Obecnie rozmawiamy o:

zalety diety pudełkowej

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pieniądze od obcych?

15 lis 2013 - 09:14:35

Wczoraj spotkała mnie dziwna sytuacja ,stałam w kolejce w sklepie za starszym panem,pan się obrócił i się pyta mojego dziecka czy lubi cukierki moje dziecko raczej jest nieufne do obcych wiec nic nie odpowiedziało ,wtedy pan wyjmuje pieniądze i chce dać mojemu dziecku na cukierki ja mowie grzecznie że" nie dziękujemy " i usłyszałam od Pani ekspedientki ze źle traktuje starszych i jaki przykład daje dziecku ...i na nic moje tłumaczenie ze dziecko nie wolno uczyć nic brać od obcych.Co byście zrobiły w mojej sytuacji bo mnie ta pani ekspedientka trochę zdenerwowała i już sama nie wiedziałam co jej powiedzieć.Ja zdaje sobie sprawę ze może ten Pan miał dobre intencje ale ja przecież tez mu grzecznie odpowiedziałam,a z drugiej strony tez myślę ze taka propozycja do obcego dziecka jest nie na miejscu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-15 09:15 przez bloom08.

pieniądze od obcych?

15 lis 2013 - 10:37:28

Ja tez zrobilabym tak jak ty ekspedientka widocznie malo wie o wychowaniu, mnie spotkala podobna sytuacja z tym ze pan dawal lizaka, (wg mnie to nic zlego) ale corka nie wziela , pewnie gdyby pan o ktorym mowisz wyja cukierka zamiast pieniedzy zareagowalabys zupelnie inaczej , a ekspedientka niech sie wypcha ;)

pieniądze od obcych?

15 lis 2013 - 10:54:48

Ja również podobnie bym zareagowała
dzieci od najmłodszych lat trzeba uczyć że od obcych nic się nie bierze
zwłaszcza pieniędzy :) bycie ostrożnym w dzisiejszych czasach normalna sprawa jeśli chodzi o nasze dzieci...
I to nie jest złe traktowanie starszej osoby jeśli się grzecznie odpowiedziało "NIE DZIĘKUJEMY"
Pani ekspedientka jakaś nie poważna chyba myli pojęcia :D

pieniądze od obcych?

15 lis 2013 - 11:23:45

też grzecznie bym podziękowała, po takim zachowaniu starsza osoba nie ma o co być urażona, poza tym macie rację - nie wolno uczyć dzieci brania czegokolwiek od obcych i to nie tylko słodyczy ale i pieniędzy, a ekspedientce bym prosto z mostu powiedziała, że jak chce to niech sama tak swoje dzieci wychowuje

pieniądze od obcych?

13 lut 2014 - 17:26:56

Postąpiłabym tak samo jak Ty, a ekspedientce powiedziałabym, że to moje dziecko i wiem jak się nim zajmować.
Raz spotkała mnie podobna sytuacja, gdy byłam na spacerze z wtenczas 6 miesięcznym synkiem i podeszła do mnie starsza Pani mówiąc, że nie można uczyć dzieci używać smoczka i że kiedyś nie było takich wytworów. Grzecznie odpowiedziałam, że czasy się zmieniły i odeszłam. Naprawdę denerwują mnie obcy ludzie, którzy ingerują w wychowanie mojego dziecka.

zweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 1/5

pieniądze od obcych?

13 lut 2014 - 17:32:24

slusznie zrobilas,malo to dziwnych i niebezpiecnych ludzi po świecie chadza..nie mowie o tym panu ale zdecydowanie trzeba uczyc ze nic od obcych brac nie wolno !!
ps.a kasjerce bym powiedziala co o niej mysle



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-13 17:58 przez nemo2006.

pieniądze od obcych?

13 lut 2014 - 18:16:53

Bardzo dobrze zrobiłaś. Postąpiłabym tak samo. A tej ekspedientce o co chodziło? Bo nie bardzo rozumiem jej rolę w tej sytuacji, bo co jej do tego? o.O

pieniądze od obcych?

13 lut 2014 - 20:15:47

Też bym zrobiła tak jak Ty - nie wiem o co chodziło ekspedientce... sama mam dwóch synów, starszy ma 3 latka i nie wyobrażam sobie takiej sytuacji..

pieniądze od obcych?

13 lut 2014 - 20:57:21

Proste, że dobrze postąpiłaś.
Kiedyś czekając na trajdka jakiś dziadzio podszedł do mojego dziecka i chciał poczęstować je landrynką na co mu dziecko grzecznie odpowiedziało, że dziękuje ale nie chce bo na obiad jedzie. Dziadzio był wręcz oburzony stwierdził, że to nieładnie i za jego czasów się nie wybrzydzało i nie odmawiało o.O już pomine fakt iż był upał, a landryny miał roztopione w foliowym woreczku ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

klocki Dromader