Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Sklep internetowy

51 minut temu

Biznes

55 minut temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

4 latka sika w nocy

29 sie 2013 - 08:36:04

na Twoim miejscu poszła bym z dzieckiem do lekarza. patentów niestety nie znam, oduczanie jeszcze przedemną. ale chetnie przeczytam jeśli któraś z mam zna dobre sposoby :)

4 latka sika w nocy

29 sie 2013 - 08:50:44

Jaki lekarz??? Nie przesadzajcie!!!!! Ja co prawda nie mam problemu z córcią bez pampersa w nocy jest już od 2 roku życia. Ja oduczyłam swoją córcie stawiając jej nocniczek obok łóżka. Gdy tylko się obudziła sadzałam ją na nocnik i kazałam jej sikać. Po tygodniu nie musiałam już jej nakładać pampersa na noc. I jeszcze jedno...Nie komentujcie że 4 latka sika w nocy czy też śpi z rodzicami. Każde dziecko jest inne. Moja Blanka chodziła już bez pampersa w dzień w wieku 13 miesięcy ale za to ma teraz 3 latka i jeszcze nie mówi i śpi ze mną. Potrzebuje mojej bliskości w nocy to z nią śpię i nie patrze na to co mówią inni. Znam chłopca który ma 5 lat i chodzi jeszcze ze smoczkiem. To jest dopiero dziwne:)

4 latka sika w nocy

29 sie 2013 - 20:37:06

Wiadomość do passoa85

Witam, jestem mamą 1,5 letniej Amelki.Wyczytałam gdzieś na forum szafiarenek o pocieraniu nóżkami u twojej córki. Proszę cię powiedz czy coś pomogło twojej córeczce?
Bo Amelka ma identyczne objawy i zachowanie jak twoja córka. i byliśmy u wielu lekarzy ale nic albo mówią ze to onanizm albo alergia na "wszystko". Już nie wiem co robić a badania moczu i kału są ok. Proszę daj znać jak to przeczytasz czekam bo już nie mogę patrzeć jak to dziecko się męczy.


Proszę czy możesz dać mi jakąś radę?

4 latka sika w nocy

29 sie 2013 - 21:27:52

Zgadzam sie z blankapianka. Kazde dziecko jest inne - Majka przestala sikac w nocy jeszcze jak nosila pampersy - po prostu w nocy trzymala,wiec akurat z tym nie mielismy problemu,bardziej z ta gorsza rzecza bo jeszcze dlugo po tym jak juz nie sikala kupke robila w majtki! I nie pomogly, tlumaczenia,nagrody, NIC! W koncu sama zrozumiala. Co z tego ze ma 4 latka - nie potrafi trzymac w nocy - trzeba tutaj tylko cieprliowsci mamusi ktora na poczatku bedzie wstawac 5 razy, potem 4...3...2...1...i w koncu przetrzyma cala noc! najwazniejsze zebys juz jej teraz nie zakladala pampersa! Bo zaczniecie wszystko od poczatku. U nas Maja chciala siadac na nocnik - Kuba w pazdzierniku konczy 2 latka i ucieka! Chodzil latem bez pampersa i nic to nie dalo - mogl chodzic zsikany i siedziec nawet w piasku,nic mu nie przeszkadzalo. I z nim bedzie wiekszy problem! Majka spi od zawsze sama,zasypia dawno dawna a Kuba sam nie zasnie (spi w swoim lozku ale przy zasypianiu musze byc ja) - calkiem inne zachowania a dzieci wychowywane tak samo...Majka w wieku 2 latek pięknie rozmiawiała, Kubie (w pazdzierniku 2) nie bardzo sie spieszy do mowienia!

WIEC GLOWA DO GORY! Mysle ze to nie czas na lekarza,znam kilku 4latkow ktorzy w tym wieku sikali w nocy...

