Obecnie rozmawiamy o:

hala magazynowa

gorący temat

operacja oczu

43 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

spacerowka czy rowerek?

08 mar 2013 - 10:50:41

Witam doswiadczone mamy :)
Mam problem otoz zbliza sie wiosna,a nastepnie lato i dreczy mnie dylemat co kupic synkowi rowek trojkolowy

czy spacerowke

Dylemat mam dlatego,ze moj wozek wielofunkcyjny ma juz nie dobra spacerowke,tzn.byla fajna jak Kacper byl mniejszy (kiedy zaczal przygode ze spacerowka) Teraz ma rok i nie miesci sie w niej. Przez to bardzo sie denerwuje i nie chce jezdzic w wozku. Postanowilam sprzedac wozek i do 300zł kupic cos innego. Teraz tak wiekszosc wozkow jest do 15kg moj Kacper jak juz wspomnialam ma roczek i wazy 11kg. Stad moje pytania brzmia: do ilu miesiecy Wasze pociechy jezdzily w wozku? Czy oplaca kupowac mi sie jeszcze spacerowke?
Tak pomyslalam,ze moze jesli on po prostu jest anty nastawiony do wozka i nie lubi nim jezdzic to moze gdy robi sie juz cieplo lepiej zainwestowac w rowerek i w nim go "wozic"
Prosze o rady drogie mamy!
Dziekuje Wam wszystkim.
ah zapomnialam dodac,ze Kacper jeszcze sam nie chodzi,ale zaczyna.
Wozek ze zdjecia jest w cenie ok 300zl i jest do 25kg.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-08 11:03 przez olusia4516.

spacerowka czy rowerek?

08 mar 2013 - 11:20:26

Ja kupiłam parasolkę synkowi jak już umiał chodzić,siadać.
Po roku czasu.
Ja kupiłabym i spacerówkę no i w lato jakiś rowerek.
Chociaż mój synek ma teraz 2 lata skończone i dopiero na wiosnę dostanie swój pierwszy rowerek :)

Nie wyobrażam sobie żeby rocznemu dziecku nie kupić wózka.
Chyba że nie wychodzicie na dwór,na zakupy, tylko przed dom na parę minut.

Mój Kuba niekiedy jeszcze jest wożony w wózku jak idziemy gdzieś bardzo daleko.
Bo wiem że jak się zmęczy chodzeniem to zawsze mogę go wrzucić do niego.
Czy nawet jak zachce mu się spać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-08 11:22 przez czarna1609.

spacerowka czy rowerek?

08 mar 2013 - 11:27:19

Mam o tyle dobrze,ze jezdzimy duzo autem. Robimy raz w tyg duze zakupy. Faktycznie spacerowka chociazby przyda sie na wyjazdy.
Dziekuje bardzo

spacerowka czy rowerek?

08 mar 2013 - 11:28:23

Ale to i tak,wózek to wózek :)
Potrzeba :)

spacerowka czy rowerek?

08 mar 2013 - 11:37:47

ja na twoim miejscu kupiłabym jakaś używana lekka miejską spacerówkę ja miałam chicco ct5 czy jakoś tak i rowerek też ale jak maly ma roczek to bardziej odpychacz praktyczny mój synek np do tych rowerków się nigdy nie przekonał

spacerowka czy rowerek?

08 mar 2013 - 12:29:42

Wszystko zależy od dziecka, moja starsza córka w tym wieku już w wózku nie jeździła wcale, albo na rowerku albo na nóżkach albo samochodem, natomiast młodsza ma 2 lata i bez wózka nie umie funkcjonować,rowerek owszem ale tylko na chwilkę, tak więc nikt tak na prawdę dobrze Ci nie doradzi bo każde dziecko jest inne. Ja przyznaję się że przy starszej śmiałam się z matek które wożą 2 letnie dzieci w wózkach i uważałam to za przesadę a teraz sama pcham :) no bo z dwojga złego lepiej pchać niż nieść :)

spacerowka czy rowerek?

08 mar 2013 - 13:00:16

ja tj Anika moja mala ma 29mce i tydzien temu jej wymienilam spaceroweczke, do tej pory mielismy taka solidna pierre caridni innovation... ale byla ciezka, spacerowka plus mala to hoho kg troche bylo, corka uwielbia w wozku jezdzic teraz mamy taka typu baby design/ graco ja osobiscie nie umiem sie do niej przyzyczaic ale mala od razu wsiadla i jezdzi jest do 15kg ale ona wazy 13kg wiec mam nadzieje ze do jesieni jeszcze pojezdzimy... z rowerkiem mialysmy przygody juz od 10 mce lubiala`w nim jezdzic, rok temu jednak juz nie bardzo bo nozki na podstawke za dluie a jak ja odpielismy to chaczyla o ziemie i nie umiala ich trzymac tak by moc ja prowadzic... wozek to wozek :)

spacerowka czy rowerek?

