Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

36 minut temu

sprawdzony stomatolog

39 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak spędzać czas z 12-latką?

13 sie 2013 - 14:37:35

Na kilka dni przyjedzie do nas siostra mojego partnera życiowego, młodsza od niego o dwanaście lat :) On pracuje i będziemy miały dwa całe dni od rana do nocy dla siebie, a ja dziewczynkę dopiero poznaję, nie wiem o niej zbyt wiele a i chłopak tak rzadko z nią przebywa, że niewiele jest w stanie pomóc.

Stąd moje pytanie, ponieważ nie mam doświadczenia w obcowaniu z dziećmi w tym wieku, jak możemy ten czas wykorzystać? Będą zakupy w centrum handlowym bo obiecałam ale to mało. Mam wrażenie, że 12-latka to jeszcze nie nastolatka "pełną gębą" żeby jej fundować jakieś bardziej "dojrzałe" rozrywki ale już nie dzieciaczek żeby się bawiła.

Pomóżcie proszę, każda sugestia będzie cenna! :)

Jak spędzać czas z 12-latką?

13 sie 2013 - 14:43:05

zoo, wyjscie do kina na jakis film animowany, jakies wesole miasteczko?

Jak spędzać czas z 12-latką?

13 sie 2013 - 14:45:51

dzięki, w zoo już z nami była, także w aquaparku... wesołego miasteczka w Toruniu nie ma niestety a na film animowany jest "za duża" zdecydowanie - bardziej ją ciągnie do horrorów heh...

to jest naprawdę trudne wyzwanie zorganizować czas dziecku w takim przejściowym wieku :/

Jak spędzać czas z 12-latką?

13 sie 2013 - 15:11:19

po prostu się spytać co ma ochotę robić a nie na siłę wymyślać..

Jak spędzać czas z 12-latką?

14 sie 2013 - 20:08:15

Cytat
Darmoszka
po prostu się spytać co ma ochotę robić a nie na siłę wymyślać..

dziewczynka jest nieśmiała i cicha, to świetne dziecko tak mi się zdaje ale nikt jej nigdy nic nie proponował i nigdzie nie zabierał, ona się nie upomina sama ech

Jak spędzać czas z 12-latką?

14 sie 2013 - 20:33:11

Baj pomorski, PLANETARIUM!!!

Jak spędzać czas z 12-latką?

14 sie 2013 - 21:09:33

w wakacje teatry nie działają, planetarium to świetny pomysł :D

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

Jak spędzać czas z 12-latką?

11 maj 2022 - 10:53:15

Sama obecnie szukam pomysłów na spędzanie czasu z córka.

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Jak spędzać czas z 12-latką?

11 maj 2022 - 11:57:33

Sa rozne gry, szczegolnie w okresie zimowym, nie joniczbie dla dzieci, sa tez gry dla dzieci starszych.
My gramy z nasza corka w Magic fhe Gathering - to jest bardzo specyficzna i wciagajaca gra karciana, rekomendowana przez MENSA. Te karty sa tyljo po angielsku, wiec przy okazji cwiczy jezyk. Ale mysle, ze dobrym spisobem moze byc tez zapytanie dziecka, na co ma ochote i czy ma jakie spomysly na spedzenie wspolnie czasu
https://piaseczno.dlawas.info/sport/te-zajecia-sportowe-dla-dzieci-zachecaja-do-ruchu/cid,14768,a

No i możesz tutaj poczytać sobie o zajęciach sportowych dla dzieci :)

Jak spędzać czas z 12-latką?

03 cze 2022 - 18:24:55

Idealnie od 12stego roku życia nadaje się gra własna firma w której można nauczyć się zarządzać firmą także łączy przyjemne z pożytecznym :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przeczytaj koniecznie prosze