Obecnie rozmawiamy o:

wakacje last minute

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 4.655
Ostrzeżenia: 2/5

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

02 lis 2013 - 19:56:54

Czy pamiętacie ile miesięcy/lat mialy wasze pociechy kiedy po raz pierwszy przespały caaałą dłuuuugą noc.Bardzo prosiłabym o dopisek czy maluszek był w tym czasie karmiony piersią czy butelką. Mój 10-cio miesieczny synek karmiony piersia budzi się co godzinę (maksymalny odstep między budzeniami to niecałe 2 godziny). W dodatku czesto wstaje np o 2 w nocy i robi ogromną awanturę (na szczęście po ok godzinie walki usypia). Przyznam że zaczyna mnie powoli ogarniać flustracja, szczególnie po opowieściach kolezanek. Ich dzieciaczki zaczęły przesypiac noce w 4-5 miesiacu ale wszystki karmione są butelka. Kochane mamy jak to u was było ?

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

02 lis 2013 - 20:00:01

Moja corka pierwsza przesypiała cała noc od 2mc zycia a teraz mam druga corke -ma 3mc i przesypia noc takze od 2mc z tym z e dostaje butle nad ranem około 5h ale spi jak pije i poznije dalej spi do 7-8 godziny...kazde dziecko jest inne..

zweryfikowana
Posty: 4.655
Ostrzeżenia: 2/5

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

02 lis 2013 - 20:10:06

Oj zazdroszczę, to prawda kazde dziecko jest inne, ale słyszałam że dzieciątka na butelce często przesypiają noce.

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

02 lis 2013 - 20:16:53

Dokładnie każde dziecko jest inne ale w tej butli coś musi być :)
Synek był na piersi 2 lata ( no 1,5 bo pół roku to na dobranoc ;) ) i całą noc to chyba dopiero po roku zaczął przesypiać jak juz zaczął konkretniej jeść .

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

02 lis 2013 - 20:17:26

A co je wieczorem? Może warto jakaś kaszke ryżowa na Twoim mleku ?

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

02 lis 2013 - 20:22:09

Moja pierwsza córka-obecnie ma 6 lat, pierwsza noc przespała całą około 3 roku życia.....;( karmiłam do 16 miesiąca , czasem też była butelka, ale różnicy nie było...taki typ, teraz mam druga córke i jest w trakcie 4 miesiąca, wyłącznie pierś i budzi się co godzinę, czasem nawet co pół godziny, dzień zaczyna o 4 rano- w dzień prawie nie spi...tak wiec ja tez wiem co to znaczy zero snu...ale już po pierwszej mam takie doświadczenia więc się nie załamuje tylko sobie powtarzam;),,,jeszcze tylko 32 ... miesiące;)

zweryfikowana
Posty: 4.655
Ostrzeżenia: 2/5

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

02 lis 2013 - 20:25:47

Cytat
Antalisa
A co je wieczorem? Może warto jakaś kaszke ryżowa na Twoim mleku ?
ok 18 zjada 180 ml kaszki o 19 kąpanie później nasz "Pan cyc" i spanie. Dzisiaj poszedł spać o 19:30 maymy 20:25, a Bruno zaliczył już pierwszą pobudkę

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

02 lis 2013 - 20:27:24

Moja córka ma 13 miesięcy i mogę na palcach jednej ręki policzyć, ile nocy przespała całych. Zwykle budzi się od 2 do 3 razy w nocy. A to siku, a to coś zaboli, a to mleczko... Jestem w 8 miesiącu ciąży i juz czasami nie wiem jak się nazywam :P

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

02 lis 2013 - 20:34:32

Cytat
hektorolla
Moja pierwsza córka-obecnie ma 6 lat, pierwsza noc przespała całą około 3 roku życia.....; dzień zaczyna o 4 rano- w dzień prawie nie spi...tak wiec ja tez wiem co to znaczy zero snu...ale już po pierwszej mam takie doświadczenia więc się nie załamuje tylko sobie powtarzam;),,,jeszcze tylko 32 ... miesiące;)