08 mar 2013 - 13:09:54

prosze kupic wozek to podstawa rowerek to na chwile.moja julka ma 3 latka rzadko uzywamy wozka ale jak jedziemy daleko na spacer bierzemy leciutka spaceroweczke.mozna kupic fajna uzywana spacerowke dobrej firmy na alegro roczne dziecko musi miec wozek.my mieszkamy w malej miescowosci mamy wlasne podworko wlasny plac zabaw to nam wozek nie potrzebny ale jak jedziemy do miasta na caly dzien to bierzemy i mala z checia jezdzi.ja mam wozek w stanie idealnym leciutki wiecej stoi ale gdy jest potrzebny to go mam.do 2 lat uzywalismy czesciej wozek bo male dziecko potrzebuje odpoczac sobie.prosze kupic wozek i sie nie zastanawiac jestem doswiadczona matka i na ten temat wiem.moja miala jezdziki i inne sprzety.

spacerowka czy rowerek?

08 mar 2013 - 13:22:26

Zdecydowanie najpierw kupić jakąś spacerówke np.parasolkę.w tym zawsze dziecko może sobie uciąć drzemkę podczas spaceru a później pomyśleć o tym żeby może odkupić od kogoś tani rowerek-mój synuś ma 2 latka i już pedałuje na trójkołowcu-na krótkie spacery rowerek a do sklepu czy na dłuższy spacer obowiązkowo wózeczek :)pozdrawiam

spacerowka czy rowerek?

08 mar 2013 - 13:22:49

My używaliśmy spacerówki parasolki, Kacper miał ponad 2 lata jak przestałam używać wózka.Rowerek miał od roczku ale to tylko w sezonie wiosna-lato na chwilę na spacer. Mój synek długo spał w południe i w wózku na spacerze jak znalazł no w rowerku raczej nie da się dziecka położyć jak jest zmęczone. Moja znajoma szybko swoim bliźniaczkom odstawiła wózek a morał był taki że co 10 minut siadały i płakały że nogi je bolą :( Więc polecam wózek jak najbardziej a rowerek to może byc jedynie dodatek.

spacerowka czy rowerek?

08 mar 2013 - 13:23:48

my kupiliśy za 150zł spacerówkę z lekko rozkładanym tyłem (najtańsza na all) i była świetna i rowerek też mała iała i nie chciała jezdzić więc ja na Twoim miejscu wzieła bym wózek bo nigdzie dalej nie pójdziesz z rowerkiem

niezweryfikowana
Posty: 205
Ostrzeżenia: 2/5

spacerowka czy rowerek?

11 mar 2013 - 10:27:57

Myślę, że rowerek to fajniejsze rozwiązanie - dziecko będzie aktywne i jednocześnie będzie ćwiczyć koordynację i umiejętność balansu. http://dobrerowery.pl/trzykolowe zajrzyj sobie na tą stronę, tutaj masz spory wybór rowerków trójkołowych :)

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 2/5

spacerowka czy rowerek?

26 mar 2013 - 10:17:13

Ja przyzwyczajałabym dziecko do rowerka, dzięki niemu na pewno stanie się bardziej samodzielnie. Poza tym dla malucha to ogromna frajda, jak może samodzielnie się poruszać. Ja bym Ci polecała polski rowerek trójkołowy ARTPOL. Na pewno będziesz zadowolona, a Twoje dziecko jeszcze bardziej.

zweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 2/5

spacerowka czy rowerek?

26 mar 2013 - 10:24:18

zdecydowanie wózek, bez niego nie wyobrażam sobie wyjścia z dzieckiem na spacer czy do sklepu ... córka ma prawie 2 latka i w tym roku zmieniamy spacerówkę na parasolkę właśnie, dziecko może się jeszcze zdrzemnąć na spacerze i odpocząć, a rower to tylko na chwilę, a nie żeby dziecko w nim wozić

spacerowka czy rowerek?

26 mar 2013 - 10:27:54

Co kupić ? Najlepiej oba (tylko zamiast spacerówki od razu jakąś bardziej zabudowaną parasolkę). Parasolka zawsze się przyda na dłuższe trasy i wyjazdy (nie wiem do ilu kg są parasolki, w otoczeniu widzę mamy używające ich jeszcze przy trzylatkach), a rowerek to świetna zabawa na spacerki pod blokiem, zwłaszcza że jak piszesz masz żywe dziecko.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-26 10:29 przez Deirdre.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Basen dla dziecka