Obecnie rozmawiamy o:

Urlop w górach

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

heh moja znajoma dała córce Prakseda,to jest dopiero katastrofa,niektórzy rodzice naprawdę krzywdzą swoje dzieci tymi imionami,teraz w rządzie ma wejśc ustawa ze bedzie można dac imię jakie się tylko komu podoba to dopiero ludzie bedą wymyslać:)

Marysia,Zosia, Jasiu, Franek, Stasiu... okropne imiona jak dla mnie !

Awersję mam do imion przez wzgląd na doświadczenia życiowe. I tak mój syn na pewno nie byłby Filipem, bo wielu wredziochów poznałam o tym imieniu. Córka zaś nie byłaby Beatką (złodziejka z pracy), Madzią (kilka niezrównoważonych pań), czy Emilką, Amelką, Julką(obrzydliwy wysyp spowodował tragiczne rozprzestrzenienie się tych imion)! I drogie mamy, jeśli wymieniłam imię waszego dziecka to nie czujcie się urażone, bo każdy wybiera to co mu sie podoba, a nie to co kpodoba się sąsiadowi!

Jessica i podobne :)

Ja swoje dziecko nazwałam Jakub(jak jedna mama nazwała że Kubusiów jest masa ale serce tak mi podyktowało-jest to imię Święte i wyjątkowe)na drugie dałam Idzi(pasuje do nazwiska)-możecie mówić sobie co chcecie:P ale Jakub Idzi ładnie brzmi a chyba na codzień nie używa się obu imion te drugie to tylko na papierze jest.

Moje anty imiona Małgorzata,Ania,Filip,Oskar itp

ja ostatnio spotkałam w piaskownicy Noemi i Colina. Masakra co? Dodam, że mamusie z petami w gębie i z brakami w uzębieniu. Trochę mnie to nie dziwi, bo świadomy człowiek na poziomie chyba by tak dziecka nie nazwał.Nazywając tak dzieci myśla chyba, że będa one miały życie jak w amerykańskim serialu.

Cytat
msarnecka
imiona jak imiona-kwestia wyboru osobistego-tylko zawsze zastanawia mnie jedno-te wszyskie Victorie Nicole- oliviery -Olivie i inne tego typu-matki sie chyba dowartościowują przez niby zagranicznie brzmiące imie?? jakby ta literka V miała magiczną moc :P

No więc tak,moja córka jest Olivia.
Zawsze podobało mi się to imię i mimo, że tyle jest wszędzie tego imienia to od zawsze było moje ulubione imię i ani chwilę się nie wahałam.
A co litery V.
Mojej Olivki imię piszę się przez "V" właśnie.
Nie zgodzę się z Tobą co do tego, że to jakieś dowartościowanie.
Uważam, że imiona pochodzenia zagranicznego powinny miec oryginalne nazwy.
A nie właśnie jakieś spolszczenia chore.
Polskich imion jakoś nikt nie zmienia i uważam, że każde imię powinno zostac takim jakie jest.

Tak samo Victoria- jeśli wiesz co znaczy "victory" to powinnaś wiedziec, że imię pisane przez W i K (Wiktoria) nie ma kompletnie sensu.

Jeśli decydujemy się na "zagranicznie brzmiące" imię to uważam, że powinno ono byc pisane i brzmiec jak oryginał a nie jakiec dziwne zamienniki.
Jak komuś to nie pasuje to mamy mase imion, w których nie ma takich porblemów są Pawełki, Adamki, Zosie...:)

nie zrozumiałaś mnie.Jak pisałam wcześniej-Jest Victoria i jest Wiktoria,ale jeśli dziecko ma wszędzie Wiktoria (na innym portalu pod zdjęciami-mama wyjaśnia że to słodkie dziewczątko to Wiki-ktoś pyta czy przez V-ona pisze -nie nie Wiktoria) i nagle pojawia się podpis pod Foto -moja Victoria -to jak to nazwać?

Cytat
temptress
(...)
No więc tak,moja córka jest Olivia.
Zawsze podobało mi się to imię i mimo, że tyle jest wszędzie tego imienia to od zawsze było moje ulubione imię i ani chwilę się nie wahałam.
A co litery V.
Mojej Olivki imię piszę się przez "V" właśnie.
Nie zgodzę się z Tobą co do tego, że to jakieś dowartościowanie.
Uważam, że imiona pochodzenia zagranicznego powinny miec oryginalne nazwy.
A nie właśnie jakieś spolszczenia chore.
Polskich imion jakoś nikt nie zmienia i uważam, że każde imię powinno zostac takim jakie jest.

Tak samo Victoria- jeśli wiesz co znaczy "victory" to powinnaś wiedziec, że imię pisane przez W i K (Wiktoria) nie ma kompletnie sensu.