Skąd ja to znam moją córkę karmiłam do 7 m-ca potem przeszliśmy na butelkę bo straciłam ze zmęczenie mleko pierwsza przespana noc to jak miała 1,5 roku kaszki nie chciała mi jeść zasypiała tylko na popołudniowych spacerach ale wózek musiął być w ruchu kiedyś na siedząco z otwartymi oczami zasnęłam :))) na ławce pod domem dopiero mąż mnie obudził jak wrocił z pracy :)) moja córka od urodzenie budzi się o 5 rano teraz jestem w drugiej ciąży i mam cichą nadzieję że to dziecko bedzie więcej przesypiać w nocy i wciągu dnia jednego jestem pewna trzeba trzymać się rozkładu dnia tzn. zawsze kąpać o tej samej godzinie wtedy jest szansa na trochę wytchninia

zweryfikowana
Posty: 4.655
Ostrzeżenia: 2/5

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

02 lis 2013 - 20:39:40

Cytat
joanna_1807
Cytat
hektorolla
Moja pierwsza córka-obecnie ma 6 lat, pierwsza noc przespała całą około 3 roku życia.....; dzień zaczyna o 4 rano- w dzień prawie nie spi...tak wiec ja tez wiem co to znaczy zero snu...ale już po pierwszej mam takie doświadczenia więc się nie załamuje tylko sobie powtarzam;),,,jeszcze tylko 32 ... miesiące;)

Skąd ja to znam moją córkę karmiłam do 7 m-ca potem przeszliśmy na butelkę bo straciłam ze zmęczenie mleko pierwsza przespana noc to jak miała 1,5 roku kaszki nie chciała mi jeść zasypiała tylko na popołudniowych spacerach ale wózek musiął być w ruchu kiedyś na siedząco z otwartymi oczami zasnęłam :))) na ławce pod domem dopiero mąż mnie obudził jak wrocił z pracy :)) moja córka od urodzenie budzi się o 5 rano teraz jestem w drugiej ciąży i mam cichą nadzieję że to dziecko bedzie więcej przesypiać w nocy i wciągu dnia jednego jestem pewna trzeba trzymać się rozkładu dnia tzn. zawsze kąpać o tej samej godzinie wtedy jest szansa na trochę wytchninia
Jeżeli chodzi o stały rozkład dnia to zgadzam się w 100 % u nas wystarczy 30 minutowe opóxnienie kapieli i jest dramat maluszek nie chce się balsamować, ubierać z zasnięciem tez jest problem. Jeżelichodzi o senw ciagu dnia to na szczęscie Bruno zasypia tez w domu ale wozek musi być w ruchu. ja nie wiem on ma chyba jakiś czujenik jak tylko wózek się zatrzyma automatycznie jest wrzask. Jak gotuje obiad to ruszam wózek noga, ale mówię wam kochane tak umieśnionych nóg to ja w życiu nie miałam:))

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

02 lis 2013 - 20:41:29

Cytat
alexis
Cytat
Antalisa
A co je wieczorem? Może warto jakaś kaszke ryżowa na Twoim mleku ?
ok 18 zjada 180 ml kaszki o 19 kąpanie później nasz "Pan cyc" i spanie. Dzisiaj poszedł spać o 19:30 maymy 20:25, a Bruno zaliczył już pierwszą pobudkę

Z mojego doswiadczenia wiem ze kaszke najlepiej dac przed snem wtedy dziecko jest nasycone..moze sprobuj tak zrobic...moje obie corki spac chodza o 20.00 po kapieli i posiłku i tak sa nauczone od urodzenia ...bez zadnych ceregieli w łozeczku...dzieki bogu ze mam takie dzieci,,,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-02 20:42 przez inez144.