4 latka sika w nocy

22 wrz 2013 - 10:34:09

no Hej dziewczyny minął miesiać od czasu kiedy odłożyliśmy pampersy i nic nadal sika w nocy, twierdzi że nie czuje...sama już nie wiem może jeszcze nie czas ale to pranie pościeli itd

ma nocnik obok łóżka ale jak ja ją nie wysikam to nie wstanie, zawsze przed spaniem sama się wysika, potem ja ją wysikuje przed północą, potem koło 3 i nad ranem inaczej się zesika...

chodzi do przedszkola już ponad rok i tam Panie mówia że ona ma strasznie mocny sen nic nie jest w stanie ją obudzić no ale co to zrobić?

z pęcherzem nie ma problemów normalnie sika w dzień sama, już nie wiem czy się martwić czy dać jej czas

4 latka sika w nocy

22 wrz 2013 - 11:02:04

A ja prponuje budzic sie w nocy i wybudzac mala do toalety jak tak robilam ze swoja corka gdy uczylam ja sikac.
W dzin bez pieluszki zacezla chodzic gdy miala 1.5 roczku i wolala a w nocy dopiero jak 2.5 ale sie nauczyla .Poczatkowo stawialam jej nocniczke kolo lozka ale po jakims czasie gdy juz sama sie wybudzala chodzilysmy do wc i tak jest do tej pory .A co do spania to tak jak dziwczyny radza bajka ,buziak i papa :)zadziala tylko cierpliwosci

4 latka sika w nocy

22 wrz 2013 - 12:35:19

Skoro Twoja córcia ma JUŻ 4 lata i nadal robi w pampersa; nie oczekuj teraz, że nagle z dnia na dzień się to zmieni, bo do tej pory dawałaś jej takie przyzwolenie i się do tego po prostu przyzwyczaiła.

Mój synek miał 20miesięcy jak już całkowicie pożegnaliśmy pampersy. Przed samym zaśnięciem zawsze sadzałam go na nocnik, kiedy przebudził się, żeby się napić- tak samo- nocnik. Może to da efekty u Cb.? Chyba, że śpi dosłownie całą noc, to gorzej i nie wiem co poradzić.

4 latka sika w nocy

22 wrz 2013 - 13:01:17

Kochana, jeśli nie chcesz kłopotów to po pierwsze nie zmuszaj dziecka do niczego. Niezależność rodzi się w dziecku sama, a każde jest gotowe w innym momencie. Jak widać z oferty komercyjnej wspaniałych sklepów, jakim jest mój ulubiony Rossmann na przykład, Twój problem nie jest ani dziwny ani odosobniony. Polecam kupić DryNites, Superchłonne majteczki na noc dla chłopców 4-7 lat , 10 szt. tylko, że dla dziewczynek. Powiedzieć córci, że to na trening sikania do nocnika w nocy, a potem do toalety. Nie jest to pampers i dla dziecka to też znak, że wstępuje w nowy rozdział rozwoju. Plus nocnik przy łóżku, lampka w kontakcie, taka maks 3 wolt czy watt (nie znam się na tym) włączona przez całą noc, żeby obudziła się sama i sama wysikała do nocnika, jeśli poczuje potrzebę. Możesz też na to próbować ją zostawiać w swoim łóżku. Tyle, że nic na siłę. Jeśli zsika się w majtki to trudno. Te majtki wszystko wchłoną - nie musisz prać pościeli potem. Przyjdzie dzień, że wstanie i się wysika do nocnika, a potem do ubikacji, albo dopiero rano.

Nie dawaj dziecku pić na dwie godziny przed snem. Np. jeśli idzie spać o 20:00, to o 18:00 kolacja z piciem i nic więcej. Może pić dużo w dzień, ale na dwie godziny przed snem nic. Nie bój się, nie odwodni się. Organizm jest mądry, wyreguluje sobie w dzień.

Ewidentnie widać, że dziecko jest niewyspane, jeśli śpi jak kamień w przedszkolu. Nie budź jej na sikanie w nocy. Utrwalasz zły nawyk. Nie powinna go mieć. Już lepiej, żeby się zsikała w te majtki, niż przyzwyczajać pęcherz do takiego sikania w nocy. Osłabia się go w ten sposób. Więcej na ten temat możesz przeczytać, wpisując w google problemy z nietrzymaniem moczu u dorosłych (też bywają takie problemy). Na początek możesz spróbować pogadać z przedszkolankami,żeby jej nie kładły spać, może raz, wyjątkowo. Może padnie wieczorem wyczerpana i rano się obudzi sucha. A jak prześpi noc, to nie będzie spać jak kamień w przedszkolu. Na razie wpadłaś w błędne koło - budzisz ją w nocy, jest niewyspana (i Ty też), więc odsypia na leżakowaniu w przedszkolu.

