Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 ... 7 8 9 -->
zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Dzieciaczki rocznik 2011

31 mar 2013 - 16:03:36

1. Borys
2. 07.02.2011
3. ok 86 cm/13kg
4. ząbki już wszystkie czyli 20. Z myciem nigdy nie było problemów, zawsze ładnie otwierał buzię, a teraz czasami się buntuje.
5. jeśli chodzi o mówienie to jeszcze miesiąc temu mówił tylko podstawowe słowa i to niektóre jeszcze przekręcał. Teraz z dnia na dzień mówi coraz więcej, układa krótkie zwroty i powtarza to co ktoś powie. Także myślę, że będzie tak jak w przypadku jego siostry, że długo nie mówiła prawie nic, a jak zaczęła gadać to od razu pełnymi zdaniami, bez przekręcania, itp. No w każdym razie do trzeciego roku życia ma czas na naukę.
6. na nocnik robi od czasu do czasu ale to też ja wcześniej nie miałam parcia żeby koniecznie dziecko uczyć wcześnie załatwiać się bez pampersów. W tej kwestii jestem zdania, że powinno się dziecko uczyć, a nie tresować i powinno ono zacząć siusiać wtedy kiedy psychicznie będzie na to gotowe. Nie chciałam nigdy zmuszać bo nie chcę żeby nocnik kojarzył mu się z czymś złym.
7. na charakter nie narzekam. Jest grzeczny, żywiołowy, interesuje się wszystkim co się da, jak tylko usłyszy muzykę to rwie się do tańca, czasami ma takie dni, że wszystko jest na "nie". No i do tej pory nie zauważyłam żadnych oznak buntu i oby tak zostało.

Co do słodyczy to baardzo rzadko daję, a tak to staram mu się robić zdrowe słodycze :) Ale ja w kwestii żywienia jestem bardzo uważna i staram się nie popełniać błędów jakie popełniałam przy córce jak była młodsza. I to widać nawet dzisiaj, że jak wchodzimy do sklepu to córka leci na słodycze, a mały od razu po jabłko, banan albo paprykę.


a powiedzcie mi do kiedy podawałyście witaminę D?

Dzieciaczki rocznik 2011

01 kwi 2013 - 12:55:37

oto moja Emilka aktualne i starsze

Cytat
kreda2011
1. Emilka
2. 20/07/2011
3. 86cm, 13kg
4. 12 zabkow
5. mowi dość dużo, z racje tego że ma starszego brata i dużo powtarza, czasem mnie zaskakuje jak powie krótkie zdanie, oczywiście niektore wyrazy po swojemu ale mama zawsze rozumie, podstawowe słowa mowiła już dawno, ostatnio próbuje mówić co robi braciszek "o nie Daju babral keklo" (o nie Daniel zabral krzeslo). zwroty typu - nie moge, nie chce sa na porzadku dziennym.
6. Nocnik jak narazie ją nie interesuje, jesli usiąść to tyko w ubraniu, ale nie zmuszam i nie naciskam póki co, z doświadczenia wiem ze każdy maluch musi do tego dorosnąć (z synem robiliśmy dwa podejścia do nocniczka, udało się za drugim razem, odpuściłam na parę miesięcy i się udało). No i jak większość czekamy na lepszą pogode, wtedy będzie mogła biegać bez pampersa i miejmy nadzieję że się uda.
7. Charakterek to on ma, potrafi się złościć i wlaczyć z bratem o swoje, jak jej na coś nie pozwalamy to płacze, obraża się i najczęsciej idzie usiąść na schodach, ale oczywiście jak tylko ją zawołam to przybiega się przytulić.

Z jedzeniem obecnie nie ma problemu, je wszystko i w każdej postaci, ale oczywiście ma swoje okresy bywa czasem gorzej zwłaszcza w czasie choroby i po niej.
Ja właśnie miałam zaproponować wrzucenie zdjęć dzieciaczkow a tu prosze AnkaKa30 juz wrzuciła :) Wesołych Świąt i pozdrawiamy


Dzieciaczki rocznik 2011

01 kwi 2013 - 14:01:21

1 Emilka
2 11.10.2011
3 87 cm 13,5 kg
4 14 ząbków
5 Emilka po swojemu ciągle coś mówi ale to nie jest znany dla mnie język:) Podstawowe słowa jak mama tata już dawno mówi, łączy już wyrazy np. mama daj itd...
6 Jeśli chodzi o korzystanie z nocnika teorie mamy opanowaną do perfekcji Emilka wie gdzie trzeba robić siusiu ale w praktyce różnie to wychodzi ale sama jeszcze nie woła.
7 Emilka to mała złośnica jak jej coś nie wychodzi okropnie się denerwuje po za tym uwielbia muzykę i taniec nawet jak upadnie i płacze ja włączę jej muzykę to natychmiast o wszystkim zapomina i tańczy. Lubi gdy się na nią cały czas zwraca uwagę nie lubi zostawać sama nawet na chwile, wszędzie chodzi ze mną, prawdziwa mamusi córeczka.
Emilka uwielbia jeść, często się nawet upomina o jedzenie, je praktycznie wszystko.



Dzieciaczki rocznik 2011

01 kwi 2013 - 14:11:12

1.Lena
2. 17.09.2011r.
3. 86 / 9.5 kg
4. wszystkie oprócz zębów czwórek, w tej chwili rosną trójki ,wie do czego jest szczteczka, po przygląda się jak myjemy zęby, ale sama buzi nie otworzy , żeby umyć swoje, reakcja na swoją szczoteczkę to zaciśnięcie zębów i ucieczka.
5. mówi mama, tata, baba, daj, nie - najczęćiej :)), tak, cześć, dużo też po swojemu.
6. moja się nim bawi , siada na niego , nosi, wkłada różne rzeczy, ale nie kojarzy go z tymi czynnościami, chociaż jej wyjaśniamy do czego służy.
7. charakterek to moja niusia ma, na zakazy reakcja histeri, nawet zaniesienie się, krzyki , ale ogólnie to mała śmieszka, rozrabiaka, bardzo żywiołowa, wszędzie jej pełno.




Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-01 14:19 przez beatalena81.

Dzieciaczki rocznik 2011

02 kwi 2013 - 16:41:15

1. Liwia Anna
2. 28.11.2011
3. 82 cm, 11 kg
4. 12 ząbków, kolejne w drodze :)
5. Straszne gaduła z tej mojej córeczki, buźka jej się nie zamyka. Mówi mama, tata, baba, dziadzia, dzidzia, cioci, uja (wuja ;)), dom, lampa i wiele innych. Zaczyna już budować króciutkie zdania, naśladuje zwierzątka i wiecznie pyta cio to ?
6. Wie do czego służy nocniczek, bardzo go lubi, udało się jej już kilka razy załatwić z czego była bardzo dumna :) Krzyczy aaaaa jak już jest po wszystkim ;)
7. Lili jest bardzo pogodną i żywą dziewczynką, jest odważna, sama zaczepia ludzi i dzieci na ulicy i wszystkim jak leci przybija żółwika :) Uwielbia książeczki, przegląda je z każdej strony, kocha zwierzątka a najbardziej pieski. Chętnie pomaga mi we wszystkich czynnościach domowych. Lila uwielbia jeść,widać że sprawia jej to dużą przyjemność, również sama się domaga i prawie wszystko jej smakuje :)
Z tego co zauważyłam moja Liwka jest najmłodsza, mam nadzieje że szybko dogoni Swoich rówieśników ;)

Cieszę się bardzo że powstał taki wątek :) Pozdrawiamy wszystkie Mamusie i ich pociechy ;) Jak tylko będę miała chwilkę też wrzucę fotki Lili :)

zweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 2/5

Dzieciaczki rocznik 2011

02 kwi 2013 - 19:21:24

Witamy po świętach, więc i my wrzucamy zdjęcia najbardziej obecne :)



Dzieciaczki rocznik 2011

02 kwi 2013 - 20:35:33

a o to mój skarb



zweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 2/5

Dzieciaczki rocznik 2011

02 kwi 2013 - 21:40:30

Bleki822 widzę, że Twój mały pije mleko smakowe ? Od dawna je podajesz ? Ja ostatnio dałam mojej małej ale dostała biegunki, własnie mamusie czy podajecie swoim dzieciom mleko krowie ?? Ja jeszcze nie dawałam, tylko raz takie bananowe właśnie i była później biegunka :/ jak wprowadzałyście mleko do diety ?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Dzieciaczki rocznik 2011

02 kwi 2013 - 22:11:26

ja krowiego jeszcze nie daję. Za pół roku może zacznę pomału wprowadzać, a póki co to MM :)

Dzieciaczki rocznik 2011

02 kwi 2013 - 22:27:58

Mój je płatki na mleku i nic mu nie jest, więc może to zależy od dziecka.
Smakowe pije ale nie ze słomki tylko z kubeczka ;)

Dzieciaczki rocznik 2011

02 kwi 2013 - 22:59:10

oj jak ja bym chciała żeby mój synek chciał napić się mleka :(:(:(
nieważne jakiego



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-02 23:00 przez ememka.

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

Dzieciaczki rocznik 2011

02 kwi 2013 - 23:14:10

Ja zaczęłam podawać Kince ( tak na siebie mówi :) ) mleko od około pol roku, za smakowe da się pokroić :D nie mogę otworzyć lodówki przy Małej gdy mleczko mamy na stanie :) moja Baba widzę,ze jest najstarsza oraz najwyższa, a dla mnie jest taka malutka :D

Dzieciaczki rocznik 2011

03 kwi 2013 - 09:30:41

Dawid jak skonczyl rok przestał mi pic mleko modyfikowane pediatra kazala nie zmuszac i zastepowac czyms innym, daje mu mleko 1,5% do zup mlecznych, je kaszki, od czasu do czasu mleko smakowe no i w złobku daja mleko 3,5 % maly znosi je dobrze godzej z danonkami po nich ma luzniejszy stolec.

Dzieciaczki rocznik 2011

03 kwi 2013 - 09:34:31

A swojej córce też podaje mleko smakowe, czekoladowe, waniliowe i truskawkowe. Ale czekoladowe lubi najbardziej, pije już sama przez słomkę. Nie tylko pije mleko krowie bo sztuczne jeszcze też, trzeba wykończyc zapasy a potem przejdziemy juz tylko na krowie. Nie ma uczulenia na szczeście :)


a ja mam pytanie jaki rozmiar bucików noszą Wasz pociechy? moja ma 24 i mysle ze to dośc spora nóżka jak na 2 latka.

Dzieciaczki rocznik 2011

03 kwi 2013 - 10:13:52

Lila jeszcze nie pije krowiego mleczka, cały czas na mm :) Czasem zjada budyń na krowim i bardzo jej smakuje, zresztą jak wszystko :)
Śliczne są wasze dzieciaczki i jakie duże w porównaniu do mojej Lili :)

A to moja Księżniczka :)Lila jeszcze nie pije krowiego mleczka, cały czas na mm :) Czasem zjada budyń na krowim i bardzo jej smakuje, zresztą jak wszystko :)
Śliczne są wasze dzieciaczki i jakie duże w porównaniu do mojej Lili :)

A to moja Księżniczka :)



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

świadczenia na dziecko dla studentki