Obecnie rozmawiamy o:

srebrna biżuteria

gorący temat

Rewelacyjne okna

godzinę temu

e-papieros

dzisiaj o 10:45

nowoczesne przedszkole

dzisiaj o 9:26

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

rozbieranie sieo o.O

13 mar 2013 - 18:10:32

Witajcie,jestem mama 2,5 latki ktora notorycznie mi sie rozbiera. w ciagu dnia ubieram ja ok 10 raz bo jak ja ubiore to zaraz sciaga ciuchu,szczegolnie dol bo gore zostawia,biega z gola pupa bez skarpetek przez co mi choruje. ma tak od wakacji. w lato sie tym nie przejmowalam bo bylo cieplo ale teraz mi choruje a ja nie mam pojecia jaka tego przyczyna..skore ma normalna,zadnej nadwrazliwosci ani wysypek,ciuchy niemowlece z bawelny. nic nie uwiera,wszsystko na gumce. mialyscie taki przypadek golaska??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-13 18:14 przez Funny_Sunny.

rozbieranie sieo o.O

13 mar 2013 - 18:27:33

Mój synek nie nawidzi skarpet za to.
ciągle je ściąga,i też nie mam rady na to,co dopiero mówić o kapciach :)
Kapcie zatem to istne zło :P

A ma też 2,5latek dokładnie za miesiąc :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-13 18:28 przez czarna1609.

rozbieranie sieo o.O

13 mar 2013 - 18:39:40

No to moje dziecko z kolei nie znosi jak ma choć kawałeczek ciała odsłonięty. Jak mu się rękaw podwinie, to ze złością opuszcza, jak kiedyś miałam bluzkę opadającą na ramię to notorycznie miałam poprawianą ze złością O.o A jak zauważy dziurkę w skarpetce, np mojej (tak, nieraz po domu chodzę w dziurawej skarpetce :P), to grzebie przy tym i stara się jej pozbyć za wszelką cenę. Więc ma dokładnie odwrotną manię. Nie wiem jaka tego może być przyczyna, ale ja z kolei boję się lata, bo o chodzeniu bez skarpetek czy krótkich spodenkach na chwilę obecną nie ma mowy, bo jest ryk.

Co do Twojego problemu, to z tego co czytam, to po prostu jest na takim etapie "przekomarzania się" - ty ubierzesz, ona się rozbierze. Wiele dzieci tak ma, wpisz nawet w google "dziecko się rozbiera". Nawet wiele dorosłych osób pisze, że jako małe dzieci tak robiły :) Więc to normalne, przejdzie jej.

rozbieranie sieo o.O

13 mar 2013 - 19:11:24

jestem mamą 2.5 letniej Alicji też mam z tym problem rozbiera sie od pasa w dół bą całkowicie biega tak po domu nikogo sie nie wstydzi

rozbieranie sieo o.O

13 mar 2013 - 20:32:28

Mój synek rozpina cały czas pajacyki, ma 17miesięcy. W lato jak siedział we wózku bez bucików to ściągał skarpetki.

rozbieranie sieo o.O

13 mar 2013 - 21:26:35

dołączam do grona mamusiek golaskow... moja mala ma 2,5 roku i notorycznie to skarpetni to leginsy sciagniete, nawet bluzke i bluze potrafi sciagnac... ostatnio ja troche podeszlam mialysmy leginsy z motylkiem i wzielam skarpeki z motylkami i mowie Maju... matylki chca siedziec na twojej nozce poskutkowalo... ale na chwile:P

rozbieranie sieo o.O

13 mar 2013 - 21:53:12

moj synek ma 3 latka robi to samo rozbierze sie do rosolu i goni z golym tylkiem pytalam ostatnio pani doktor i mowi ze spoko dziecko poznaje swoje cialo i dlatego te rozbieranki:) tak ze mamuski bez nerwow ja tez myslalam ze cos nie w porzadku ale widocznie to normalny etap w zyciu naszych maluchow i nas mamusiek:P
tyle ze moj wstydzi sie przy kims tylko jak jest sam to sie rozbiera i siedzi taki albo sie w koldre zawija:) rece opadaja czasem:)
ostatnio ja naczynia w kuchni zmywam a zaraz z pokoju maly wrzeszczy ratunku ja biegne patrze zawiniety jak nalesnik w koldre rozwijam go a on golusienki no czasem to po prostu pasc mozna ze smiechu przy nim:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-13 22:51 przez monika171189.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Test trzecioklasisty i nerwy