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

02 lis 2013 - 20:41:41

też tak myślałam, że może tym razem mi się poszczęści i będę miała dziecię śpiące;) ale nie;), tłumaczę sobie, ze są ważniejsze sprawy, ze jest zdrowa i jest ok.
Dobrze, ze trafiło na kobietę czołga;) mogę nie spać 3 doby pod rząd i wykonywać cięąką robotę i nic mi się nie dzieje...ale jestem na diecie elimancyjnej od 3 tygodnia życia córeczki bo była podejrzana o skazę białkową, i prawie nic nie mogę jeść, przez to mam ciągle kłopoty ze zdrowiem, jestem słaba, mam silne zawroty głowy, jestem sama całe długie dni z dwójeczką (mąż wraca z pracy późno) i jednak czuje, że siły mam na wyczerpaniu, czekam na światełko w tunelu;)Moja też uśpiła się wieczorkiem a po 20 minutach już nie spała;)

zweryfikowana
Posty: 4.655
Ostrzeżenia: 2/5

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

02 lis 2013 - 20:52:47

Cytat
inez144
Cytat
alexis
Cytat
Antalisa
A co je wieczorem? Może warto jakaś kaszke ryżowa na Twoim mleku ?
ok 18 zjada 180 ml kaszki o 19 kąpanie później nasz "Pan cyc" i spanie. Dzisiaj poszedł spać o 19:30 maymy 20:25, a Bruno zaliczył już pierwszą pobudkę

Z mojego doswiadczenia wiem ze kaszke najlepiej dac przed snem wtedy dziecko jest nasycone..moze sprobuj tak zrobic...moje obie corki spac chodza o 20.00 po kapieli i posiłku i tak sa nauczone od urodzenia ...bez zadnych ceregieli w łozeczku...dzieki bogu ze mam takie dzieci,,,
Właśnie u nas kaszka po kapieli nie ma racji bytu:( Maluszek jest karmiony łyżeczką, po jedzeniu ma kaszkę wszedzie na rączkach włosach ba nawet w uszach:)
Cytat
hektorolla
też tak myślałam, że może tym razem mi się poszczęści i będę miała dziecię śpiące;) ale nie;), tłumaczę sobie, ze są ważniejsze sprawy, ze jest zdrowa i jest ok.
Dobrze, ze trafiło na kobietę czołga;) mogę nie spać 3 doby pod rząd i wykonywać cięąką robotę i nic mi się nie dzieje...ale jestem na diecie elimancyjnej od 3 tygodnia życia córeczki bo była podejrzana o skazę białkową, i prawie nic nie mogę jeść, przez to mam ciągle kłopoty ze zdrowiem, jestem słaba, mam silne zawroty głowy, jestem sama całe długie dni z dwójeczką (mąż wraca z pracy późno) i jednak czuje, że siły mam na wyczerpaniu, czekam na światełko w tunelu;)Moja też uśpiła się wieczorkiem a po 20 minutach już nie spała;)
Właśnie ja tez na męża niestety nie mam co liczyć. Niestety On mieszka i pracuje w Norwegii:( Ale planujemy się tam przenieść więc licze że przy następnym dzieciatku będzie lżej :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-02 20:56 przez alexis.

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

02 lis 2013 - 21:45:27

Moją 4 miesięczną córkę karmię mlekiem modyfikowanym, ale już od 2 miesiąca mała zaczęła mi przesypiać całe noce. Czy się karmi butlą czy cycem to każde dziecko jest inne. Mam dwie koleżanki, które urodziły w tym samym czasie co ja poprzez cesarkę, wszystkie trzy karmimy mlekiem modyfikowanym i tylko moja przesypia całe noce. Jedna zaczęła podawać kaszki na noc i widzi, że mała już mniej się budzi, zaś druga ma bliźniaki i non stop w nocy jej się budzą i ta to dopiero chodzi niewyspana, jak synek zaśnie to córka się budzi i tak na zmianę.

Przespana noc po raz pierwszy KIEDY

03 lis 2013 - 08:29:57

daj mu butelke i będzie spal ,dziecko jest głodne dlatego ci się budzi ,mój syn jak miał 2 mies i kloki minely to po butelce spal cala noc ,to samo było z starsza corka :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-03 08:32 przez 1milagros.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Cztero miesięczny bobas płacze gdy jest z tata