Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

2.5 latek mało mów.

31 sie 2013 - 11:22:48

witam mamusie. jestem mama 2.5 latka który bardzo mało mówi. więcej mruczy i tak jakby śpiewa po swojemu. jak ja dużo śpiewam jeden wyraz np. dom dom dom to podłapuje i zaczyna po mnie powtarzać ale zaraz o tym zapomina i na tym się kończy przyswajanie nowych slow. chce też powiedzieć ze ok.80% czasu spędza wyłącznie ze mną czy to może być powodem leniwego mówienia? Krzyś jest dzieckiem wesołym i mądrym wie co się do niego mówi wykonuje polecenia. Najwygodniej mówi mu się słowa które lubi i mu się podobają a reszta nic. co robić ? może któraś mama miała podobnie i pomoże?

2.5 latek mało mów.

31 sie 2013 - 11:45:19

Moja córka akurat w tym wieku mówiła dość płynnie,całymi zdaniami.
Ale chyba nie masz się tym co przejmować,każde dziecko rozwija się w swoim tempie:)

2.5 latek mało mów.

31 sie 2013 - 12:07:38

Witam
Moim zdaniem 2,5 letnie dziecko ma jeszcze prawo mało mówić.Na wszystko przyjdzie czas.Moja córka też mało mówiła w tym wieku i też się martwiłam ,ale jak poszła do przedszkola 3,7 latka to po miesiącu wszystko mówiła ,byłam w szoku a teraz gada nawet przez sen.Według lekarzy dziecko powinno do 4 roku życia już mówić,tak ,że czekaj cierpliwie.

2.5 latek mało mów.

31 sie 2013 - 13:29:09

Mój mówił wtedy zaledwie kilka słów. U synka stwierdzono opózniony rozwój mowy . Radziłabym się skontaktować z piediatrą i zrobić badania na słuch . My zapisaliśmy się do logopedy i czekamy już ponad rok bo kolejki są straszne. Każde dziecko jest inne. Może mieliście w rodzinie jakąs osobę która pózniej mówiła bo to jest też istotne.

2.5 latek mało mów.

31 sie 2013 - 13:49:14

no włąsnie w rodzinie nic mi nie wiadomo czy ktoś mówił pozniej. My z mężem mieliśmy starsze rodzenstwo o min. 10 lat więc to chyba też ma wpływ na rozwój mowy gdy ktoś ciagle w domu nawija:P widze ze to problem większej grupy dzieci. A czy nie jest strachem zostawić dziecko w przedszkolu nie mówiace? chciałabym żeby Krzyś poszedł do przedszkola nawet na pare godzin dziennie ale boje się ze gdy nie mówi to bedzie miał problem i się jeszcze bardziej zamknie w sobie z mową.

2.5 latek mało mów.

31 sie 2013 - 13:52:01

każdy w swoim tempie.mój synek ma 2lata i 7 m-cy i mowi w sumie....6 słów.nawet niepowtarza po mnie nic.też jest ze mną non stop,nie chodzi do przedszkola,ja nie pracuje,ale mowia ze jak chodzi dziecko do przedszkola to szybciej-nie ma na to reguły.w sumie to mój gada jak najęty calymi dniami,ale jak to my określamy "po japońsku" ;) bo tak to brzmi hehe
polecenia rozumie,jak mówie np. podaj mi mleko to otwiera lodówke i poda mi mleko,wiec rozumie co się mowi,jak cos chce to ciagnie mnie za ręke i pokazuje palcem,mowie do niego powiedz "mama chodz" to on się patrzy na mnie i mowie "nieeee" i yyyyy i pokazuje dalej co on chce,jak nie to mu dam to znow mowi "nie,mama nie"
ogólnie to mówi:mama,tata,nie,paaa(jak się żegna),ici (kot),tramwaj i autobus to "BA",baba, daduś(dziadziuś) i koniec.pytalam teściową mój mąż zaczal mówić jak miał 3 lata i 2 mce,więc młody pewnie też jakos tak zacznie.kolezanki mi radzą "ciesz się,bo potem buzia mu się zamykac nie będzie ;)

2.5 latek mało mów.

31 sie 2013 - 16:04:49

Moim zdaniem posłanie do przedszkola może wyjsc tylko na + i sama żałuję że tego wcześniej nie zrobiłam . Może twój synek tak jak mój przyzwyczaił się że go w domu rozumiecię i nie musi sie wysilać a tam będzie musiał się postarać żeby się porozumieć z Panią bądż dziećmi. Z przedszkolem to zalezy tez chyba jak z potrzebami fizjologicznymi sobie radzi .

2.5 latek mało mów.

31 sie 2013 - 16:09:56

Dam mu czas do 3 roku zycia. teraz bedziemy chodzić na zajecia taneczne albo coś w tym stylu zeby miał więcej kontaktu z dziecmi moze pomoze :)
karolinasplawska mój synek tak samo robi za ręke i pokazuje albo takie yyyyy lub coś w tym stylu. zauważyłam ze Krzyś zachowuje się podczas próby przekonania go do mowy jakby się wstydził lub coś w tym stylu. dzięki za porady ciesze się ze nie jestem w tym sama :) :*

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

2.5 latek mało mów.

