Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

witam, jestem mama 16-miesiecznego synka, od narodzin mamy z nim problem zwiazany ze snem w nocy. Myslalam, ze to z czasem przejdzie ale teraz juz naprawde opadam z sil. Maly nie chce spac w nocy, caly czas sie budz, nawet jak spi z nami w lozku. Od jego narodzin nie przespalam calej nocy, glownie jest to jakies 4-5godzin. Prosze doradzcie co moze byc przyczyna takeigo zachowania synka??

Moze je za czesto moja corka jadla za czesto i dlatego sie budzila potem zaczelam dawac wode potem w ogole nic , mozliwe tez ze jest mu za goraco bądź za zimno . Moja córka ma 20 miesiecy i tez rzadko kiedy uda nam sie przespac cala noc

Witaj ewciamro2
A o której kładziesz dziecko spać na noc ?i ile i co je na kolację ?i jaki jest czas od kolacji do zaśniecia?

U mnie jest podobnie. Mam synka 10-miesięcy i również często budzi się w nocy :/ Nawet tak co 2-3h

Od dluzego juz czasu mamy tak ze kolo 20 kolacja, pozniej kapiel. Zasypia kolo 21 po 21. Na kolacje je albo kaszke, jogurt, kromke albo parowke, mleka nie pije wogole juz. W nocy wypija z 2 butelki herbatki.

moj syn ma 18 miesiecy i od urodzenia nie przespal pelnej nocy, budzi sie co ok 3 h na picie, obecnie jestesmy w trakcie wykonywania zleconych od pediatry badan aby wykluczyc m.in. cukrzyce, zrobilismy usg brzuszka, dzis jedziemy na morfologie i mocz

Moja pediatra za kazdy razem mowi ze to zabki. Co prawda maly ma dopiero 4 zeby w wieku 16miesiecy ;/ ale przeciez od urodzenia zabki mu nie wychodzily. Nigdy nam nie zlecala zaadnych badan.

ewciamro3
Wygląda na to ,ze niby ok powinień być najedzony ,może jest mu zimno ,albo goracą,albo budzi się jak mu smoczek wypada i go to budzi?

Ale on zasypia w lozeczku a pozniej biore go do nas do lozka bo naprawde nie mam sily wstawac do niego co chwile. A te 4 zabki u niego to nie za malo?

Dla dziecka ważne są rytuały kąpiel o tej samej porze, piżamka, kolacja i do łóżka. Ważne żeby kolacja była syta aby dziecko mogło przespać najedzone całą noc. U 16 miesięcznego dziecka przyczyną pewnie są ząbki nawet jeżeli ich nie widać to gdzieś tam są gotowe do wyjścia ;) i to już tylne zęby bo przednie pewnie wszystkie są a te tylne najbardziej bolą.
ewcia a próbowałaś żeli zmiękczających dziąsełka ? Bo może rzeczywiście ma twarde dziąsła i dlatego ząbki nie mogą się przebić i go strasznie boli



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-28 13:41 przez klaudia270.

Jedne dzieci mogłyby cały czas spać a inne nie i tyle. I jak dla mnie nie ma tu co szukać chorób dziecku (chociaż może czasami faktycznie coś się dzieje) Mój syn jak sobie przypomnę zaczął przesypiać w miarę noc dopiero jak skończył 5 lat. Od urodzenia nie potrafił nawet pełnej godziny przespać - zasypiał na 20 minut i pobudka czy to noc czy dzień (dzień się dla mnie nie różnił od nocy). Po 20 minutach snu (właściwie drzemki) był zwarty i gotowy do zabawy:) nie chorował ani nic z tych rzeczy zdrowo się rozwiał - lekarz powiedział że poprostu potrzebuje mniej snu i tyle:) a że jest to wykańczające dla rodziców to inna sprawa......

Mamy zel do dziasel "calgel" czy moze jakis inny wyprobowac. Mamy rowniez kuleczki na zabkowanie z Niemiec osanit ale to chyba wszystko na nic.

mój syn ma 3,5 roku i mimo tego że do tej pory śpi z nami w łóżku to może ze 3 noce przespałam od jego narodzin (nie licząc tygodnia kiedy pojechał do babci na wakacje), wstaje po kilka razy pić, czasem sikać, czasem sprawdzić czy jestem, trzeba się przyzwyczaić

Może pierwsze kąpiel a potem kolacja, z najedzonym brzuszkiem do wody?
Ja odkąd się dowiedziałam że jestem wciąży to nie mogłam spać po nocach,
teraz mały skończył 1,8 m-cy i też kiepsko śpi,kilka razy do piersi i śpi z nami, wierci się, kopie i sama nie wiem co to jest. Starszy syn spał mi od 6 m-cy całą noc ale był na butli więc ja twierdzę że mały przez te piersi i karmienie na żądanie tak się nauczył, nie wiem czy dobrze myślę ;)

niezweryfikowana
Posty: 227
Ostrzeżenia: 5/5

Może to zaburzenia snu dzieci? Ja bym na Twoim miejscu udała się z nim do lekarza nie ma co gdybać na forum. Moja córka przesypia całe noce odkąd skończyła 8 miesięcy a przed snem zawsze dużo je. Najlepiej poradzić się specjalisty:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przedszkole KRAKÓW wolne miejsca