Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

2.5 latek mało mów.

07 wrz 2013 - 12:51:03

w centrum zdrowia dziecka do laryngologa i na badania słuchu są szybsze terminy,czekać rok na wizytę to trochę długo.W poradniach miejscowych też jest szybciej.

2.5 latek mało mów.

18 wrz 2013 - 09:48:28

Miałam ten sam problem - opóźnienie rozwoju mowy. Ogólnie chłopcy mówią później niż dziewczynki. Ale...
1. kontrola u neurologa i laryngologa
2. logopeda, który będzie z dzieckiem pracował!
3. nie zaszkodzi też psycholog - np. badanie metodą monachijską

W Krakowie mogę polecić ośrodek dziennej rehabilitacji przy ul. Prochowej 12

Córka miała zajęcia 2x/tydz. + zadana praca w domu i zaczęła mówić w ciągu 2 miesięcy niemal wszystko.

Każdy lekarz odsyłał nam też dziecko do przedszkola. Nawet dzieci milczące, w grupie się rozgadają.

Nie lekceważ zdrowia. Im później, tym więcej czasu będziecie potrzebować na wyrównanie rozwoju z rówieśnikami.

2.5 latek mało mów.

18 wrz 2013 - 13:42:22

kochana dziecko ktore ma tylko i az 2,5 roku ma jeszcze czas na to by zaczac mowic ale jak juz zacznie to nie przestanie mowic:))))nie martw sie moja corcia zaczela jak miala 3 latka skonczone i powiem ci do dnia dzisiejszego nie moge jej przegadac:DDDjeszcze masz czas by sie tym zamartwiac
moja corcia tez ze mna najwiecej czasu spedzela i wogole wsrod doroslych rozmawiaj z nim jak najbardziej normalnie z taki malym doroslym:))czytaj duzo bajek roznych czytaj przy nim na glos nawet gazete bedzie dobrze zobaczysz

niezweryfikowana
Posty: 579
Ostrzeżenia: 9/5

2.5 latek mało mów.

19 sty 2022 - 08:13:45

Mój syn ma podobnie i nie wiem co robić. Czy czekać czy iść do logopedy.

niezweryfikowana
Posty: 854
Ostrzeżenia: 9/5

2.5 latek mało mów.

19 sty 2022 - 12:30:34

A ja polecam konsultacje u neurologopedy. Lepiej sprawdzić wszystko oczywiście ze spokojem, bo synek ma jescze czas. Warto też sprawdzić czy nie ma problemów z słuchem może gorzej słyszy czy coś. A może taka jego uroda. Mnie najbardziej denerwują teksy w stylu chłopcy pózniej mówią, chodzą itd pewnie sa przedziały czasowe na nauczenie się nowych czynności u dzieciaków ale nie jest to zawsze zdeterminowane przez płeć
Poza tym jest wiele książek i pomocy logopedycznych, z których na pewno warto będzie skorzystać. Zerknij sobie https://www.eduksiegarnia.pl/literatura-logopedyczna



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-01-20 09:00 przez adelka28.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziecko kocha bardziej babcie niż mnie.....