Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

1 minutę temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 10:36:12

Witajcie!

Moja 4 letnia córka do tej pory spała w nocy w pampersie, w dzień nie ma problemu sika sama tak samo w przedszkolu, postanowiłam skończyć z pampersem w nocy bo już duża dziewucha jest ale to koszmar... nie daje na noc picia, wysikuje ją 3 razy w nocy a i tak się zleje macie jakieś sprawdzone metody????

dodam że śpi z nami w łóżku i nie jest to zbyt komfortowe:) nie mówiąć o ciągłym praniu itd.

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 11:29:20

4-latka w pampersie?! I jeszcze śpi w Waszym łóżku..
Przepraszam,ale to trochę nie mieści mi się w głowie,moja córka (ma teraz 4,5 roku) nie używa pieluch odkąd skończyła 2 latka..
Trzeba było wcześniej ją odzwyczajać,teraz będzie o wiele gorzej.
Nie wiem co doradzić,naprawdę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-20 11:30 przez Amelia_25.

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 11:45:38

HEHE spała sama ale od jakiegoś czasu tak się przyzwyczaiła i tak zostało ,wiem że też muszę się z tym rozprawić ale to potem najpierw pampers...różne są dzieci ja już kilka razy próbowałam ale bez skutku więc czekam na konkretne rady

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 11:55:49

proponuję metodę bardziej radykalną - oducz jej jednocześnie spania z wami i pampersa na noc. Przez kilka dni bedzie ciężko, to już duża dziewczyna jest, ale musisz być cierpliwa. Musisz z nią porozmawiać, moja córka dopiero bedzie miała 4 lata a już się da z nią pogadać i ona dużo rozumie. Nie wyobrażam sobie jednak żeby spała w pampersie! U nas podobnie jak u Amelii_25 córka miała 2 latka kiedy jej odstawiliśmy. To Twoje dziecko powinnaś wiedzieć jak do niej przemówić, co ją motywuje do pozytywnego działania (np. na moją córkę działa porównanie do dzielnego przedszkolaka).

Trochę późno, ale jak mówią lepiej późno niż wcale.

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 12:16:01

myślisz żeby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? hmm nie chce żeby się zniechęciła ale może radykalne cięcie jest najlepsze... tylko co będzie zesikana w łóżku sama czy lepiej dać jej nocnik koło łóżka?

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 12:20:10

Myśle że nie nalezy się odrazu krytyka bo każde dzcecko jest inne. Jedne dzieci łapią szyciej inne nie i nie piwinno się zmuszać.Mój synek co prawda nie ma z tym kłopotu bo trzyma całą noc, w tym mc kończy 4 lata. Może załóż jej zeszyt i za sucha noc nagradzaj sloneczkami a za mokra chmurkami. Jak uzbiera przez jakiś czas okresliną ilość słoneczek wynagradzaj to córci.

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 12:35:22

Może na początek nocnik, jak będą efekty to wtedy niech chodzi do ubikacji kiedy się obudzi. Po prostu ona musi zacząć kontrolować pęcherz. I na prawdę ważne jest to, żebyś z nią rozmawiała, nie ganiła. Musi wiedzieć dlaczego to co robi teraz jest poniekąd złe. Tak przynajmniej ja bym podeszła do tematu.Pomysł z chmurkami i słoneczkami też może być dobry, aczkolwiek nie wiem czy ja nagradzałabym w sposób materialny (bo rozumiem że o taki chodzi?) coś, co powinno być naturalne. Ja po prostu za każdym razem nagradzałabym dobrym słowem, uśmiechem, przytulasem. Ale to oczywiście tylko moja opinia.

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 13:11:06

Oczywiście,że każde dziecko jest inne,ja nie krytykuję:)

4-latka to już duża dziewczyna i myślę,że wiele można jej wytłumaczyć. Także ja na Twoim miejscu rozmawiałabym z córcią do skutku. Pomysł z nagrodami też niby dobry,ale wydaje mi się,że raczej dla mniejszego dziecka..

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 13:11:10

ŚWIETNY POMYSŁ NAPRAWDĘ:) dzięki najpierw zostawie jej nocnik i te chmurki świetny pomysł:) nagroda będzie na początku bo to motywuje mam nadzieje że nam się uda bo w styczniu pojawi się dzidzia;) mam nadzieje że ze spaniem też nam pójdzie chce zrobić tak że bajka całuski i wyjść z pokoju zostawić lampkę co myślicie? żeby nie bała się w nocy

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 13:19:42

Byłaś może z córcią u lekarza? Może ma problemy z pęcherzem i trzeba to sprawdzić. Mojej koleżanki syn moczył sie w nocy w wieku 5 lat i okazalo sie ze ma jakis problem urologiczny.

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 13:23:49

Też sądzę że trzeba by się wybrać do lekarza.

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 13:34:30

Cytat
passoa85
ŚWIETNY POMYSŁ NAPRAWDĘ:) dzięki najpierw zostawie jej nocnik i te chmurki świetny pomysł:) nagroda będzie na początku bo to motywuje mam nadzieje że nam się uda bo w styczniu pojawi się dzidzia;) mam nadzieje że ze spaniem też nam pójdzie chce zrobić tak że bajka całuski i wyjść z pokoju zostawić lampkę co myślicie? żeby nie bała się w nocy

Spróbuj tak zrobić,na początku pewnie będzie ciężko,ale z czasem się przyzwyczai.
Ja też robię tak,że czytam małej bajkę,daję całusa i wychodzę z pokoju. A obok łóżeczka ma lampkę i w każdej chwili może ją sobie włączyć.

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 13:35:45

moim zdaniem to poprostu wygoda że można zsiusiać się do pampersa:) narazie spróbuje sposobem a nie odrazu bede męczyć dziecko badaniami:)
damy rade dzięki za wsparcie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-20 13:41 przez passoa85.

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 13:40:57

Cytat
passoa85
moim zdaniem to poprostu wygoda że można zsiusiać się do pampersa:)

No wygoda na pewno.
A dlaczego nie próbowałaś jej wcześniej oduczyć od pampersów? Nie pytam złośliwie,tylko po prostu z ciekawości.

4 latka sika w nocy

20 sie 2013 - 13:47:01

hmm jakoś było mi wygodnie :) na siusianie w dzień przeszła szybko jak miała 2,5 roku ale teraz już widzę że za późno bo się przyzwyczaiła ale zaparłam się i od dzisiaj działam
pierwszy dzień próby samodzielnego spania i sikania do nocnika to porażka...wysikałam ją z 3 razy a i tak się zlała nad ranem...przechodziła do nas z 3 razy że nie chce sama spać masakra jestem niewyspana ale sama do tego doprowadziłam teraz mała myśli że nasze łóżko jest najfajniejsze...macie jakieś super sposoby patenty jak oduczyć 4 latkę spania z rodzicami?????

wieczorem po kąpieli i kolacji weszła do łóżeczka poczytałam bajke i próbowałam wyjść ale nie mogła zasnąć że jej się nudzi inna sprawa że leżakuje w przedszkolu i zasneła dopiero o 23 a rano pobudka po 6 ...ech



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-21 08:23 przez passoa85.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sakwy rowerowe i fotelik rowerowy