwa słowa do siebie mamo daj gdzie mama itd za dwa dni skończy 17 miesięcy a tak to gada jak najeta czasem jej się uda wyraźnie powiedzieć co nie co ale jak to dziecko czasem nie ma ochoty yto i sie nie stara

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki materac dla dziecka