Jeśli decydujemy się na "zagranicznie brzmiące" imię to uważam, że powinno ono byc pisane i brzmiec jak oryginał a nie jakiec dziwne zamienniki.
Jak komuś to nie pasuje to mamy mase imion, w których nie ma takich porblemów są Pawełki, Adamki, Zosie...:)
Oj laseczka, jesli chciałaś trzymać się oryginalnej pisowni to powinnaś nazwać dziecko "Oliva" - bo to jest oryginalna pisownia tego pochodzącego z języka łacińskiego imienia. "Olivia" to wersja słowacka, angielska, niemiecka.. ale tylko wersja - więc twoja teoria upada. Z Wiktorią jeszcze bym się zgodziła, tyle że to imię pochodzi.. ups, także z łaciny (victoria - zwycięstwo). Coś czuję że komuś się mowa angielska na umysł rzuciła :/

No i dlaczego uważasz że Pawełek nie ma problemu, to imię pochodzące z.. łaciny i w oryginale brzmi "Paulus", a Adaś to imię hebrajskie i szczerze wątpię by w oryginalne pisało się "Adam", nie wspomnę już o wymienionej przez ciebie Zosi - Zuzanna, pochodzi od hebrajskiego "Szoszana" (pisane robaczkami). Imion polskich jest dużo, ale na trzy próby masz trzy pudła.

PS. Oliwia to imię od dawna funkcjonujące w polskim języku i może nie super popularne, ale też i nie bardzo "obco brzmiące".

Nie będę pisała do jakich imion mam awersję bo są tu mamy , których dzieci mogą się tak nazywać i może im być przykro ,ale mam takie za którymi nie przepadam;)

niezweryfikowana
Posty: 223
Ostrzeżenia: 5/5

Ja nie nazwałabym swojego dziecka jakimś bardzo starym imieniem, haj Gromosław, na przykłąd :)

Kiedyś bym Wam wyliczyła różne imiona, ale latami stwierdziłam że do każdego imienia, nawet dziwnego ludzie się przyzwyczajają. Zresztą sama pamiętam jak wymyślałam imiona dla córki (wtedy w sumie także dla chłopca, bo nie znałam płci). Imiona te nie były jakieś wymyślne, ale każdy zawsze miał do nich jakieś "ale" typu: Roma - od cyganów, Anna - nie! to pospolite zresztą Anny zawsze są nieszczęśliwe itd. Olałam więc opinie innych i do porodu może tylko kilku najbliższym osobom zdradziłam jak dam na imię córce.

Ale dlaczego przepraszam bardzo nie zagraniczne imiona? Któraś z was pisała ze nie podoba jej się natan że to takie dowartościowywanie się rodziców. A wiecie może skąd i co to za imie. Zdenerwowało mnie ponieważ osądzacie nie wiedząc jakie dziecko ma pochodzenie czy jakie są poglądy rodziców. A to ze polskie ma obywatelstwo to odrazu ma być zdzisław? Otóż mój synuś ma na imię Nathaniel/Natanael jak kto woli, i jest to imię hebrajskie BIBLIJNE! Jeden z ARCHANIOŁÓW nosił to imię, i dlatego tak go nazwałam a nie dlatego że jest takie cool ; /. Mnie nie podobają się takie imiona jak Stanisław czy Tymon . Tak poprostu nie podobają mi się, choć znam jednego stasia i nie przekreslam jego rodzicow za to że dali dziecku takie a nie inne imie i co najważniejsze nie wyśmiewam się. TOLERANCJA przede wszystkim drogie Panie!

Zosia,Basia,Kasia, Marysia ..............itp
Jasio, Stasio, Franio, Zbysio i tym podobne posrane imiona!!

Nie podobają mi sie teraz tak modne Zosie, Hanie, helenki, Zuzie i Filipki.

Cytat
aleksandraa-18
Ale dlaczego przepraszam bardzo nie zagraniczne imiona? Któraś z was pisała ze nie podoba jej się natan że to takie dowartościowywanie się rodziców. A wiecie może skąd i co to za imie. Zdenerwowało mnie ponieważ osądzacie nie wiedząc jakie dziecko ma pochodzenie czy jakie są poglądy rodziców. A to ze polskie ma obywatelstwo to odrazu ma być zdzisław? Otóż mój synuś ma na imię Nathaniel/Natanael jak kto woli, i jest to imię hebrajskie BIBLIJNE! Jeden z ARCHANIOŁÓW nosił to imię, i dlatego tak go nazwałam a nie dlatego że jest takie cool ; /. Mnie nie podobają się takie imiona jak Stanisław czy Tymon . Tak poprostu nie podobają mi się, choć znam jednego stasia i nie przekreslam jego rodzicow za to że dali dziecku takie a nie inne imie i co najważniejsze nie wyśmiewam się. TOLERANCJA przede wszystkim drogie Panie!
Ja mam takie zdanie: jestes Polką/Polakiem - dawaj polskie imiona. A to ze ktos daje dziecku zagraniczne czy tam biblijne imie jakiegos archanioła to mod. Dziecko pozniej będzie cierpiało.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-08 15:35 przez elokwentna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Spacerówka Bertoni Foxy czy bertoni rio opinie