Kolejna sprawa, moja córa była przeładowana obowiązkami w zeszłym roku w przedszkolu, ja bardzo dużo pracowałam, byłam nerwowa, dziecko zaczęło sikać do łóżka, pomimo, że tego nie robiła od dwóch lat. Wymagało to ode mnie przewartościowania całego dnia. Dziecko ma bardzo kruchą psychikę, może też odreagowywać w ten sposób. Trzeba mu zapewnić w miarę stały plan dnia, rytuały, o których już pisały dziewczyny, jak prysznic, majtki na noc na pupę :) nocnik obok łóżka, przypomnienie co noc o tym, że trwa trening sikania do nocnika/toalety, bajka, buziak, lampka i spać. Budzisz dopiero rano do przedszkola.

Moje dziecko, Natalka w wieku pięciu lat ma okresy kiedy chce spać sama i takie, kiedy śpi ze mną. Ja też tak miałam, pomimo własnego pokoju i łóżka przychodziłam do mamy, aż przyszedł moment, że stwierdziłam, że jestem za duża żeby spać z mamą. Dzieci są mądre, rozmawiają o wielu rzeczach w przedszkolu, uczą się od siebie nawzajem, może ktoś się pochwali, że śpi sam i ona też będzie chciała. Ponadto ok. 5 roku życia dziecka zaczynają się śnić koszmary. Jeśli wam niewygodnie w trójkę, może się zmieniajcie i śpijcie z nią na zmianę, może też pojawią się dni lub okresy kiedy będzie chciała sama. Ja usypiałam Małą u niej, a potem i tak wędrowała z poduszką i kołdrą do nas. Teraz śpię z nią sama, a mąż sam, ale to wszystko zależy od stanu waszego małżeństwa i podejścia. To też jest fajne, bo jak się stęsknicie za sobą to dopiero będzie fajnie jak mała zechce spać sama ;) Musisz wszelkie rady dostosować do siebie.

Matka zawsze wie najlepiej. Natura wyposażyła nas w największy dar - instynkt macierzyński i on nie zamiera nigdy. Moja mama zawsze budzi się w nocy, oddalona o 25 kilometrów jak coś się ze mną dzieje niedobrego i nie może spać :) (oczywiście nic o tym nie wie, dopiero później się dowiaduje). Zaufaj sobie. Najważniejsze, żebyś Ty czuła się pewna z tym co robisz. Dzieci to czują. POWODZENIA :)

Ps. Fakt, że dziecko trzyma normalnie w dzień mocz oznacza, że żaden lekarz nie jest potrzebny. Gdyby miała problemy z pęcherzem też w dzień to co innego. Przeważnie dochodzą jednak do tego bolesność przy oddawaniu moczu i płacz :(

4 latka sika w nocy

22 wrz 2013 - 13:19:35

kazde dziecko jest inne bez przesady nie trzeba udawac sie do lekarza bo dziecko w dzien sika na kibelek a w nocy sika w pampersa mam duzo kolezanek co maja dzieci w tym wieku i tez sikaja w nocy w papersa bo maja poprostu trwady sen i nie czuja ze sikaja to jest w dziecka głowie i samo bedzie wiedziec kiedy bedzie gotowe by wołac w nocy a zmuszac nie ma co dobrze chociasz ze w dzien sika a głupota jest to by isc do lekarza kazdy lekarz powie ze kazde dziecko jest ine tak samo jak z chodzeniem jedno szybko zaczyna chodzic 2 nie a jesli ma chory pecherz to w dzien chyba mamusia by zauwazyla ze dziecko nie trzyma moczu czy czesto chodzi sikac mimo ze nie pije

4 latka sika w nocy

22 wrz 2013 - 14:09:05

zastanawiam się tylko czy aby jak jej założe te pieluchomajtki nie będzie to sygnał że acha znowu mogę sikać beztrosko w nocy:):)) no więc z przedszkolem jest tak że spała po 2-3 h jak kamień ale już tego nie ma nie chodzi spać, pada wieczorem i śpi jak kamień i jak ją nie wysikam to bankowo się zesika ...więc jedni piszą wysikuj ile się da a teraz się zastanwiam co napisała kika zresztą bardzo mądrze że może poczekać nie wysikiwać tylko dać jej czas zesika się kilka razu aż w końcu zatrybi że czas sikać do nocnika czy toalety

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kochane pomożecie