31 sie 2013 - 17:18:40

syn kolezanki w grudniu 3 lata konczy i niemal nic nie mów a raczej zupelnie nic poza swoimi wyrazami...

2.5 latek mało mów.

31 sie 2013 - 17:21:17

Na wszystko przyjdzie czas, jeżeli słyszy i wykonuje polecenia to wszystko jest ok. Moja córka też mało mówi tzn mówi ale po swojemu.Ma 3 latka. Byłam z nią u pedriatry i kazała powstrzymać się z wizytą u logopedy. Córka panicznie reaguje na lekarzy:)) Ma wadę serduszka i często bywamy w szpitalu na badaniach:(( Pedriatra powiedziała nam że może ten strach przed tymi szpitalami, badaniami itd zablokował jej mowę. Idziemy od poniedziałku do przedszkola i mam nadzieję że do zimy córcia zacznie mówić i że przedszkole "odblokuje" jej mowę.

2.5 latek mało mów.

31 sie 2013 - 19:38:34

Moja córeczka zaczęła mówić jak miała 2 lata i 6 miesięcy. Też się martwiłam, panikowałam itd. Ale moja siostra też zaczeła mówić w wieku 3 lat. Nikola jak miała 2 lata 3 miesiące poszła do przedszkola a po 3 miesiącach tam spędzonych zaczeła paplać. Panie w przedszkolu cieszyły się razem ze mną z każdego nowego słowa. Nie martw się na wszystko przyjdzie czas i jestem zdania, że przedszkole raczej pomoże niż zaszkodzi. Teraz mała ledwie oczy otworzy to zaczyna gadać i tak przez cały dzień czasami tęskie za czasami jak nie mówiła :)

2.5 latek mało mów.

31 sie 2013 - 20:19:51

Moja szybko zaczęła nawijać, obecnie jako 3 latka już wierszykami sypie. Synek koleżanki jest w tym samym wieku co moja czyli ma skończone 3 latka i prawie nic nie mówi (oprócz-nie, mama, daj i jakiś swoich dźwięków). Złości się i wpada w gniew bo nie rozumiemy co nam chce przekazać, bije, kopie i gryzie. Koleżanka jeździ z nim od miesiąca do logopedy na zajęcia, była również u psychologa, laryngologa, audiologa. I tak jak mówią jej lekarze to może mieć podłoże psychologiczne, może być uwarunkowane przez geny(akurat dziadek chłopczyka zaczął mówić w wieku 4 lat) logopedka mówi, że chlopcy najczęściej właśnie w linji męskiej dziedziczą takie sprawy. Ma przerośnięty migdał i podobno to również ma nieznaczny wpływ na ośrodek mowy. Czynników może być wiele ale nic na siłę, każde dziecko w swoim tępie się rozwija i o ile jest pod opieką specjalisty to trzeba wykazać się cierpliwością i wyrozumiałością, wspierając dziecko.

2.5 latek mało mów.

31 sie 2013 - 21:14:44

mówi się że chłopcy przeważnie później zaczynają mówic,a jeszcze jego tata zaczal pozno,moj brat też wiec dziedziczne.ja się nieprzejmuje,ma czas. zaczął chodzic jak miał 9-10 mcy wiec w czyms jest szybki a w czyms późniejszy ;) z potrzebami fizjologicznymi jest u nas super,nie mówi że chce siusiu ale pokazuje.jak chce siusiu łapie się za ptaszka i mnie woła,a jak chce kupke pokazuje na tyłeczek i mówi "mama blee".załatwia się na kibelku,nocnika nie uznaje.siusiu jak tata na stojąco,broń boże niie usiądzie ;) już od dawna nie zdarzają nam się niespodzianki w spodnie,zawsze zawoła na czas.tylko na noc ma pieluchomajtki(pieluch nie uznaje,odpina i wyrzuca) bo wiadomo jeszcze nie obudzi się że mu się chce.ja świadomie nie oddalam do przedszkola jeszcze,póki mogę chce sama go wychowywać,za rok od września pójdzie ale nie dlatego że musze go oddać ale dlatego żeby był między dziećmi,uczył się czegoś z innymi itp(choć teraz jesteśmy codziennie na placach zabaw od 9-13 a potem 16-19 i ma kontakt z dziecmi).

2.5 latek mało mów.

01 wrz 2013 - 12:06:31

Moi synowie prawie nie mówili do trzeciego roku życia, teraz tęsknię do tego okresu :)). Podobnie syn mojej koleżanki. On do trzeciego roku życia właściwie nie porozumiewał się w sposób zrozumiały, a teraz chłopak gada jak trzeba. Dodam, że wszyscy trzej osobnicy rozwijają się prawidłowo i są to inteligentne i bystre chłopaki.

2.5 latek mało mów.

05 wrz 2013 - 12:13:35

moja 2,5 letnia siostrzenica też mało mówi prawie nic,czasem wśród dzieci

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pierwszy dzień w przedszkolu naszych pociech - jak było u Was?